Oradea (52)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Uitasem sa va zic ca in seara asta am fost cu Maria la posta dupa un pachet (cu flori) de-al meu. N-am putut sa fac doi pasi, ca toata lumea se uita la ea si zicea, "Vai ce frumoasa e!".
Aveam emotii ca n-o sa aibe rabdare sa stea la rand pana iau coletul, insa a fost deosebit de cuminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Daca e treaba serioasa cu strigarea catalogului raspundem si noi prezent.

Noi suntem bine, cu drumuri multe, ieri am fost la coafor, ne-am tuns si eu si Luca, Luca a fost suuuper cuminte, l-a tuns cu masina in spate si in fata cu foarfeca, n-a zis nici mac pana la final (desi de cateva ori a facut o mutrita asa trista de era gata gata sa-l bufneasca plansul) dar chiar cand ii taia ultimele firisoare din breton n=a mai rezistat si a izbucnit in plans... Asa dulce si frumos mi se pare acum cu parul scurt, nu-i mai statea nicicum inainte. Ma bate gandul sa iau o masina de tuns, ca tot o sa am 2 baieti, sa-i tund cu masina, ce tot atata dus la coafor. Mamicile de baieti, ati prestat asa ceva (sau sotii din dotare)? O fi greu sa tunzi cu masina?

SIMI, si Luca e foarte cumintel cand il duc in locuri noi si are ce studia, e muuuult mai cuminte decat acasa. Ce flori ti-ai comandat?

Noi am fost in Felix sapt. trecuta, erau infloriti nuferii (cel putin pe unul din lacuri, celalalt saracul e despuiat) si erau si multi pomi infloriti, tare frumos a fost.

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 35+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Sa ma trezesc in fiece dimineata luminat de raza unui zambet; sa fac o reverenta zilei, pentru tot ce-mi va oferi; cu mintea curata sa-mi incep munca; sa am clar in gand, chiar si atunci cand fac lucruri marunte, scopul ultim al muncii mele; sa-mi intampin semenii cu zambetul pe buze si iubire in inima; sa fiu bland, amabil si curtenitor in fiece clipa; sa adorm mangaiat de satisfactia lucrului bine facut - asa mi-as dori sa decurga mereu zilele mele." (Thomas Dekker)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Apropo de flori, sunt tare necajita, cred ca a murit crizantema din gradina (care e a mamei, de la ea o am), se incapataneaza sa nu mai dea niciun semn de viata. Azi toamna era imensa, o splendoare roz, asa bine i-a mers anul trecut cand am plantat-o in gradina din ghiveciul mamei, nu stiu ce a avut, oare n-a rezistat frigului iernii sau o fi ros-o ceva la radacina? Ca in rest toate plantele au renascut, inclusiv cele cateva mai intarziate de care credeam ca au murit si ele...

Daca vreti sa vedeti poze din Felix si cu tunsulici, aici: http://picasaweb.google.com/monicado/Luca2124Luni#

Si inca un anunt (daca se considera publicitate il sterg fara nicio problema): vand Ford Ka din 2002, mai multe detalii n-are sens sa dau ca nu e locul potrivit, daca stiti pe cineva interesat trageti-ma de maneca. Multumesc!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 35+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Sa ma trezesc in fiece dimineata luminat de raza unui zambet; sa fac o reverenta zilei, pentru tot ce-mi va oferi; cu mintea curata sa-mi incep munca; sa am clar in gand, chiar si atunci cand fac lucruri marunte, scopul ultim al muncii mele; sa-mi intampin semenii cu zambetul pe buze si iubire in inima; sa fiu bland, amabil si curtenitor in fiece clipa; sa adorm mangaiat de satisfactia lucrului bine facut - asa mi-as dori sa decurga mereu zilele mele." (Thomas Dekker)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Prezenta si eu
Suntem bine,cu programul nostru de zi cu zi:teme,tenis si printre toate Alexia

Moni suntem frumosi , frumosi,mai ai un pic nuu?Si ce scump e Luca asa tunsuliciSi eu il tund pe Andy cu masina,e mai comod asa si pentru mine si pentru el.

ici tuturor.

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Dau eu azi cate o cafea asta pentru ca ieri n am fost prrezenta la citirea catalogului.

Am un morcov, sotul a mers in capitala acum de dimi cu si n am stare pana stiu ca ajunge cu siguranta la destinatie.moni-de care aparat de tuns iarba la curent ori cu benzina? noi le am luat la socrii de fapt pe benzina dar e foarte mare in schib atunci cand tunzi iarba simti pe umeri ca ti misca umerii iti spun sigur ca nu ti mai tb aerobic o saptamana caiti face o febra de la acele trepidatii de numa.

despre flori-mi am luat verbena rosu si alb pentru balcon sper ca de data asta vor cnvietui mai bine decat anii trecuti alaturi de trandafirii existenti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Mercedes...mi-ai inseninat dimineata.
M-o bufnit rasul cand am citit de masina de tuns iarba, cand de fapt Moni a intrebat de masina de tuns parul (freza). Sa nu te superi pe mine.
Pe de alta parte drum bun calatorului.

Moni, vazut pozicile, tare bine va sta.
Andy, ce mai face mandruta voastra?
Daria, o de la mine ca ai strigat catalogul si uite ce de lume s-a adunat pe-aici. La un moment dat aproape ca vorbeam singura, la topic.
Ma duc sa ud florile, in curand se va trezi Maria si nu mai apuc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

moni, simina- scuze da asa e masina de tuns freza dar eu cum ma gandeam la flori si iarba am priceput si am incurcat nitel scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

MERCE, chiar ca ai fost tare cu masina de tuns Oricum avem si de aia de tuns iarba, noi avem suprafata mare cu gazon asa ca n-ar fi mers electrica, ar fi trebuit un fir tare lung care s-ar fi tot agatat de plante. Avem pe benzina, sotul a ales-o si a dat o caruta de bani pe ea, dar macar e cu tractiune, din ce am inteles trebuie sa-i controlezi doar pozitia si in rest trage ea, oricum si-a conturat foarte bine fizicul vara trecuta tunzand cel putin o data pe saptamana Eu nu ma bag ca na, mai trebuie sa faca si barbatii ceva prin casa

La ce ora ajunge sotul in Buc.? N-a ajuns deja? O sa fie totul bine, a trecut acum norul ala, n-are ce sa se intample

Multumesc de aprecieri pt. poze!

LAURA, ce mai face Alexia? Nu ne mai arati poze cu ea? Daa, mai am putin, vreo 3 sapt., ca maine deja fac 36, azi am programare la medic sa vedem daca stabilim data cezarienei, desi nu cred, probabil mai merg si peste 2 sapt. si atunci stabilim exact. Abia astept sa fiu peste, mi-a intrat si mie morcovul in fund cu tot ce-am auzit la tv de infectii intraspitalicesti.

Pupici tuturor si o zi frumoasa ca vremea de afara!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 35+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Sa ma trezesc in fiece dimineata luminat de raza unui zambet; sa fac o reverenta zilei, pentru tot ce-mi va oferi; cu mintea curata sa-mi incep munca; sa am clar in gand, chiar si atunci cand fac lucruri marunte, scopul ultim al muncii mele; sa-mi intampin semenii cu zambetul pe buze si iubire in inima; sa fiu bland, amabil si curtenitor in fiece clipa; sa adorm mangaiat de satisfactia lucrului bine facut - asa mi-as dori sa decurga mereu zilele mele." (Thomas Dekker)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

moni- da probabil si ora postarii era de vina, intre timp a ajuns ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Moni, in maxim o luna vine bebe 2? Asa de putin mai este?
Doamne ajuta-ti si tie si bebicului!
Poate se naste de ziua mea.

Am zburat la job.

Mergi la inceput