Hai camilecu,rmkristine!Bv Denisa! Iepu 2010!(130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel


Annya , toate am fost curioase sa vedem cum arata minunea..dar mie deja mi-e ciuda cand vad ce repede trece timpul...deja Codrin are 2 saptamani jumate...si parca acuma ma vad vaicarindu-ma pe aici ca nu mai dadea Domnu' sa nasc Mi-e asa de draga perioada asta cand e bebe mic...nu as vrea sa treaca asa de repede...
Eu zic sa te mai bucuri de ultima 100 de m, ca ai sa vezi ca iti va fi dor si de perioada sarcinii..din anumite puncte de vedere..

Anca
mami de Codrin
de Lucas

http://community.webshots.com/album/577125831sfgDwM


Vad ca toate spuneti lucrul asta...si asa o fi!

AMR 11 zile
37+ Radu Alexandru
poze, 33 saptamani

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

annya, si la mine bebe a stat in coaste toata nopatea, plus ca se incorda si se intarea burta undeva sus, spre piept. of.... abia am dormit. acum sunt ametita rau, o fi si de la vremea asta.... si eu sunt curioasa cum e bebe, cum o sa fie dupa nastrere, etc... mai toata lumea a nascut. mai sunt doar 10!!!! gravidute in lista. deci noi suntem in top 10 de la coada tu esti programata inaintea mea. eu pe 14 ma duc la control, sa vedem ce mai zice dr. nu stiu daca fac cezariana sau normal, vedem.... in orice caz 2 sapt si ceva ar mai fi, zic eu...
pupiciiii

vio asteptand pe bebe 37+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ella asa face silvana cu suzeta dar eu mai insist, tre s.o ia si inainte de somn, nu doar cand atipeste, ar ajuta.o destul si pe mine si pe ea

annya n.a fost inca una ca mine care sa vrea sa nasca asa repede si recunosc ca zboara timpul , dar eu deja sunt cu hormonii cand in cer cand la pamant poate de aia...am dat jos 7-8 kg dar nici asta nu ma bucura din cale afara

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

Am fost ieri la oftalmolog cu Davidutu si dr. mi-a zis ca are conjunctivita de la nastere.Stau si ma intreb cum naiba a facut din spital unde era totul dezinfectat de puteai manca de pe jos si dc nu mi-a zis nimeni. Eu am vazut un spital ca ii se tot lipea ochisorul stang si pediatra de acolo a zis sa stau linistita ca asa se intampla la unii bebei, apoi cand l-a vazut pediatra lui acasa tot la fel mi-a spus si acum saracu a ajuns sa aiba conjunctivita severa la amandoi ochisorii.Am inceput tratamentul de aseara si vad ca acu e putin mai bine mititelul.
VLADI- mersi de raspuns, ai avut dreptate cu Tobrex ,asta mi-a dat si dr. si in plus Nettacin.

Dupa o luna a luat in greutate 1100 g si 3 cm.


Fetelor ,tind sa cred ca nu mai am asa mult laptic. vad ca voi cand va mulgeti scoateti si 100ml, eu scot mereu cam 40, 50 ml, desi beau ceai de lactatie. Am vrut sa cumpar si pastile Galafor ,dar nu gasesc pe nicaieri.
ELLA- stiu ca parca tu ai luat Galafor ,dar de la ce farmacie? cred ca o sa-ti trimit un sms sa fiu mai sigura apuci sa citesti.Si ma bucur ca ai lapte cat ICILU


A, sa nu uit am descoperit de la ce face diaree, de la CARTOF si acum sunt in pana de idei ce mancaruri sa fac ca cel mai mult cu cartofi faceam: piure, tocanita,pulpe cu cartofi la cuptor

Delia13 mamica fericita -DavidAndrei
http://family.webshots.com/photo/2154004650105762323bvXXik


http://family.webshots.com/photo/2885373460105762323wILfdR- poze Cu DAVIDUTU Adreiutu
http://family.webshots.com/photo/2885373460105762323wILfdR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

salutare, hai ca acum cand nu mai sunt asa multe gravidte pot sa tin si eu pasul cu voi.

legat de dorul sarcinii, sa stiti ca si mie i-mi este dor de burtica mea mai ales ca stiu ca a fost ultima oara cu burtica si nu o asa mai simt niciodata bebe miscand in burtica mea.
este o perioada foarte frumoasa din viata noastra, unica din punctul meu de vedere.

dar sunt si foarte fericita cand i-mi privesc minunea si i-mi dau seama ca din burtica mea a iesit o asa frumusete de fetita.

mai avem un pic si trecem si noi de la odisee la scutece.

LA MULTE LUNITE: ELIZA VALENTINA, ASTEROPI IOANA, FELIX MANUEL, IRINA PAULA

Sa cresteti mari si sanatosi.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

DELIA si eu cu STEFAN am patit exact ca tine, numai ca la noi s-a dovedit ca de fapt conjunctivita pe care o tratam s-a dovedit a fi un streptococ.
i-am facut o analiza la secretia de la ochisor si asa si-au dat seama in final ce este, si atunci stiu ca i-am dat augumentin ca deja trecusera 3 luni si devenise mai rezistent.
aveti grija si daca nu trece cu tratamentul dat eu te sfatuiesc sa-i faci un examen de secretie.
sanatate multa.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Vio, exact asa patesc si eu, se intareste burta undeva sus, inspre capul pieptului si abia mai pot respira de durere... Si eu am urmatorul control pe 13! Marti, 13!!! Eu am ales ziua!

Delia, sanatate multa lui Davidutz!!!

AMR 11 zile
37+ Radu Alexandru
poze, 33 saptamani

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui annya9

Vio, exact asa patesc si eu, se intareste burta undeva sus, inspre capul pieptului si abia mai pot respira de durere... Si eu am urmatorul control pe 13! Marti, 13!!! Eu am ales ziua!

AMR 11 zile
37+ Radu Alexandru
poze, 33 saptamani

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii



'Neata!

Si eu tot pe 13 am control, daca nu nasc pana atunci.


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 38+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Neata si de la noi.Tati a facut o trasnaie azi-noapte.O tinea pe Maria pe pieptul lui si nu stiu cum facu ca a scapat-o.A ajuns pe pat si apoi jos,pe gresie.Am trs un tipat de am trezit tot cartierul,cred.Dar bine ca nu a patit nimic.

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2anke spune:

Dragi mamici de iepurasi nu am reusit sa va citesc si o sa va spun si de ce.
In primul rand:
Felicitari tuturor noilor mamici si multa multa sanatate la bb-ei ca asta ii cel mai important!
Noi peste sarbatorile de pasti am fost in spital. Din cel de unde am nascut ne-a mutat in spital de copii la sectia de neo (noi nascuti). Melina avea si inca mai are un suierat, zgomot la respiratie si le-a fost frica la dr sa nu primeasca aer destul sau sa nu aiba vreo infectie. Dupa nu stiu cate analize de sange ( intepaturi in toate venele: maini, picioare si cap ) au ajuns la concluzia ca nu-i nimic grav, are ceva in gat care inca ii moale.
Am ajuns si noi peste greutatea de la nastere si bem de la san peste 100 ml. Acuma incepem sa ne obisnuim acasa, ca totul ii nou aici.
o sa incerc sa tin pasul cu voi

Anca cu Melina Isabel si Lucas 4 ani+10 luni

Mergi la inceput