Juniori de iunie-iulie 2003 (11): incepem scoala!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

hello din nou!


pentru scoala eu nu cumpar nimic, avem doar penar cu de toate si ghiozdan.
m-am pacalit cu bogdan ca i-am cumparat diverse si tot n-am nimerit ce trebuia, asa ca astept sa vad ce doreste doamna sa luam!
uniforma are deja ca incape perfect in a lui frate-sau, asa ca deocamdata nu avem nici o graba!

in alta ordine de idei, am resusit aseara tarziu sa pun pozele...

Enjoy:

Albena

Balcik_Castelul reginei Maria

Cetatea Kaliakra




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Cu ceva intarziere, urez tuturor copilasilor de 7 ani, la multi ani fericiti si multe realizari! Ma gandesc la scoala, bineinteles .

Mirela, la multi ani fericiti si tie! Vazut poze din Bulgaria. Cred ca la Balcic si Caliacra avem si noi unele identice Ce bine arati! Unde gasesc si eu ambitie si perseverenta sa ma apuc odata de un regim mai sanatos?

Scoala : am luat ghiozdan, un stilou (pe care nu stie si nici nu vrea s ail foloseasca) si cam atat. Suntem in pline renovari , in speranta ca pana incepe scoala vom reusi sa le facem camere separate Mariei si lui Stefan. Ca daca ramanem in formula actuala, nu prea avem loc nici de birou si nici macar de rechizite. Spre sfarsitul lui august cred ca mergem la Ikea pt. a lua birou, rafturi etc. plus pat pt. Stefan. Vad ca s-au cam epuizat stocurile si ce vroiam noi sa luam nu prea mai au. Aveti idee, in sept. se schimba catalogul si va fi si mobila pe alese ?

Astept iar sedinta cu parintii in august, cu noua invatatoare (sper sa nu am din nou surprize neplacute), dupa care vom lua si noi rechizite si ce mai trebuie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

mercic de felicitari, cornelia!

cat despre regim... nu stiu dar din poze nu pari sa te fi schimbat prea mult de cand te-am vazut; sincer nu pare sa ai nevoie de asa ceva!
la noi era cu totul si cu totul alta poveste... eu multumesc celui de sus vad ca am reusit sa ma mentin la masura 38 (inca). adi insa tot calca pe langa regim; si eu tot il amenint ca il pun iar la cura stricta, cu toate alea cantarite - da inca mi-e lene sa incep sa pregatesc meniul zilnic, pe caldura asta!
asa ca il las pana incepe toamna/ iarna, cand am si mai mult timp de stat pe-acasa...

despre birou, ce sa zic? ne-am gandit ca deocammdata nu mai luam nimic; bogdan va ramane cu biroul lui, iar lui tudor ii amenajez un spatiu de depozitare si lectii undeva la biroul nostru.
asta asa ... ca sa nu se simta neglijat, ca de fapt vor face amandoi lectiile la soarcra-mea

Citat:
citat din mesajul lui Cornelia

Cu ceva intarziere, urez tuturor copilasilor de 7 ani, la multi ani fericiti si multe realizari! Ma gandesc la scoala, bineinteles .

Mirela, la multi ani fericiti si tie! Vazut poze din Bulgaria. Cred ca la Balcic si Caliacra avem si noi unele identice Ce bine arati! Unde gasesc si eu ambitie si perseverenta sa ma apuc odata de un regim mai sanatos?

Scoala : am luat ghiozdan, un stilou (pe care nu stie si nici nu vrea s ail foloseasca) si cam atat. Suntem in pline renovari , in speranta ca pana incepe scoala vom reusi sa le facem camere separate Mariei si lui Stefan. Ca daca ramanem in formula actuala, nu prea avem loc nici de birou si nici macar de rechizite. Spre sfarsitul lui august cred ca mergem la Ikea pt. a lua birou, rafturi etc. plus pat pt. Stefan. Vad ca s-au cam epuizat stocurile si ce vroiam noi sa luam nu prea mai au. Aveti idee, in sept. se schimba catalogul si va fi si mobila pe alese ?

Astept iar sedinta cu parintii in august, cu noua invatatoare (sper sa nu am din nou surprize neplacute), dupa care vom lua si noi rechizite si ce mai trebuie.




Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Buna fetele,

ce mai faceti? eu nu mai reusesc sa intru pe calculator decat foaaaarte rar, m-a luat si pe mine flama cu FB , te-am cautat Andra pe acolo dar nu te-am gasit:( cu ce nume esti? ori sunt eu mai novice si nu stiu sa caut.
Eu inca supravietuiesc, desi mi-a fost foarte greu cu 3 copilasi singura, pe Razvan l-am dat la camp peste zi si a fost foarte fain pentru el,i-au plimbat prin tot Ontario, plus la piscine de 2 ori pe saptamana asa ca pentru el a fost super, decat sa stea acasa sa ma bata la cap cand se poate juca la wii, m-a innebunit cu asta, cred ca ii zic ca s-a stricat:) cand incepe scoala.

Adam a inceput deja sa se intoarca pe burta si Olivia hop calare pe el, asa ca timp sa respir nu prea am, stau numai cu ochii pe ei.

Saptamana viitoare plecam si noi in concediu la o plaja pe aici si dupa, gata vacanta, se apropie scoala, mai scriem ceva, mai citim, ca am tras chiulul toata vara.

Vreau sa urez si eu copilasilor la implinirea a 7 ani si sa aveti un inceput de scoala super si un an scolar cu multe impliniri!

Va pup si mai intru eu cand pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Buna,

Si eu am cautat-o pe Andra pe FB si nu am gasit-o. Magdone, pe mine ma gasesti ca Dana Enache. Probabil sunt multe persoane cu numele asta, eu am poza publica, sper sa ma recunosti (e un profil cu cer albastru si zgarie nori).

Cornelia, cred ca acum in august se schimba si catalogul si mobila.

Noi am reusit in sfarsit sa ne cumparam apartament asa ca dau de baut virtual . Ieri am luat cheile si le-am dus pe fete prima oara sa il vada. Se pierdeau prin el, ca e mult mai mare decat cel de acum. Asa ca si pe noi ne asteapta niste renovari (nu prea multe, apartamentul e in stare destul de buna) si mobilarea. Eu nu le fac camere separate pentru ca oricum nu ar suporta Sofia sa doarma singura. Insa vom avea birou separat in care va exista un birou mic pentru Stefania alaturi de cel mare al nostru .

Va marturisesc sincer ca dupa 2 ani de cautari de casa nu imi vine sa cred ca in sfarsit am gasit si nici nu stiu de unde sa incep cu amenajarea...

Pe fete le trimit la munte doua saptamani dupa care mai avem si noi o iesire la mare in septembrie, exact inainte de inceputul scolii. Cele mai placute vacante, astea la sfarsitul verii cand toata lumea a venit deja si cand oricum nu ai mai simti ca e vara de stresul pregatirilor de scoala

Va pup!

Magic is any sufficiently advanced technology. - Arthur C. Clarke

3500+ km prin Norvegia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

dana, sa stapaniti sanatosi casa cea noua! sa va aduca numai bucurii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

sa va fie de bine si sa traiti in liniste in noua casa, dana!

nu te impacienta, incet-incet au sa-ti vina idei de amenajare si o sa fii mandra de rezultat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Buna, fetelor!

Kehleyr: sa stapaniti sanatosi casa noua! Scoala Stefaniei va fi in apropiere?

Saptamana aceasta s-au imbolnavit amandoi. Unul otita, altul amigdalita. Asa ca sunt intr-o forma maxima, mai ales ca am avut zile sapt. asta in care am stat 12-14 ore pe la parchet, instante...Dupa dosarele din saptamana asta cred ca voi mai folosi telef. doar pt programarea intalnirilor Am inteles ca orice comunici se poate interpreta in defavoarea ta, tendentios...Mare grija cu telefonul!

In rest, Vlad continua antrenamentele, spre surprinderea mea, iar Alexia e intr-o etapa in care manifesta o mare afectiune fata de papusi, pe care le ingrijeste,le spala,le imbraca si pe care le cara cu ea peste tot. Sa vedem cat o tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Dana, sa stapaniti sanatosi noua casa si sa fiti fericiti in ea!

Martta, sanatate multa copiilor! Deci asa cu telefonul. In ultimul timp mai incerc si eu sa ma cenzurez .

Bobi, nastere usoara!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

azi am reusit sa-mi fac timp sa intru si eu sa vad ce mai faceti, si taman acum am primit mesajul lui Bobi: are o fetita, Ilinca si sint bine amindoua. Sa ii (ne) traiasca si sa fie fericita!

pup u si revin,
Andra

Mergi la inceput