""Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *135*""

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Cat despre capitol,cu placere doamnelor,zice bine acolo la instructiuni,pare mai complicat decat este.Iti ia mai mult sa citesti toate instructiunile decat sa il faci .
Am vazut pozele cu fetitza dulce Carinutza.Le pup eu dulce,si pe ea,si pe mami a ei,ca sunt niste frumoase si niste dulci amandoua!!
Cristina,eu nu am nevoie decat sa ma descarc,atat.Am nevoie de curaj sa ii spun tatalui meu ceea ce cred,cu riscul de a nu mai vorbi cu mine niciodata,am nevoie sa trec mai departe,as avea nevoie de cineva sa ma asculte fara sa se impovareze cu problema mea.Mai cad din cand in cand in butoiul cu melancolie si reactionez exagerat. Uka stie.

Lali de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Dana, eu am uitat sa te felicit pentru botez! Cred ca stii ca asteptam pozele cu multa nerabdare. Tin minte ca vroiai sa o imbraci pe Ana intr-o rochita alba,vaporoasa si cu piciorusele goale...mi-am amintit bine? De-abia astept sa o vad pe frumusica ta!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI



Si eu am uitat! Så iti traiasca micuta crestinata!!

Lali multumim de capitol!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

M-am bagat si eu så vad pozele cu Alexutu' de Raluk..Am ramas..Ce stare fainå mi-a dat!

Si cred ca o så visez tare frumos la noapte mai ales dupå ce am vazut si pozele cu frumoasa Carinuta.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Mda, care vasazica...distractie mare fu pe capul vostru. Pai e frumos asa??? Fara planuri pentru urmatoarea.
Ma, tineti o sticluta de vin de juma de kil in beci si pentru mine. Daca tot ati laudat asa de mult. La praji...nu spun nik, fac si eu ca Domnul Fragutz...nu prea-mi place ca s-a depus dar ma obisnuiesc cu situatia in sine.

Dana Felicitari pentru proaspata crestina si recunosc ca abia astept sa vad pozicile cu printesa noastra cu rochita alba
Cand o sa aveti voi timp sa le puneti...
mi-e tare dor de povestile tale

Ellenuto n-ai idee ce linistita ma simt acum cand ai spus ca totul a decurs ca la carte in ceea ce priveste operatia Anei. Draga de ea, e atat de mica si atat de neputincioasa...si normal ca este maraita. Pupici voua si va doresc refacere grabnica.

uka Carina este cea mai tare dovlecica manechina. Vazut si mesajul de pe bluza. Hai ma, faceti si voi ceva in ceea ce priveste dorinta fetei.

Anomis vazut pozici botez. Dinu este un buflici splendid. Ca sa nu mai zic de mamica lui care-i extraordinara
Sa va fie de bine crestinarea.

In sfarsit putem spune si noi ca suntem muuuult mai bine si speram sa ne reintram in ritm.

Am citit tot-tot si-mi mai amintesc pe parcurs...ce si cum as fi vrut sa spun. Acum fug sa dau antibioticele

