FIV 271

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Veroniciunul si bun este de ajuns sa-i faci o surioara lui Rares ,nu am intrat deloc pentru-ca am stat in pat mi-a fost rau ma dureau ovarele si ficatul cred ca de la anestezie
Buburuza mai este putin pana vineri

si acum despre puiuti mei am avut 4 ovocite si ca de obicei restu chistulete am sangerat dupa punctie si am avut mesa iar azi se iubisera toti asa ca avem 4 embrioni.Cocei mi-a zis ca arata bine si am vorbit cu ea si de AH si a fost de acord avand in vedere ca sunt la al treilea FIV.

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Verga - iti tin pumnii - de data asta va fi 3 cu noroc.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Catalina multumesc!

BuburuzaL Doamne Ajuta sa fie cu noroc!

Va pup pe toate

Elenus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

buna fetelor, m-am mai linistit putin si am reusit sa intru pe forum. As avea o intrebare catre cele cu FIV-uri nereusite - voua cand v-a venit ciclul? Eu tratamentul l-am oprit de vineri si deocamdata nimic, in afara de 2 picaturi crem-maro ieri...in rest, niciun semn cum ca ar veni... la voi cum a fost?

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Fc_Anca mie mi-a venit la 3,4 zile dupa ce am intrerupt medeicamentele.Mai ai embrioni congelati,ca nu mai retin?

2010 va fi anul meu norocos
DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Fc-anca mie de ambele dati mi-a venit a 3-a zi dupa ce am oprita utrogestanul. Dar, sunt cazuri in care intarzierea este mai mare, asa ca nu te impacienta deocamdata!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Citat:
citat din mesajul lui fc_anca

buna fetelor, m-am mai linistit putin si am reusit sa intru pe forum. As avea o intrebare catre cele cu FIV-uri nereusite - voua cand v-a venit ciclul? Eu tratamentul l-am oprit de vineri si deocamdata nimic, in afara de 2 picaturi crem-maro ieri...in rest, niciun semn cum ca ar veni... la voi cum a fost?

Anca


mie la primul fiv, joi am intrerupt tratamentul, iar rusii mi-au venit duminica seara

asa ca e normal, nu te mai stresa...



Moshulik +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

am inteles, va multumesc mult!

Daniela, mai am 2 embrioni ramasi, dar de calitate mai slaba. am avut 5 in total, 2 f buni si 3 slabuti. dar nu imi mai fac sperante mari, avand in vedere ca astia f buni nu s-au prins...
am zis ca o sa incerc cu ei totusi in iunie
va pup

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Fc_anca nu se stie niciodata.Fa o luna pauza si incearca.Daca nu erau de calitate buna nu i-ar fi congelat,cel putin eu am avut unul de 6 celule dar foarte fragmentat si embriologul a spus ca nu are rost sa-l pastram.Eu iti doresc mult noroc.
Verga e foarte bine ca faci AH,ajuta foarte mult.Bafta mare.
Bubruza am scos majoretele la incalzire

2010 va fi anul meu norocos
DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Daniela esti o draguta si iti multumesc! Sper ca ne-a ajutat si pe noi AH si ca s-au prins puisorii! Incepe numaratoarea inversa...iar prin burta mea se intampla tot felul de chestii ciudate pentru mine...sper de bun augur, ca deja ne-am facut o multumie de spernate, mai ales eu!

Verga multa bafta pe maine!

Bruni, maine te astept cu vesti bune!


Am o intrebare, poate e cam supida, dar na...imi trec prin minte fel de fel de chestii: cand ovarele incep sa produca progesteron, le simti lucrand? Eu tot simt cate un junghiulet ba intr-o parte, ba in alta...
Pupici

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput