*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (397)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Si pozici de la noi http://picasaweb.google.com/Olga.Butnaru/PetrecereMatei#

Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


La multi ani,Teo,Alexutza si Matei!!

Sa aveti viata lunga si frumoasa,plina de intaplari minunate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


La multi ani,Alexandru si oprescuflore!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ce poze faine! Si ce petrecere reusita! Si ce copii frumosi si mamici zambitoare! Sa va mai scriu ca va invidiez!

------------------
A venit primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Super petrecere!
Ce fain ca ati facut si poza de grup
Si mi-a placut mult pozele cu Muf si Iulia

mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

David, nu te uita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Olga, asa serioasa e Sophie mereu? Am vazut ca afara i-a revenit zambetul, la impinsul camionului!

------------------
A venit primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


Iertare pentru intarziere,dar ieri am avut o zi de cosmar!! Ce,noi sa nu calcam spitalul deloc,chiar asa?!
Ieri dupa pranz,fi'miu s-a transformat intr-un ciufut! Nimic nu-i convenea,nu stia decat sa matzaie-mama,mama-de ma luase ameteala de la atata mamaiala! A mancat corespunzator,fara mofturi,apoi a inceput distractia-vomita odata,de doua ori,de 3 ori..de n'spe mii de oriVomita apa,ceaiul,hidrasecul si se transforma in carpita,vomita pana ce nu mai are ce vomita,asa ca l-am imbarcat in masina si direct la spitalul de pediatrie.Bineinteles ca a trebuit sa stam acolo cu PEV,de vreme ce stomacelul lui nu accepta nimic si,chiar asa,pe uscat,se poticnea si scotea numai spume..Primim si-o oferta de fenobarbital,pe care o refuzam politicos,in schimb acceptam cu drag ceva vitamine si calciu.La montarea branulei doar a chitait,apoi a privit-o sfarsit si-a zis ca-i gheben(galben),de m-a terminat A mai vomitat de 2 sau 3 ori,dupa perfuzare si-apoi a dormit dus pana la 3 dimineata,cand s-au terminat perfuziile si cand,sfarsita de oboseala,caci am stat in fund pe-un scaun,langa el sa-l tin de manuta,sa nu si-o scoata cand se rasucea,am acceptat sa plec acasa si sa vina Dan in locul meu..Am dormit de la 3 la 6,cand m-am intors si l-am gasit treaz si vesel,numarand covrigii primiti de la asistenta care l-a ingrijit Am refuzat internarea si-am venit acasa,unde a mai vomitat odata,la pranz,cand am incercat sa-i dau morcov fiert,pe care l-a mancat cu draga inima..dar se pare ca stomacelului nu i-a priit..Orezul cu mar copt si banana l-a refuzat.Traieste cu paine bio prajita,covrigeii aia primiti si ceai de menta,in care punem diverse substante-smecta,enterol,hidrasec. A avut vreo 3 scaune apoase,dar dupa doza 2 de hidrasec si smecta,au incetat-Doamne-ajuta! De mine nu va mai spun,ca va inchipuiti si voi..Va spun de medic si de asistente-grozavi!! Ma bucur ca am ales sa merg la sp.de pediatrie si nu la cel de urgenta,unde sectia de pediatrie e..oribila.Nu am dat nimic nimanui,probabil ca nici n-ar fi luat,am stat intr-o rezerva singuri,iar as.a venit sa il verifice din juma in juma de ora,iar medicul de 3 ori,pe parcursul noptii! N-as fi crezut ca ma voi simti in siguranta in vreun spital din Craiova,dar uite ca asa m-am simtit.
Acum,puiul meu e afara cu ta'su; nu ne-am mai inteles cu el,el vrea in pac si gata! E palid si cam capiat,dar energia e la locul eiSper sa nu-l ia cufureala pe-acolo.
Nu va mai spun cum l-am schimbat,legata la nas cu o esarfa,el era plin,trebuia sa-l bag la baie,lesinase de ras cand m-a vazut bandajata asa si se zbatea sa ma dezlege,Dan plecase sa-mi cumpere ceva sa ma hraneasca,eu ma poticneam numai cand vedeam cum era manjit.. Circ fara bani!
Maine merg la gineco,in sfarsit! Sper sa fi rezistat samburica,la toata nebunia..Doamne,daca si asta iasa ca primul,la fel de zbuciumat,ma fac emo
Merg sa citesc si eu din urma,sa vad ce-a facut Olga cu sef-a,sa vad poze si povestirile de la party Pupici!!



lui Mihai si cu !!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

La multi ani Luca Miha sa-ti traiasca puiutul si sa aveti parte doar de zile fericite impreuna

La multi ani Alexandra, Amalia!

La multi ani Teo, pui de Ariel! Sa cresti mare sanatos si norocos! Ariel sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti implinesti toate visele si sa fiti fericiti mereu

La multi ani Matei Valen sa-ti traiasca puiutul mare si cel mic si sa fiti sanatosi si fericiti impreuna!

La multi ani Alexandru, pui de Giani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Zoze, ce noapte, imi pare rau... de la ce s-a stricat la burtica asa rau blondul, ce diagnostic i-au pus?..refacere rapida si tu, ai grija si de tine si bb mic

am vazut si eu toate pozele de pana acum de la party, super haioase, vreau si eu pe mess cand aveti timp

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput