Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Salutare Delfinariu!
Eu stau cam prost cu timpul acum, a plecat maica-mea dar bine ca am gasit pe cineva sa ma ajute in aceasta perioada, nu-i acelasi lucru dar asta e, decat cu contractii la spital.
Asa, acum sa va spun ce-am facut la eco ca de acolo vin, Dinu e o super ca de obicei, gagicile sunt bine de tot, au 870 si 900 gr, active jucause, se strambau, mancau, se uitau la desene, d'ale lor.
Partea faina e colul, incredibil, 39!!!!!!!!!!
Eh si acum incep alea mai nasputa, mi-a spus ca arat si fizic si ecografic ca o gravida de 9 luni, sunt miniona in bazin, asa ca sa ma astept la cezariana la 34 sapt max 35, pt ca nu vor mai incapea prichindutele. Mi-a facut o prognoza pe calculator atunci vor avea 2,6 kg, asta-i max cat duc.
Macar stiu cum stau. Asa ca sa intru rapid in prenatal sa am baza de calcul babana!
Of si nu mi-a venit inca faianta, o sa nasc si o sa ma intrebe zugravul cum pune rosturile !

Shery 25 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)




FELICITARI PT PRINTESE!!!!!Chiar ma intrebam ce e cu tine ca nu te-am "vazut" de mult pe forum.Sunt grasunele gagicile!!!Fff bine!!!!!
Si eu merg miercurea viitoare la morfo 4D+test glucoza.Ai facut testu asta?
Sa stii ca si mie la fel mi-a spus dr,sunt ff ingusta de felul meu in bazin,in talie si mi-a zis ca 37 s-ar bucura sa duc dar el nu vede mai mult de 34.Si prichindeii mei sunt mari pt gemeni si comparativ cu varsta gestationala.Tu nu ai 26 sapt?
Dar eu voi sta ff cuminte in pat si sper sa ma trag 1-2 sapt decat preconizeaza dr.


Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
24+ Carla Maria si Cristian Alexandru

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP


Eu maine merg iar la eco orfologica la privat, am sa-l intreb pe doctor.

Tu stai la orizontala???? Mie mi-au zis sa stau cate 20 de min. la orizontala de 2 ori pe zi, atat.

Testul de glucosa il fac pe 5 mai la 24 de saptamani.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 21+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Eu faceam maioneza cu mixerul, tot intr-un recipient ingust, dar nu inalt si cu un singur babator de la mixer. Dar reteta clasica cu galbenusuri fierte si crude.


Cris 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Denisa...asa e...trebuie sa avem grija ce nume le punem, altfel isi bat joc copiii de ei...

Sheri, felicitari...lasa, va fi totul f ok... ca daca vor avea 2.6 kg, e bine...cu atat l-am nascut si eu pe Eric...si a fost perfect...ma intreb daca era mai mare cum era...nasterea, zic...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 28+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Denisa...asa e...trebuie sa avem grija ce nume le punem, altfel isi bat joc copiii de ei...

Sheri, felicitari...lasa, va fi totul f ok... ca daca vor avea 2.6 kg, e bine...cu atat l-am nascut si eu pe Eric...si a fost perfect...ma intreb daca era mai mare cum era...nasterea, zic...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 28+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


Eu am avut 3,950 kg si nasterea a fost grea (din ce mi-a zis mama), fratele meu a avut 4,950 kg l-a nascut in 5 minute mama arata ca mine, aveam 50kg........deci.....depinde de organism.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 21+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Aelita am vazut o burticuta dulcica si am auzit si gangureli de copilasi
Micutzii tai ce limba vorbesc?romana,spaniola?

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
24+ Carla Maria si Cristian Alexandru

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Maurice, si eu am avut dezlipire de placenta prin saptamana 14 si am facut tratament cu utrogestan si repaus total la pat. La urmatorul control totul a fost ok, nici urma de dezlipire. Asa ca mult mult repaos si eventual tratament, dar nu cred ca antibiotic
Aelita, woow m-ai dat gata ce repede s-a facut maioneza
Sheri felicitari pentru grasunelele sanatoase.

21 + . Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Maya-

Aelita-super repede a iesit maioneza nici nu-mi imaginam si eu frecam mult si bine la ea cu lingura
am si eu blender de la braun..dar nu mi-a trecut prin cap sa fac maioneza cu el...am incercat cu telul ala pt frisca...dar tot greu imi iesea
multumim de demostratie
sa vezi cand ii arat sotuluimoare de ciuda ca il ultimul timp il puneam pe el sa frece la maioneza

Sherita-felicitari pt printesele grasunele


Bamboletta 20+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)


Bambolett... ti/a trecut ca ai aparut la 'orizont' hahaha. E ca nu tine mult? Nu te lasa bebei... si nici noi... stam pe capul tau daca e nevoie (si la propriu si la figurat... deja imi inchipui cum ar fi... si/mi vine sa trag o burta de ras, dar sunt singura si daca intra cineva o sa zica ca sunt 'dusa cu pluta')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

apropo de patut pliabil...noi am avut unul, pe care l-am purtat peste tot cu noi cat era Eric mic...aveam cam 1 m lungime patutul, cu rotile, usor de manevrat....si l-am laut tot de la o mamica, deci nu de nou dar arata perfect...

asa este...

http://picasaweb.google.com/eric.rusu/1317Saptamani#5189104288546135490


*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 28+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Gata, va ca/mi iau zborul pe unde mai am treaba... Sper sa ajung mai devreme in stup si o sa va invit la un 'laptisor de matca'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Sheri, Denisa vreau poze cu burticile pentru comparatii ca m-ati ca panicat. Am sa fac si eu una in seara asta, mie mi se pare ca am cea mai mare burta

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 21+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput