Ritm cardiac fetal marit!!!!!!!!!!!!!!!

Ritm cardiac fetal marit!!!!!!!!!!!!!!! | Autor: alis1906

Link direct la acest mesaj

BUNA.SUNT INSARCINATA IN 14 SAPTAMANI.LA ECOGRAFIA DE 13 SAPTAMANI CAND I S-A MASURAT PULSUL BEBE AVEA 173 BATAI PE MINUT.AM VB CU DOCTORUL DE FAMILIE SI MI-A SPUS CA E DESTUL DE MARE ASA CA AZI AM MAI FACUT O ECOGRAFIE SI AVEA 166 BATAI PE MINUT.TOT MARE.NU STIU CE SA FAC.
S-A MAI CONFRUNTAT CINEVA CU O PROBLEMA ASEMANATOARE? SAU E NORMAL ?
MI-E TEAMA CA AR PUTEA SA II FACA RAU COPILULUI.
AM INTREBAT DOCTORUL GINECOLOG SI MI-A SPUS CA NORMAL E SA FIE INTRE 140 SI 160 DAR CA 173 NU E CHIAR DE SPERIAT.ASA CA SUNT CONFUZA.E BINE SAU E RAU?
MULTUMESC!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui alis1906

BUNA.SUNT INSARCINATA IN 14 SAPTAMANI.LA ECOGRAFIA DE 13 SAPTAMANI CAND I S-A MASURAT PULSUL BEBE AVEA 173 BATAI PE MINUT.AM VB CU DOCTORUL DE FAMILIE SI MI-A SPUS CA E DESTUL DE MARE ASA CA AZI AM MAI FACUT O ECOGRAFIE SI AVEA 166 BATAI PE MINUT.TOT MARE.NU STIU CE SA FAC.
S-A MAI CONFRUNTAT CINEVA CU O PROBLEMA ASEMANATOARE? SAU E NORMAL ?
MI-E TEAMA CA AR PUTEA SA II FACA RAU COPILULUI.
AM INTREBAT DOCTORUL GINECOLOG SI MI-A SPUS CA NORMAL E SA FIE INTRE 140 SI 160 DAR CA 173 NU E CHIAR DE SPERIAT.ASA CA SUNT CONFUZA.E BINE SAU E RAU?
MULTUMESC!



Nu stiu cum e in tara dar aici nu se sperie nimeni daca e un pic trecut de 160, eu de exeplu, bebe 1 are 155 iar bebe 2 are 163, dar cred ca depinde si de starea in care-i gaseste, ai mei erau foarte agitati.
Doctorul mi-a zis ca e ok, chiar foarte bine, nu te impacienta.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 20+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Este perfect normal la varsta asta de sarcina sa fie atat. Probabil ai un baietel foarte sanatos. Nu pleca urechea la ce zice un medic de familie ca cel mai probabil nu stie prea multe despre prea multe... ecografistul si ginecologul ti-ar fi zis daca era o problema. Eu am fost azi la eco si avea 174 bpm. Nici nu ma ingrijorez, nici nu mi se pare mult si nici doctorul meu in care am incredere nu a zis ca ar fi vreo problema.


Mami de (28.10.2008) si bb2 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

In primul rand relaxeaza-te, panica nu va face bine nici tie si nici lui bebe! In al doilea rand, ginecologul este cel mai in masura sa iti spuna dc ritmul cardiac e normal, nu medicul de familie.

Cand mergi la ecografie ai emotii? Sa stii ca bebe preia starea ta, si prin urmare si inima lui bate mai repejor. Eu cred ca e totul ok Sarcina usoara iti doresc.

Victoria, mami de Anna Sofia, 8+ cu inimioara

Sofia, 1 an si 5 luni


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

EU STIU CA TB SA AIBA INTRE 140 SI 165 de batai.deci 173 nu e prea mare.baiatul meu cel mic avea mereu 180,190 si ma speriam teribil.si uite ca e perfect sanatos.
sarcina usoara in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isis_23 spune:

Nu e de speriat.trebuie doar sa te linistesti,sa nu mai fii stresata,in general,sa renunti la cafea,ciocolata,cofeina,fara suparari.mancare sanatoasa,sucuri naturale,dar probabil astea le stii deja.




Mami mandra de Edith de pe 23.01.2009

http://www.flickr.com/photos/44563043@N03/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Baietelul meu a avut in jur de 164 mai toata sarcina. Este important sa nu aiba o crestere brusca a ritmului cardiac, daca se mentine aprox la acelasi nivel este ok. Nu toti oamenii au acelasi ritm cardiac. Eu de ex acum am 91. Tu cat ai?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alis1906 spune:

multumesc tare mult pentru raspunsuri...........
e greu sa nu ma ingrijorez.....eu mai am o fetita care are acum 3 anisori dar cand am fost insarcinata cu ea nu am facut eco cu doppler asa ca nu prea stiu daca bebe 2 e diferit.....
eu in general am puls 85-90 , poate si de asta........
si da, de fiecare data cand ma duc la eco sunt foarte emotionata deoarece abia astept sa il revad pe bb.......as face cate un eco in fiecare zi.....
oricum va multumesc tuturor pt raspunsuri si va doresc sarcini usoare si bebei cat mai sanatosi

Mergi la inceput