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Lali, ma gandesc ca ai putea sa ii scrii o scrisoare tatalui tau in care sa ii spui tot ce ai pe suflet. Poate asa o sa reusesti sa te simti eliberata, macar partial, si sigur e mult mai usor de scris decat de vorbit. La psiholog poti vorbi despre absolut orice vrei tu, si partea buna e ca el stie ce sa iti spuna si ce sfaturi sa iti dea. Nu stiu sigur, dar cred ca ai putea sa obtii o trimitere de la medicul de familie, ca sa nu platesti nimic. Crede-ma ca ai sa te simti alt om dupa aceea. Tu ai noroc ca ai un sot care te iubeste, ca ai un copil superb, si asta te mai tine pe linia de plutire. Dar asa cum te vad eu in acest moment, sufletul tau nu este bine deloc, si mi-e teama ca se va agrava cu trecerea timpului. Astea nu sunt rani care sa treaca usor si nici nu se vindeca de la sine.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Liliana, ma bucur mult ca sunteti mai bine!
Uka, am vizionat si eu pozele cu Carinoasa cea zambareata! Frumoasa fata, si ce fain o serbati voi luna de luna! Si ce tooooort!!
Eu dupa ziua de ieri am intrat la dieta. Azi mi-am facut un chec cu taratze! L-am mancat gandindu-ma la prajitura Monicai si parca mi s-a parut mai bun!
A pus Raluk poze pe mail? Ma duc sa le vad si io, ca asta imi scapase!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Cristina nu am cu cine sa ma inteleg.Poate de asta si sufa asa mult,pentru ca el nu sufera deloc.Noi am devenit dusmanii lui iar acea femeie lumina ochilor.Toti cei 23 de ani alaturi de mama nu mai conteaza.Asta e durerea mea.Si mai este frica,frica si de umbra mea.Nu dorm singura,abea stau doar cu cumnatul in aceeasi casa.Si acum ,cand scriu,am un nod mare in gat,dar faptul ca vorbesc despre asta ma ajuta mult.Eu stiu ca sunt puternica,ca pot sa imi revin,doar ca nu gasesc calea buna.Mi-am mai revenit odata,in timpul liceului am avut tot un fel de "cadere de personalitate" sa spun zic asa.Din cauza ca eram jignita acasa ma simteam ca un mare rahat,in stare de nimic,dar mi-am revenit. O sa imi revin si acum,dar cand o sa am curaj sa imi tai fraiele care ma leaga de tata.Simt ca e de datoria mea sa am grija de el,chiar daca el spune ca nu are nevoie de nimeni.Il vad ca este nefericit,si ma doare ca ma incarca negativ.Sunt tare nehotarata.Imi spun ca gata,nu il mai sun,nu il mai caut,nu il mai ajut deloc,dar daca il sun si nu raspunde intru in panica.Ma oftic pe mine ca intotdeauna mi-a pasat mai mult de altii decat de mine.Am atatea sentimente amestecate ca-mi este tare greu sa ma exprim coerent.Dar incerc,mai sterg o lacrima,mai scriu un rand,mai apare un zambet.Ma uit in pat si vad mogaldeatza care doarme pe burtica deja de 2 ore.El si Vali imi dau putere,datorita lor mai sunt intreaga la cap.Daca nu ramaneam insarcinata cred ca o luam razna de durere.Dar atunci ma gandeam ca si acum ca bebelusul are nevoie de o mama intreaga la cap,asa ca ma ridic de unde am cazut,ma scutur de praf si mai fac cativa pasi.Cad iar,dar nu mai am mult si ajung la capatul drumului,stiu,simt asta.M-au ajutat mult iesirile,faptul ca am vorbit cu oameni noi,faptul ca am intrat aici si am vorbit cu voi.Acum ceva timp nu puteam vorbi despre asta.Ma simteam vinovata.Acum vinovatia a fost inlocuita de furie,apoi de neputinta.In curand va veni resemnarea,o simt.

Lali de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

cris soro, ma enervezi, dar am nervi de-aia frumosi cand vine vb de tine.
Pai dupa ce ca ai un suflet atat de frumos, esti atat de blanda si minunata mai si arati ca-n reviste si daca ai mancat o praji...gata o dai pe tarate???? Zi tu sincer, nu-i asa ca tii regim din alte motive?? Ca la silueta nu e necesar. As vrea eu sa arat ca tinenu's grasa dar nu-s frumos proportionata.
Sotul tau stie ce comoara are in casa??

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Uof, Lali cata durere poate incapea in sufletul tau
Capul sus, pieptu'nainte si...joc de glezne. Rezolvarile vin in timp si trebuie sa ai rabdare, fetita.
Si este normal sa-ti pese de parintele tau. Bun, rau...altul nu este.
Pupici pe frunte si...las aici un umar la indemana.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Lali,lali vei trece peste toate datorita optimismului tau.te simt si se simte din tot ce spui ca esti trista, suferi dar esti puternica si vei trece de perioada asta neagra.Te imbratisez cu drag!hai fugi si då-i un pupic lui Iulikå de la Iulika!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput