Bobocei de sept-oct 2008 (278)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

bravo,Sofia!!!

si bravo, hunii!!! mie nu-mi reuseste frate treaba asta cu picatul...i s eface somn, cere in pat si uneori adoarme f repede, dar sa adoarma el asha...sa nu am treaba cu el...cred ca s-a intamplat de ff putine ori de cand a trecut de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Am luat-o pe Sofia din pat si ne pregatim sa iesim afara. Nu a dormit deloc astazi si astazi la 9 era programata si baita. Asta e, o sa i-o fac eu singura cand ne intoarcem

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

am vrut si eu sa o masor pe Elsa la tocul usii, pai ce-am putut??? s-a ridicat imediat pe virfuri

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

claudinna, sa stii ca nici hunii nu adorm des singurei, doar cand sunt f obositi.
tare mi-ar placea sa mearga programul asta, ora 21.00 mi se pare mai ok pentru varsta lor, decat 23.00 sau dupa, in conditiile in care tot la 07.00 sunt in picioare a doua zi... si nici nu ne mai fatzaim o ora pana sa pice. e mai bine pentru toata lumea.

am incercat de 2 seri la rand sa-l adorm pe Robi la el in patut. nu merge... nu cred ca e pregatit. se joaca pana se plictiseste si apoi plange, insa daca-l mut la noi in pat in 10 min se linisteste si de aici nu mai dureaza mult pana adoarme.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui piolica

am vrut si eu sa o masor pe Elsa la tocul usii, pai ce-am putut??? s-a ridicat imediat pe virfuri

Piolica si Lizuca (12.09.2008)


nici mie nu-mi iese! tot incerc de vreo 2 zile... seara dupa ce adorm e mai greu, pe intuneric asa... si azi am constatat cu mirare ca ultimele perechi de pantaloni cumparate le vin cam cu 5cm mai scurti! pantaloni cumparati acum o luna.
hunii aveau acum vreo 2 luni 86 si 87 cm, tare sunt curioasa cum sunt acum.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:



Nu am avut timp sa mai intru.

Ramona multu din nou pentru raspuns.
Cred ca am rezolvat problema.
Ma plangeam ca Radu de vreo saptamana-2 cere tzitzi de multe ori pe noapte..ma zapacea noaptea..si nu stiam care e cauza..dinti noi nu se vad la orizont.
Azi-noaptea l-am lasat intr-o pijama fara labute..cu picioarele goale.
Urmarea..o singura cerere de tzitzi..la 6.30. Trezit la 10
Deduc ca baiatului ii era cald..sugea de sete. vedem si la noapte.

Fetelor nu m-am vopsit. Vopsesc un foisor de lemn din curte. Inca nu l-am terminat. Radu ma ajuta cu spor
Saptamana viitoare vreau sa mai bag niste suvite..am luat un set de decolorare de la Loncolor..sper sa fie bun..si sa-mi reuseasca acasa.

Luminita parca voi il aveati pe ITeddy? Se merita sa-l iau?
Sambata viitoare am o cununie la Bucuresti..si rezulta vreo 3 ore dus/3 intors pe masina..nu stiu cum o sa suporte Radu.
Ma gandesc sa-i iau o jucarie noua pe masina.sa-l incante.
Hunilor le place?
Sau are cineva pe ITeddy? Se merita?

Babytza sa nu ne uiti cu pozele cu printesa

Nicole bine ca ati ajuns cu bine.

Ma bucur ca boboceii care merg la gradi se acomodeaza din ce in ce mai bine

Noi mancam doar in scaunul de masa..si mancam toti la masa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Ne-am intors de la gradi, am dormit.

Radu nu vrea in continuare sa manance nimic... cu mare cantec i-am dat 4 linguri de orez fiert, cat sa pot sa-i dau granulele alea "inainte" si "dupa" masa.

Teo mi-a facut un circ la gradinita de zile mari, cu tot cu tavalit pe jos, si inside si outside pe langa masina. I se pusese pata pe un bmw care nu era al lui, si vroia sa-l ia acasa. Na ca n-am fost de acord.

