Acupunctura in FIV

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna!
Ma uitam si eu pe informatiile de pe prima pagina. Eu mergeam pentru tratament homeopat in Visarion la "Centrul national de acupunctura si homeopatie" care s-a mutat cu sediul la un moment dt in cadrul spitalului Colentina, apoi a devenit "Instit. de medicina complementara di Alternativa" din Panduri.
Eu asa stiu...
Dupa cate citesc despre acupunctura ma bate si pe mine gandul sa incep.
Va pup!
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Nimic nou, nimic nou? Eu tot sper sa aflu de acupuncturisti buni, priceputi pe fertilizare, in Bucuresti!
Din experienta va rog!

Pupaturi

Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

Nici un nr de telefon trecut la Centrul national de acupunctura si homeopatie, nu mai este valabil. Pe internet daca cauti sunt aceleasi numere trecute, le-am scris un mesaj poate imi raspund.
Eu acum multi ani am facut tratament la ei si am fost f multumita.

Am sunat la Disperia, la ei prima consultatie in care intra testarea cu biorezonanta, diagnosticare si eventuale recomanadri pt tratament cost 300 ron. Apoi sedintele 2-3/saptamana costa fiecare 50 ron.

Eu am la activ doua FIV-uri nereusite, am hidrosalpings bilateral si m-am hotarat sa trec pe tratamente naturiste, acupunctura, homeopate...
asa ca daca aveti sfuturi, le primesc cu placere.

o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy_ristea spune:

salut yvone. tie la Diperia ti s-a recomandat si tratament naturist(tincturi,plante...medicamente)??? sau faci doar sedinte de acupunctura si atat???
foliculii la ce dimensiuni sunt???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fetelor
Eu nu am mai scris de vreo cateva luni pe forum- lipsa de timp
Acum catev luni ma pregateam sufleteste sa fac fiv- dar nu am facut - deoarece mi s-au dat sanse cu inseminare.

Asa ca voi merge pe cateva inseminari si apoi voi mai vedea.

Ideea este alta- si anume Acupunctura
Acum 4-5 luni am facut si eu acup. la panduri cu dr.Razvan Ungureanu (vreo 8 sedinte) - care mi s-a parut super ok.
Nu am mai putut continua deoarece nu-mi permitea programul de la munca (nu ajungeam la timp)
Tind sa cred ca m-a ajutat:
-m-am mai reglat hormonal : nu imi venea cm natural - decat cu tratam: dupa 2 sedinte de acup. mi-a venit de la sine
- nu-mi cresteau foliculii (sau mai bine spus foliculul- caci doar cate unul aveam)

Acum ma simt mai ok

Ieri- Z 11 aveam 3 folicului ok : 15 mm- 15.5mm - 16.5mm- care cresc cam 2mm/zi.
Vineri voi face inseminare si sper sa reusesc .. daca nu merg mai departe.
Am uitat sa va spun ca inainte nici cu stimulare nu-mi cresteau foliculii- acum cresc ...
O fi ajutat si acup. sau nu - nu stiu, dar eu cred in acup.

Acum caut un alt dr. la care sa ma pot duce - dupa ora 18.00.




Elly

Astept, astept si iar astept ......
Rina: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)...15.03(70kg)...05.04(71kg)...12.04(69kg)...26.04(67kg)...03.04(65kg)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

buna fetelor,
sunt interesata si eu de acupunctura..
cate sedinte sunt necesare pe saptamana?
se poate face acupunctura si dupa embriotransfer?
cred ca m am trezit cam tarziu sa incep acupunctura(doar de luni e dr la cabinet, a fost in vacanta) iar eu azi incep stimularea ovariana..
bafta tuturor!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput