Acupunctura in FIV

Acupunctura in FIV | Autor: yvonne

Link direct la acest mesaj

Centre acupunctura :


Centrul national de acupunctura si homeopatie


Adresa: Str. Visarion nr. 4-6, sector 1, Bucuresti
Telefon: 021.212.79.06 (centrala), 021.312.96.87, 021.650.42.44, 021.650.65.10, 021.659.31.70 ; Fax: 021.312.95.45
Program: NON-STOP
contact@therapist.ro, roac@org.pcnet.ro, florinbratila@gmail.com

Servicii medicale:

- asistenta medicala de specialitate,
- cercetare stiintifica si indrumare metodologica in domeniile acupunctura, homeopatie,
- mijloace terapeutice traditionale extrem-orientale;
- colaboreaza cu unitati sanitare, unitatile de invatamant medical si de cercetare stiintifica de specialitate, in formarea post-universitara a personalului de specialitate in domeniile acupuncturii, homeopatiei, fitoterapiei, mijloacelor terapeutice traditionale extrem-orientale, psihoterapiei, precum si al mijloacelor terapeutice complementare occidentale.

Serviciile specializate in Medicina Complementara ale CNAH sunt:
- acupunctura, moxa si microsistemele acupuncturale (auriculopunctura, craniopunctura, manopunctura si pedopunctura)
- electroacupunctura (electroacupunctura, electropunctura si TENS-ul acupunctural)
- fitoterapia
- homeopatia
- informatica medicala MTEO
- laseracupunctura si laserterapie de joasa si infrajoasa energie
- psihoterapia (MTEO)
- psihodiagnostic MTEO
- reactometria neurovegetativa

Serviciile medicale alopate de specialitate prestate de CNAH:
- ecografie
- laborator clinic
- neurologie
- oftalmologie
- oncologie.

Este un centru integrat de terapie de specialitate, invatamant, cercetare si indrumare metodologica, in subordinea directa a Ministerului Sanatatii si a familiei.
Este o unitate medicala complexa, de diagnostic, terapie, invatamant si cercetare in domeniul Medicinei Complementare, fiind singura in Europa de Est si al 6-lea Centru de profil din Europa (dupa cele din Germania, Franta, Anglia, Belgia, Danemarca).
Centrul national de acupunctura si homeopatie aplica integrarea Medicinei Traditionale Extrem Orientale (MTEO), a noilor directii ale Medicinei Complementare, Homeopatiei si Apifitoterapiei cu Medicina Alopata, bazat pe recomandarile recente ale Organizatiei Mondiale a Sanatatii (WHO), metodologiei adoptate de catre Uniunea Europeana (UE) si standardelor Nord Americane (FDA) in domeniu.



CMI Dr. Barbulescu Pantelimon
Str. Cobalcescu nr 2, sector 1 Bucuresti
Tel. 021.316.21.11


Acu-Clinique
Bdul Unirii nr 76, Bloc J3A, scara 1, et 3, ap 11, sectoe 3, Bucuresti.
Tel 021.327.21.01




INSTITUTUL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA
Adresa : Str Panduri : 22,Bucuresti,Romania - ( langa Spitalul Panduri, Academia Militara, sector.5 ) .
Telefon Institut : 021.4102419

DIPERIA VITAMED
Adresa : str. Andrei Muresanu (P-ta Dorobanti)
nr.de telefon: 021/230.46.66.
dr. Coldea Teodor.

Centrul de recuperare dr. Ioan Ometa Timisoara
Adresa: Aleea Studentilor, Camin 2, Timisoara, judetul Timis,
Telefon: (0256) 203.875; 0723.545.800


Linkuri utile

http://www.ivf1.com/acupuncture-ivf/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

yvonne - sper sa nu te superi, daca tot ai deschis subiect o sa modific putin postarea ta sa facem o prima pagina cu mai multe informatii.
Asa sunt tot deschise vreo 7 subiecte pe forum despre acupunctura care isi pierd repede din interes.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna

este un subiect extrem de util. Eu caut si yvonne stie informatii despre acest subiect.

m-as bucurat daca ar scrie fetele ce pareri au despre aceste clinici

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Daca aveti alte informatii utile, va rog sa le postati pt. a fi trecute pe prima pagina.

Am cules tot ce am gasit in subiectele deschise de-a lungul timpului pe acest forum si am incercat sa fac o prima pagina cat mai complexa.
Multumim fetelor care au cules aceste date.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvonne spune:

catalina2307
Nu am de ce sa ma supar. Multumesc ptr. informatiile date si despre alte centre de acupunctura. O sa reusim pana la urma sa ne indeplinim visul in a avea macar un copil. Bafta tuturor fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

yvonne -



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna
yvonne - uite si alte inf utile : dr. Wang, tel 021/2329841, intre 10.30 si 16.30, clinica Veronik Life, str. Murmurului, nr.2.
este o chinezoica


In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvonne spune:

speranta2008
Multumesc ptr. informatie, dar eu fac acupunctura la DIPERIA VITAMED si nu vreau sa schimb dr. Fac deja din ianuarie (cate 10 zile) si deja se vad roadele. Eu care nu aveam anul trecut decat un folicul pe ovarul drept, acum am 9 (cam mici)si urmeaza sa fac un nou FIV (3). Oricum o sa mai fac si pe timpul tratamentului, inainte de punctie.
Bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna
Yvonne ma bucur tare mult ca se simti rezultatele terapiei...

daca te rog frumos, poti sa pui inf pe prima pagina?

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Fete,
Cum este cel mai bine de facut acupunctura?
De la inceputul CM? De cate ori pe saptamana? etc...
Eu fac 1 data pe sapt...chiar si in perioada de pauza dintre fiv-uri...
Ce ziceti?
pup si bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Bine v-am gasit, noroc ca m-am uitat pe pagina 2!
Sunt super interesata de acupunctura pentru a mari sansele unei a 4a incercari (FET dupa 3 FIV-uri fara implantare).
Asa ca citesc cu nesat din experientele voastre!
Va trebui insa sa ma si decid unde dintre centrele acestea?
Sper sa citesc cat mai multe impresii.

Bafta multa multa!

Pisuc Mic

Mergi la inceput