Ghicit in cafea sau in carti

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Ayleen,
nu mai stiu adresa exact a fost demuulltt! nici nu stiu ce sa zic daca mai traieste femeia ca atunci era batrina si cam bolnava....era pe fierului linga gara, poate numarul 47 sau 74 sau 57 ceva cu 7 cred...nr de tel nu am avut niciodata, trebuia sa intri in curte si sa mergi la casa din spate care era mica si mai veche in comparatie cu cea din fata atit imi amintesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Ayleen,
nu mai stiu adresa exact a fost demuulltt! nici nu stiu ce sa zic daca mai traieste femeia ca atunci era batrina si cam bolnava....era pe fierului linga gara, poate numarul 47 sau 74 sau 57 ceva cu 7 cred...nr de tel nu am avut niciodata, trebuia sa intri in curte si sa mergi la casa din spate care era mica si mai veche in comparatie cu cea din fata atit imi amintesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Doamnelor....fugiti cat va tin picioarele de ghicitori, prezicatori, vrajitoare si alte cele de genul asta.

Eu am avut o experienta extrem de traumatizanta de care inca nu pot sa scap. Te prind in plasa lor si nu te lasa pana nu te secatuiesc , te santajeaza si profita de fiecare gura de aer pe care o respiri...si lucrurile incep usor, si fiecare isi spune in sinea lui....nu e nimic, e doar un ghicit inofensiv ! Asa incep multe.....eu nu mai am pereti sa ma dau cu capul si lacrimi sa vars din cauza unui asemenea specimen !

E doar un sfat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna Ayleen- un subiect amuzant dar si relaxant , o tema despre care ti-as putea povesti ataaaat de mult. dar din pacate am putin timp la dispozitie pentru ca abia l-am culcat pe musiu Ricky si trebuie sa incep sa fac bagajele pentru mare

O sa fac o scurta trecere in revista a experientelor mele cu lumea ghicitorilor! din fericire pentru mine au fost experiente pozitive si amuzante. Copil fiind mergeam adesea in vizita cu bunica mea la o matusa care dadea in carti si in cafea. Cica asa s-a trezitcu harul asta intr-o dimineata dupa un vis cu Maica Domnului. Nu pot spune ca eu cred sau nu cred , relatez doar o experienta personala...Bunica mea nu credea si se amuza copios pe seama celor spuse de matusa. Pan a intr-o zi cand i-a spus despre fratele meu ( care dadea treapta a 2 a pe vremea aceea) ca "va pleca cu asternutul" si bunica "ha..haaa...cum sa plece cu lenjeria de pat?!" Si s-a intamplat ca fartele meu nu a luat trepata a 2 a la liceul la care era si a plecat din oras la Ploiesti la un alt liceu unde a fost admis. Iata care era treaba cu asternutul deci

Cand am dat la facultate mi-a spus si mie exact cum s-a intamplat de fapt si mi-a zis si cu cine ma voi casatori dandu-mi detalii pe care le-am inteles abia cand l-am cunoscut pe cel care avea sa-mi devina sot si mi-am dat seama ca ea facuse unele erori de interpretare dar simbolurile pe care le vazuse erau f corecte.

Din pacate matusa a murit acum vreo 12 ani.

Nu-ti mai spun ca exact cand ma pregateam sa dau licenta (in 1999) m-am imbolnavit subit si nu stia nimeni ce am. dar de 3 ori pe saptamana venea salvarea caci mie mi se facea rau.M-a dus mama si la preot ca nu mai stia ce sa-mi faca. Pana la urma m-a dus si la o femeie care avea indeletniciri care fac subiectul discutiei noastre si mi-a turnat cositorul. care crezi ca era cauza? cu ceva timp in urma eu fusesem prima persoana care a gasit-o moarta in casa pe vecina de palier si desi pe moment mi-am pastrat sangele rece si m-am comportat normal..se pare ca un soc emotional a fost si destul de puternic incat sa il resimt si fizic , manifestandu-se cu dureri care se mutau de la un organ la altul si stari de lesin.

Ti-as mai povesti caci experintede gen (personale sau in familie) am mai avut dar nu mai am eu timp acum sa-ti povestesc. Poate cand ma intorc de la mare!



Mergi la inceput