Burtici cu Ursuleti de Nov-Dec 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

eu am des si dureri de spate ..si jos dar daca stau mult in picioare sau ridic ceva mai greu...si eram asa si inainte de a ramane acum ..poate de la cealalta sarcina..





Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

2.33 cm si 174 bpm
Yuhuuuuuu!


Mami de (28.10.2008) si bb2 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui simona-maris

Fetelor,sunt socata!Am o prietena buna in SUA,si m-a sunat tatal ei ca era sa moara la nastere. Acum e in spital cu infectie,pericolul nu a trecut inca.Mi-a spus ca actul medical de acolo e mai putin decat mediocru.Medicul vine doar in nu stiu ce cazuri...eu credeam ca e mai bine asa...ca nasterea e un proces fiziologic,dar nu e chiar asa.Exemplul prietenei mele ,Emanuela,a confirmat acest lucru.Tatal ei e preot aici in bucuresti,m-a rugat sa ma rog pentru Ema,ca acum port un ingeras si ,cica, am trecere
Simona,+9


Doamne ajuta

Doamne ai grija si de noi 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Pe mine, sarcina m-a schimbat putin, imi doresc non stop sa fiu undeva in mijlocul naturii, sunt disperata dupa flori, frunze


Mie-mi spui..am ajuns sa nu mai suport Bucurestiul, mi se pare ca nu am oxigen in orasul asta infect. Incerc pe cat posibil sa ies din Bucuresti in weekend, la aer curat. Am descoperit mai nou Slanic Prahova care e foarte aproape si e si mai ieftin.

Ana 9+
Minunate sunt lucrurile tale Doamne!
Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinushca

2.33 cm si 174 bpm
Yuhuuuuuu!


Mami de (28.10.2008) si bb2 8+


Felicitari! Sa dea DD sa auzim numai vesti bune in continuare!

Ana 9+
Minunate sunt lucrurile tale Doamne!
Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

alinushca felicitari...acum m-a uitat la semnatura ca si tu ai 8+...si la mine bb avea doar 1.48 cm...mi-e frica





Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

alinushca felicitari...acum m-a uitat la semnatura ca si tu ai 8+...si la mine bb avea doar 1.48 cm...mi-e frica





Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
8+


E 8 si 6 zile deci practic 9 saptamani. Deci nu ai de ce sa iti faci griji.In perioada asta cresc f repede. In plus depinde si de ecografist cat de precis masoara cativa mm in minus sau in plus.

Mami de (28.10.2008) si bb2 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unique spune:


[/quote]

pe mine ma doare doar spatele si atat fara sa treaca spre burta

Mami Andreea 7sapt+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)
[/quote]

Nu cred ca e cazul sa te sperii. Porti cumva tocuri inalte?
Uite aici un articol referitor la durerile de spate http://www.topsanatate.ro/articol/tipuri-de-dureri-de-spate-in-timpul-sarcinii-21485.html

Dana, mami de Sofia Andreea (17/10/2007) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

ouuf m-ai linistit ..schimba-ti semnatura alinushca pt k mi-ai dat emotii





Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alysa26 spune:

raluca da la 3 sapt am aflat..era un test de sarcina clearblue..nu analize la sange sau ceva..pur si simplu un test normal de sarcina cu pregnant/not pregnant si a iesit..m-am gandit eu ca poate e prea devreme dar uite ca s-a pozitivat.
eric are aproape 2 ani si e tot calare pe mine, nu ma pot duce nicaieri fara sa vina si el si uneori tre sa il duc in brate si asa mi-e de greu ..cu 13 kg dupa mine...sper sa ma descurc cu 2...mai ales ca eric va avea 2 ani jumate cand nasc.

simona maris depinde unde in state ..ca in orasele mari dr gineco vine s anasca cu tine. la mine dr a venit la nastere. a fost un spital ff mare si cotat bine. am avut parte de ingrijiri ff bune.
imi pare rau de prietena ta, dar poate in localitatile mai mici dr nu sunt asa ca in orasele mari.
sper sa se face bine si ea si puiul ei.

fetele azinoapte am dormit mai bine...nu am mai avut cosmaruri. sapt vioit merg la un test la dr si apoi am progr la eco peste 2 sapt. abia astept...

mami fericita de eric si 3+
bb2

Mergi la inceput