FIV la Cluj 33

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Bruni te cred ca e grea asteptarea ( daca al meu sot ma tot intreaba ce ai mai facut- ne-am lipit sentimental amandoi de tine de la fivul trecut) dar mai da o tura de magazine, mai o plimbare prin parc... lasa testele pana luni ca DD e cu tine si va fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

bruni eu am facut test de urina (inainte de beta) in ziua 11 de la ET cu embrioni de 48h si s-a vazut o linie pala , cred ca duminica dimineata poti sa faci test de urina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

simptome de gravida nu prea am decat din cand in cand cate o mica greata(asta de vreo 2 zile), in rest ca si la ciclu sani putin sensibili si crampe prin burtica(rare), dar am o senzatie "ciudata" la anumite miscari( de exemplu daca ma intind) parca ma tine burtica, nu stiu cum sa o descriu ...oricum am reinceput serviciul si incerc sa nu ma ganesc la simptome !SUPORT ORICE 9luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Petrule si mamica si burtica sa ai 9 luni de sarcina usoare si sa ne tragi cate una, cate una dupa tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgetani

Bruni te cred ca e grea asteptarea ( daca al meu sot ma tot intreaba ce ai mai facut- ne-am lipit sentimental amandoi de tine de la fivul trecut) dar mai da o tura de magazine, mai o plimbare prin parc... lasa testele pana luni ca DD e cu tine si va fi bine


georgicule si eu m am lipit de tine
mereu mi ai fost alaturi..
ma duc sa fac un dus si cred ca ies un pic, incep sa nu mai am rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui saboupetruta

bruni eu am facut test de urina (inainte de beta) in ziua 11 de la ET cu embrioni de 48h si s-a vazut o linie pala , cred ca duminica dimineata poti sa faci test de urina


petruta ziua 11 de la et?
eu am facut azi ziua 4 si e negativ
m am descurajat tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui saboupetruta

simptome de gravida nu prea am decat din cand in cand cate o mica greata(asta de vreo 2 zile), in rest ca si la ciclu sani putin sensibili si crampe prin burtica(rare), dar am o senzatie "ciudata" la anumite miscari( de exemplu daca ma intind) parca ma tine burtica, nu stiu cum sa o descriu ...oricum am reinceput serviciul si incerc sa nu ma ganesc la simptome !SUPORT ORICE 9luni!

simtomele astea si eu le am,fara greata, sani sensibili, semne de cm , exact asa cand ma intind simt ca ma tine ceva ,nici nu mai stiu ce sa cred .. oufff, sa vina luni ,mai am o mica speranta..
doamne ajuta sa fie bine petrule pana la capat , ai grija ..
cand ai zis ca mergi la echo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Ce bataita meritiiiiii hai lasa descurajarile ca nu avea ce sa iasa asa devreme
Iesi la plimbare ca vad ca tropaie hormonii la tine si nu esti cumine deloc si ne suparam
E greu dar va merita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Saboupetruta,vai ce frumos:senzatiile alea ca te strange burtica cand te intinzi;
Brunadriaiti tinem pumnii in continuare,du-te la o plimbarica,crezi in sansa asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendeljulia spune:

Buna fetele!
Bruni,tin pumnii stransi, o sa fie bine,si eu zic ca e prea repede testul.
petruta - de acord, de acum incepe stresul, cel putin la mine asa a fost, dar merita.Sarcina usoara si la termen!!
Tin pumnii ptr toate fetele, va urmaresc cand pot!

Mergi la inceput