Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010! (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maricicutz spune:

Buna...ieri am fost si noi la eco..minunat!! nu a putut sa ne spuna ce e, avem 12 sapt si 4 zile, dar i-am vazut piciorusele, manutele, se misca intr-una si cu greu a putut sa-i masoare cefa, care e in limite normale..am facut si DT, abia la sf saptamanii viitoare ne da rezultatul..c m-a suparat e ca am repetat urocultura ca mi-a iesit posibil infectie urinara..marti vine rezultatul si tare mult sper sa fie totul ok, ca nu vreau sa iau nici un tratament...in rest, cu Dumnezeu inainte si abia peste o luna mai il vad pe pititc, asa ca mai am de asteptat...pupici

mamica capsunicii Ilinca Maria(4 mai 2007) si viitoare mamica de bb2
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Fetelor, e vreuna dintre voi care a simtit la 14 saptamani miscare in burtica???
Mariuk 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Mari, a miscat bebe?

--------------------------------------------------
In al , sunt in 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Nu stiu, sper!!!, dar stau acum cu mana pe burta, sub buric, si parca nu ar fi miscarea tipica balonarii, ca nici nu ma simt asa...e ca si cum ar bate cineva cu degetul acolo dar pe interior.
Mariuk 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Poate bebe vrea ca tu sa stii ca te saluta si te iubeste

--------------------------------------------------
In al , sunt in 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Suuper, bravo Mari!!! Cand am mers ultima oara la dr am vorbit cu o burticuta mai mare care povestea ca prima oara l-a simtit pe bebe pe la 13 saptamani, tot asa ca un ciocanit in burtica. Deci...el trebuie sa fie!

Felicitari fetelor care si-au vazut puiutii la eco.

La capitolul shushu si eu m-am abonat de 2-3 ori pe noapte... greu.


Donna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:


Eu il/o iubesc siiiiiiiiiiiguuuuuuuuuur!!!!!!!!!!! Daca mai simt asa curand, inseamna ca el/ea imi face semne!!!
Mariuk 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricicutz spune:

bravo Mari, e minunat cand il simti pe bb...sa vezi cand o s afie mai mare si poate il simte si tati..la noi, cand eram cu Ili ma asezam in spatele lui si atunci il lovea tare rau..cred ca nu-i placea ei sa stau pe partea dreapta dar stateam un pic doar s-o simta si tati..
eu sunt cam necajita..sefa mea m-a anuntat ca ea are un nou program si la 4 jumate termina si vrea s aplece acasa!! de unde si pana unde? eu de ce nu as pleca mai devreme acasa? d ece nu-mi fac eu cerere sa lucrez doar 6 ore? de fraiera...nu mi se pare corect, aici toti venim la 9 dar de plecat doar unii pleaca la 5 -5 jumate, cei care sunt in birou cu sefa, restul dupa 6...vreau sa dorm, vreau la Ili...cred ca e vremea asta care ma cam intristeaza...am bagat un snikers, poate isi face efectul si ma binedispune..

mamica capsunicii Ilinca Maria(4 mai 2007) si viitoare mamica de bb2
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Sper sa nu ma fi inselat vreo crampa sau ceva de genul asta...sper sa fi fost bebe si sa mai faca asa repede, sa fiu sigura ca e el/ea...chiar de pare cam devreme pentru asta, dar eu ma bazez pe faptul ca sunt slabanoaga si e stratul subtire de la bebe pana la mana mea si de aceea se simte inainte de 3 luni jumate
Mariuk 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Un pic v-am lasat si eu singurele si ati termina deja un capitol.
Kiti esti o dulceata. Am sa tin cont de sfatul tau. Inca n u m-am hotarat ce fac maine.



15+

crina cu

Mergi la inceput