Xor, si Radu mananca numai in scaunul de masa (acasa, si la mama). In rest pun boosterul, e ca o gentuta, daca am cum, daca nu, il mai las pe scaun dar mananca mult mai putin pt ca e atras in alte parti.
Probabil curand vom renunta la atata mancat... si ne punem pe explorat, asta e varsta.
La gradinita au niste scaunele minuscule de pitici mici si am vazut ca stau pe ele. Ca mananca n-am vazut, ca azi Radu n-a mancat nimic toata ziua, nici acasa in super scaunul lui de masa.
Eu ii pun si centurile. Cand nu i le pun se ridica imediat in picioare si pleaca la escaladat. Cand i le pun, nici nu-i trece prin cap sa se ridice.
Deci, pentru noi, daca are chef sa manance, scaun + centuri = mai bine decat alte pozitii, pentru ca sta frumos pana la capat.
Daca nu are chef sa manance poti sa stai si in X ca n-o sa manance, cum ar fi.. ca azi.

Nikole, te imbratisez cu drag!
Cum naiba e aia sa nu te lase sa zbori in blugi??!!!?!?! Eu ma balonez cand zbor am niste probleme enervante cu stomacul... zbor numai in pantaloni de trening!

Lumi, tu duci hunisorii in continuare, da? Nu cred nici eu ca ajuta la ceva sa renuntam acum... doar ma intreb... retoric.
La noi insa TL e ferm PRO si nu prea am loc de intors ca iar ma ia cu "nimic ma din ce te apuci sa faci nu termini..." si acum se adauga "macar nu influenta si copiii sa fie asa" iar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

baby_boy, chiar vroiam sa va povestesc cum e cu ursuletul iTeddy, pentru ca si eu si hunii suntem tare incantati. pe scurt, Robi are si el un doudou in persoana dlui Teddy!
il iubeste de numa', daca il gaseste oprit, mi-l aduce sa ii dau drumul, ii place si filmuletul, si pozele si cantecelele pe care i le-am pus eu acolo, toata ziua numai Crazy Frog ascult. inca nu adoarme cu el, dar il insoteste la tot pasul, cred ca urmeaza si asta.
si lui Edi ii place, dar nu poate fi considerat doudou la el. butoneaza, il pupa, dar nu e 'the most'.

ce nu prea imi place: bateria se duce f repede, aproape zilnic il incarc si dureaza mult pana se termina, si nu pot sa-i pun filmuletele mele. adica imi trebuie filmulete cu extensia 'amv' si n-am program care sa transforme din una in alta.
in mare, e ok, hunii sunt atrasi de el.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

ada, da, asta e decizia luata, sa-i duc in continuare. racim, facem pauza, apoi mergem din nou. am inima stransa, caci sotul nu e de acord, mi-a si zis ca daca mai racesc si acum, curand, nu-i mai duce la cresa pana-n vara cel putin. (yeah, right, de parca eu as pleca pe Marte, vorba lui Smiley).
pe de alta parte, acum i-as mai fi tinut acasa o saptamana, sa ne revenim complet, sa trecem de perioada de convalescenta, cand ei sunt sensibili, si iar nu stiu daca am facut bine sau nu... ma rog, suntem in continuare pe tratament, nu mai luam antibiotic, dar luam Eurespal, Ophtamesone, Humex, Viusid. eu le mai dau si Vit C si 1 puf pe zi din Tantum Verde. inca au muci, ffff putini, dar mai infloresc cand si cand.
mi-e o teama sa nu raceasca iar, curand, incat as fi in stare sa-i bag intr-un bol vidat ceva...
insa sa-i tin acasa cel putin o luna cum a zis dr, in ideea ca se duc virozele primaverii si apoi nu se mai imbolnavesc... ei in asta nu cred nici in ruptul capului.

imi pare rau de Radu, sigur nu papa pentru ca-l doare gatul, sper sa nu se complice treaba. nu ii poti da Tantum, nu? daca sunteti pe homeopate, menta nu prea ajuta...
sanatate multa, multa!

cat despre Te(r)o, it takes time.... nepotelul meu are 4 ani, l-au dus la gradi pe la 3 jumate. nici acum nu e acomodat, tot mai are zile in care nu vrea sa mearga, mai ales dupa weekend. nu mai plange, nu se mai isterizeaza, dar totusi...

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Multumesc mult Lumi
Cred ca o sa-l iau si eu..sa nu se plictiseasca baiatul pe drum.
O sa intreb sotul..poate gaseste programel de convertit filmulete.

Apropo, Radu e fan Borbolentinha..ii plac mult fluturii din videoclip

Mergi la inceput