Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Fetele mele, eu vreau sa le cant la bebei si acum si cand se nasc mai ales ca sa-i linisesc cand plang,si am uitat cam toate cantecelele alea comice din gradinita,gen "Iepurasu-n iarba","Bate vantul,frunzele" etc........nu mai stiu nimic!!!1
Neuronii astia!!!Ma puteti ajuta careva??
Crissy77parca tu lucrezi cu copiii,dar nu stiu la ce nivel: gradi,scoala primara,gimnaziu,liceu...Ai ceva idei?

Sa nu ziceti ca sunt nebuna,dar astea au asa impact asupra bebeilor de numa'!!!!La finutzu' meu de 1 an acum ii cantam cand plangea "Un elefant se legana pe o panza de paianjen" si se linistea!!
Dar vreau sa stiu multe multe cantecele de-astea!!!!!!!

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
23+ Carla Maria si Cristian Alexandru

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Salutare!

Denisa, oare nu gasesti cantecelele astea pe youtube sau pe trilulilu? Ma gandesc uneori la voi, cele cu gemenasi, ca asa ma simt si eu cateodata, asta mica imi da si cu pumnii si cu picioarele in acelasi timp si parca sunt doi in burtica. Plus ca domnisoarei ii place mai mult pe orizontala decat pe verticala, eu foarte rar o simt sus, sta numai pe latul burticii, sub buric.

Luna, ai mesaj privat.

Grety si Bamboletta, felicitari pentru cuculetz. Deci e hot-dog. Sa fie sanatosi si voi pe langa ei.

Aelita, din pacate nu a iesit maioneza, el zice ca s-a legat, dar era prea moale, curgea. Oare a pus prea mult ulei?

Parca mai voiam sa zic ceva si am uitat
Ufff nu pot sa-mi amintesc. Anyway, va pup dulce pe toate, pentru mine e o mare delectare sa va citesc zi de zi.
Oare ce mai face puiutz_mic?



Alina, 26+ cu Aida Alexandra
Fetita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

fetelor, ma pregatesc de culcare, dar inainte am intrat sa vad ce ati mai vorbit

la sport a fost un fiasco total eram atat de obosita incat nu eram in stare sa ma misc, mingile alea mi se pareau mari, dubioase....burtica era tare, ce mai, varza

tanti cu care am facut vorbea intr-una si ma zapacea si mai tare...

sper sa termin cu actele si sa o las mai moale cu munca, sa imi iau si ceva concediu, ca sunt terminata

Bulina 27+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Denisa, oricum o sa ai multe cd-uri pt copilasi, gen Cutiuta Muzicala. Pe youtube ar trebui sa gasesti mai tot, ca sa-ti faci o idee si sa stii ce o sa cumperi, ca oricum in timp o sa inveti si o sa faci rost de toate cantecelele existente pt copii

Alina 24+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Racusor, sa treaca timpul repede si sa ai parte de odihna bine meritata! Noapte buna

Alina 24+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

bamboleta...felicitari pt cuculet

22+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

bamboletta felicitari pentru cuculetul sanatos

Denisa asa sunt si eu, nu prea am gatit, dar pentru bebica al meu vreau sa fac papa buna, fara E-uri...ii mai fac si la sot uneori si e foarte multumit, ca e in stare sa manance toata oala o data

Andreea nu sunt asa de slaba cred ca TV e de vina am 61 kg (cu 10 mai mult decat la inceput) si sunt in crestere eram f slaba la inceputul sarcinii......acum cand ma gandesc, dupa ce nasc nu as mai vrea sa revin la 51 kg, ci undeva la 52-53, sa arat si eu a femeie nu a copil de capatat

Bulina 27+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

denisa..introdu pe google cantecele pt copii si o sa gesesti de nu o sa reusesti sa le memorezi..
eu una sunt la capitolul invatat versuri..

22+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Denisa-mie imi placea in copilarie tare mult cantecelul asta...bine si acum imi placeil cant cu printesica


Bate vantul frunzele,
Se invartesc moristile,
Randunica asa zboara,
Iar eu trag zmeul de sfoara.

Mama la placinte coace
Si bunica lina toarce
Tata trage la rindea
Iar eu bat din palme-asa.

Mosul taie lemnele
Eu adun surcelele
O fetita da la pui
Iar eu in copac ma sui.

gasesti si pe net versuri cu cantecele pt bebei

Racusor-hai ca esti slaba recunoaste...ce inaltime ai?eu la 170 cm si inainte de prima sarcina ma invarteam la 59-60kg si tot mi se parea ca sunt grasa,...neaparat sa-ti iei concediu cateva zile daca e asa stresant la servici

multumim de felicitari

fug in pat la tv..ma cam doare spatele
n buna


Bamboletta 20+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Eu de ex am primit un sterilizator electric no name,ce sterilizeaza cu aburi,insa la fel e de plastic interiorul.Deci prin supraincalzire asta nu poate elimina acel BPA?

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
23+ Carla Maria si Cristian Alexandru

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP




BPA se gaseste in plasticul numit policarbonat, prescurtare pe producte cu PC (eventual si numarul 7). Mai grav decit in biberon e sa fie in suzete, la unele dintre ele placutza care ajuta sa nu inghita copilul suzeta e facuta din PC si acolo s-a observat un mai mare pericol pt bebei, fiindca vin in contact direct cu saliva bebeului.

------------------
Still looking for pieces of heaven...

Mergi la inceput