Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Anamaria bafta multa la eco !
Sa va fie de bine cumparaturile si sa le folositi sanatosi !

Tatyana felicitari pt cele 34 sapt
Pana la 35 nu mai e mult, dar sigur rezisti tu si mai mult
Cine e dr tau ?

Marylena dar tu de ce vrei sa nasti asa repede, peste 2 sapt ?



Ruxi 34 + cu
AMR ... cine stie ?




dr Octavian Rotaru de la Elias



34+ cu Emma Antonia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

CORINA......MULTUMIM...MULTUMIM....ESTI O DRAGUTA.....
oricate retusari ai avea la poze....tot frumoasa esti...se vede ca esti fericita ca vine bb...
ANISHKA sa vii cu vesti bune de la gine........felicitari pt cumparaturi....offffffffffff cate mai am si eu de cumparat....
TATYANA saracuta de tine prin cate mai treci.....uite multi de la noi....te inteleg cu intepatul, si eu ma intep de 4 ori pe zi.....desi nu e la fel de dureros ca la tine....sunt alaturi de tine....mai ai putin...pt ca durerea sa treaca
am vazut ca si pe fetita ta o chiama tot antonia-sa fie sanatoasa si sa o apere sfantul anton de rele , la mine daca nu erau rugile la sfantul anton, nu stiu daca tineam sarcina asta.de cate ori ajung in ro, ma duc negresit la biserica sf. anton de la unirii, in ziua de marti unde se depun acatiste....de fiecare data mi sa-u implinit toate dorintele....este o binecuvantare
MARYLEAC....STAI CUMINTICA IN PATUT.....chiar daca bb e grabit incearca sa-l mituiesti cu ceva sa mai stea la caldurica...uite de la noi poate il mai imbunezi....
RUXI.....multumim...adevarul este ca nici noi nu o sa putem sa mai mergem in concediu pt ca bb e micuta...iar in oct o sa mergem in ro pt botez si nunta si nu o sa ne mai permitem mai nimik dupa..... si eu care vroiam sa vad parisul, roma....asta e, cand o mai creste bebita mergem cu ea
NANA felicitari pt asa un somn ....eu nu am mai avut parte de multa vreme....4-5 ori la pipi...si de abia ma dau jos din pat...m-am facut o balenuta

MARIA SUPER FERICITA 34 CU ANDREEA ANTONIA
AMR: CAT O MAI VREA...SA STEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Ruxi, multumesc de aprecieri
Cand ma uit la poze imi dau seama ca am pus pe mine destul de uniform - pe fata, pe maini, pe soduri si coapse (la pantaloni am sarit de la masura 34 la 38-40), si intr-adevar am o burta maaaare, si creste zilnic, vazand cu ochii!

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

Unde-s pozele cu Nana
n-am vazut nimc


Help!

Mamica de poznase: Adriana Maria (11.01.2007) si 33+ cu nazdravana nr 2
Blog de mama si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriela_s

Unde-s pozele cu Nana
n-am vazut nimc


Help!

Mamica de poznase: Adriana Maria (11.01.2007) si 33+ cu nazdravana nr 2
Blog de mama si nu numai


Pe webshots. Ai parola? Nu-mi place sa pun link in pagina de forum, ca asa poate intra oricine sa le vada...

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriela_s

Unde-s pozele cu Nana
n-am vazut nimc


Help!

Mamica de poznase: Adriana Maria (11.01.2007) si 33+ cu nazdravana nr 2
Blog de mama si nu numai


Sunt puse pe webshots.

Ruxi 34 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Revin, dupa ce am facut un pic de nani.Am stat intinsa in pat (mi-am luat doza de no-spa) si au trecut durerile, slava Domnului...pt ca incepusem sa ma panichez cand am obs. ca se intetesc. Dar nu ma las....

Nana, woooow, esti absolut superba, o viitoare mamica super frumusica, felicitari....

Mami de Matei nazdravan si 34 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:



Pai bine mai fetelor, de 2 capitole tot incerc sa va prind din urma sa postez si eu, dar ati avut o viteza la scris....

Am fost si eu astazi la morfo de trim III, la 31 de saptamani si 5 zile, totul e in regula, pitica e in grafic, 1830 g, cu o zi mai mititica, dilatatia de la rinichiut a mai scazut un pic, de la 9.8 la 8.1 colul si placenta ok. Iarasi si-a tinut manutele pe fatzuca, degetele in gurita, asa ca n-am vazut mare lucru sa ne dam seama si noi cu cine seamana

scriu si eu din aduceri aminte, ca la cat am recuperat...

Vivela

Marylena, cu intarziere, ce-i drept, dar daca nu ne-ai zis :p

Ale, felicitari pentru printesa de 2kg!

Corina, Nana, mai ce burtici frumoase si fericite, ce poze reusite aveti amandoua!!! Gata, trebuie sa fac si eu sedinta foto, nu se mai poate

Carla, scumpa de tine, m-am intristat cand ti-am vazut mesajul , toate mamicile au o mica depresie post natala, d-apoi tu, draga de tine, cata rabdare sa mai ai? Te inteleg si iti dorresc din tot sufletul multa putere pentru urmatoarele 2 sapt (sau poate mai putin), sa-ti creasca fetele mari cat mai repede!

Mira, pai ce faci, ce-i cu starea asta, tu care erai mereu vesela si optimista? Uite aici o sa te faca sa uiti de tristeti!

Alinutza, da, poate reusesti tu sa obtii o lista cu cele necesare la CF2, ca dr meu astazi iarasi a fost destul de vag... a zis ca o sa ia sotul atunci... Eh, n-as vrea sa-l trimit dupa cai verzi pe pereti cand ii va fi lumea mai draga, asa ca poate luam dinainte tot ce trebuie

Mary, multam de lamuriri legate de adeverinte

fetele

Cristina, fericita 31+ cu Patricia

AMR 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Crissy felicitari pt vestile bune de la eco si bblina in grafic

Ruxi 34 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Nana foarte frumoase pozele, deh, mamica si burtica sunt de vina..NU stiu daca retusate o sa iesiti mai bine, mie mi se par super asa cum sunt.

Marylena, ma bucur ca te simti mai bine, stai cumintica sa-l tii pe bebeloi la caldurica, nu va grabiti asa, aveti tot timpul de nascut..





Sorana, mami de Matei (21.02.2008) si 37+ Tudor

Mergi la inceput