Albinutze de Mai-Iunie 2009(69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Neata si de la noi! Va scriu in graba pentru ca vreau cam in 2 ore sa definitivez un site, sa extrag niste castigatori la un concurs organizat de mine si apoi sa-mi pun anunturile de vanzare.

Ieri pe la ora 13 mi-a ajuns coletul din Anglia(am incercat si o alta firma de coletarie si cu sarbatorile..mi-a ajuns coletul in 8 zile). Pana la ora 18 am facut poze, preturi, am pus etichete, am masurat fiecare hainuta si cat am avut timp am postat in noul site.

De la ora 18 m-am pus de adunat mormanele de ambalaje si cutii de prin casa (10 la numar..2 cat cutiile de tv si altele 8 mai normale ca dimensiuni)..in timp ce adunam... gateam si un pui cu smantana si ciuperci+ vin ca am avut vizita unor prieteni. Dupa ora 24 ...m-am pus sa spal vasele, sa le pun la locul lor..stiti voi ce se face si cum se face...la 2,40 m-am culcat ca eram pierduta.

Nu intru in detalii ca dupa ce am adormit s-a trezit Razvan si a inceput sa planga ca vrea papa...prin urmare pe la 3,30 hraneam copilul.

Acum sunt semi-varza si trag de mine sa termin ce mi-am propus. Tati este acasa si ma ajuta cu Razvan.

Cred ca pe la 12 am sa reusesc sa postez totul pe noul site:

www.andreibabyfashion.shopmania.biz

...80% din produse sunt postate in site, dar nu sunt activate.

Off, parca as fi o precupeata d`aia de la piata care-si lauda marfa. Ideea este ca daca doriti ceva, va servesc cu mare drag si toate taxele de transport le suport eu!

Revin dupa ce ma linistesc cu cate o vorba pt fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

neatza gagici!
clara a inceput sa tuseasca in dimineata asta. ce-i drept decat de vreo 2-3 ori, dar am auzit-o si simtit-o si haraind in piept. ce sa fac? sorumea zice sa-i fac cir de mamaliga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

neata fetelor,
si noi la ritualul de dimineata, adica cafelutza si copil leganat pe picioare.
Ieri am avut si noi o zi plina si frumoasa, am fost toata ziua plecati in vizite si la plimbari. A fost prima data cand a iesit baiatul si a luat masa in oras. A cam facut el tarantele la un moment dat, ca se cam plictisise, dar l-am mai plimbat cu randul si a fost bine. Seara cand ne-am intors a facut si o criza serioasa de plans in masina dar nu am cedat si nu l-am luat din scaun. Ideea este ca avem baiat mare si mai plecam si noi de acasa
Ana... felicitari, esti harnicutza foc , imi pare f rau ca nu sunt in tara, ca de mult ti-as fi facut cateva comenzi.
Oricum toata admiratia pt fetele descurcarete si intreprinzzatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

neata intregului stup!!

noi suntem tot pe fuga. ieri am fost la iasi si i-am pus aparat dentar fetei, am pierdut toata ziua. azi la 2 suntem asteptati la dr lui matei pt ca nu stiu ce se intampla cu el. dupa cum v-am povestit zilele trecute, are scaune moi. i-am scos toate fructele din meniu, i-am dat muuult morcov, cereale cu orez si morcov, dar cam degeaba. azi, pana la aceasta ora a facut de 4 ori caca, iar ultima data era cu mucus. sper din suflet sa nu se repete povestea de la 2 luni, cand am tras-o cu el o luna intreaga cu diareea, dar atnci a fost din cauza de klebsiela. acum scaunele nu sunt verzi ca atunci, ci galbene, asa ca pot sa sper ca nu e klebsiela, nu-i asa??

in rest, toate bune. matei e vesel, nu pare sa-l deranjeze nimic, se joaca, vrea numai plimbat de manute, da gol la tot ce prinde. daca nu are nicio minge la indemana, da cu piciorul in sticle, pietre, iarba, tot ce e mai sus de nivelul solului. da gol chiar si in catelul nostru, dupa care, fericit, se intoarce spre noi si spune, beeaa, adica bine.

sper sa termin de citit ce am pierdut zilele astea si poate intru mai pe seara sa va spunem ce am facut la dr.
si o duminica frumoasa tuturor!!

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

otilia... tinem pumnii sa nu aiba nimic grav baiatul. Stiu cat e de rau cu scaunele acestea moi, ne-am chinuit si noi mult cu ele( aproape 5 luni si ceva) dar nu a fost klebsiela si nici o alta infectie, se pare ca doar o intoleranta la lactoza. Spun se pare pt ca nu mi-a confirmat nimic asta si acum mananc si eu si el lactate si nu mai are nimic baiatul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetele!!!!

LAURAO,LA MUUUUUUUUUUUUUULLLLLLLLLLLLTTTTTTTTTTTTTTTIIIIIIIII ANIIII sa fii fericita,iubita si sanatoasa!!!!

va multumesc mult pentru sfaturi,admiratii si vot!!!

carla, nu ma supar doamne fereste mai ales pe tine; stiu ca nu e bine in brate,la focsani cand am mers a stat in scoica super bine,dar inainte cu vreo 20 km a inceput sa faca nazuri; problema mea cea mai mare este ca nu vrea cu tati in spate cand sunt eu la volan; tipaaaaaa fffff tare sa vina la mine
cosminica,ii cer soacrei de unde s-a inspirat si iti dau cu mare placere
ana-micu,abia astept sa vad noutatile
ramona,soacra mea esdte 80% varianta 2 multumesc cerului
iubita-tiana, bravooooooooooooooooo,felicitari iti inteleg temerile si eu as fi la fel;esti prima noastra graviduta

imi cer scuze ca nu pot sta mai mult,ieri am taiat din mot finutului nascut anul trecut de ziua lui radu,pe 15,la 50 km de Iasi,am o hemoragie de mor,ma doare capul,spatele (multumesc de sfaturi pt spate) iar mandra cred ca mi-a racit putin de ieri stand non stop afara ca am fost la curte; cand vad mucisorii astia la ea ma apuca raul subit din cauza sensibilitatii ei la otita sa nu mai trec iarasi prin ce am trecut

strunfita,ce-i dai printesei? sanatate multa


sper sa revin astazi, O DUMINICA FRUMOASA IN CONTINUARE

cred ca daca as putea as dormi 3 zile non-stop.......



mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Laurraa, ii dau Allium Cepa 30CH, nu stiu daca merge si la voi, noua asta ne-a dat homeopata pentru simptomele Andreei. Votat Maya

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Otilia, multa sanatate! Sper sa nu fie nimic grav. Ai incercat sa-i scoti laptele si sa-i dai lapte fara lactoza, eventual facut cu mucilagiu de orez?

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Strunfita, scuza-ma ca intervin, allium cepa este intr-adevar pentru simptomele pe care le descrii tu, stranut, tuse, muci, dar care sunt din cauza alergiei, nu a racelii. Nu functioneaza pentru o raceala obisnuita.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

am si eu niste medicamente homeopate pt raceala care contin allium cepa 6x. mai au aconitum napellus 6x, gelsemium sempervirens 6x, zincum gluconicum 2x.
sunt astea:
http://www.hylands.com/products/sniffles.php

ana, m-am uitat si eu pe siteul tau, ai preturi f bune la produsele comercializate.

Mergi la inceput