Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (69)"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Mary, Mira si eu mi-am luat untul de shea sa-l folosesc pe zonele cu piele foarte uscata; parca are nisip in el, e tare zgrunturos, se face cremos daca masez doar. Asa e si la voi, sau mie mi-a ajuns alterat?

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5


Da, nana, asa e el. Insa ma gandesc ca are consistenta asta deoarece e foarte putin procesat si foarte concentrat. Am vazut ca in catalog au si crema cu unt de shea, iar asta e unt de shea. Probabil ca acea crema are alta consistenta.

Mira fericita 34+cu Maya Alesandra

AMR 6 saptamani

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Mersi Mira, m-am linistit, ma temeam sa nu se fi alterat si nu stiam pe nimeni care si-a mai cumparat sa intreb.

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Am cumparat si eu de la Life Care spumantul de baie de pin si cel de lavanda, foarte bune ambele!...si gelul "Barba Tatei" care l-a scapat pe tatal meu de o infectie ce a facut-o la o rana.

Nana, iti dai seama ca ma "cantonez" in pat, dar am intrat in panica si pentru ca nu am nimic aranjat...in mare cumparaturile sunt facute, dar toate sunt imprastiate pe unde am avut loc...avem de facut si ceva mutari de mobila, deh, complicat.Zau ca nu ma asteptam...

34 + cu Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Ruxi, parca Infacol nu se gaseste la noi in farmacii... Tu cum vrei sa cumperi daca va fi cazul? De pe net? Eu parca am retineri, nu am incredere, e una sa iei o hainuta de exemplu si total altceva sa iei medicamente...

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca16
[Nana, iti dai seama ca ma "cantonez" in pat, dar am intrat in panica si pentru ca nu am nimic aranjat...in mare cumparaturile sunt facute, dar toate sunt imprastiate pe unde am avut loc...avem de facut si ceva mutari de mobila, deh, complicat.Zau ca nu ma asteptam...

34 + cu Razvan


Zau ca n-ai de ce te panica! Gandeste-te cat dureaza rearanjatul mobilei: o ora maxim; cu restul de cumparaturi faci o listuta si trimiti pe cineva, si asta dureaza maxim cateva ore... Deci in concluzie totul poate fi pus la punct cel mult intr-o zi, asa ca stai calma, ca nu-i sfarsitul lumii . Cat despre nascut, fii optimista si pastreaza-ti moralul ridicat !

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

salutare din nou!

Tocmai m-am intors din oras de la intalnirea cu viitoarea noastra fina si hop si eu sa ma bag in discutie

Nana, Infacol se gaseste mai nou in reteaua Sensi Blu. Acum 2 ani, la matei mi l-a adus cineva din Anglia, ca la noi nu se gasea, dar acum se gaseste si pot spune ca e singurul care a mai avut cat de cat efect, la colicii cumpliti pe care i-a avut Matei.



Sorana, mami de Matei (21.02.2008) si 37+ Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Mersi Sorana! Apropo de tampoane pentru incontinenta, eu mi-am luat Tena cu trei picaturi, zicea si farmacista ca la ceza nu-mi trebuie cu mai multe picaturi. Tu ce ti-ai luat? Tena, Seni?

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Ah, si referitor la cum aranjam copiii in camere, eu sunt de parere ca e mai bine sa imparta aceeasi camera, dar nu acum de la inceput, cand Matei are un program de somn asezat iar bebe va avea cu totul alt program, cu plansete, treziri dese, etc, si-l poate deranja pe fratior. Asa ca noi am decis sa-i culcam separat pana o sa aiba si bebe cam acelasi program de somn, dupa care vor avea aceeasi camera, pana cand vor dori ei sa aiba fiecare camera lui, daca vor dori.

Sorana, mami de Matei (21.02.2008) si 37+ Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Nana, ale mele sunt Seni cu 4 picaturi. Sper sa fie ok, oricum de la maternitate au zis ca au ei tampoane (daca nasc in privat), mi-am facut oricum si niste tampoane din vata infasurate in comprese sterile, mai ales daca ajung la Giulesti imi vor fi utile..

Sorana, mami de Matei (21.02.2008) si 37+ Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Si mie mi-au zis sa ma duc doar cu poseta, dar nu pot , ma tot gandesc ca poate nu-mi place ce-mi pun ei la dispozitie... Asa ca fac un mic bagajel: una, alta pentru mine, pentru bebe doar hainute de venit acasa.

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5

Mergi la inceput