FIV cu ovocite donate

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvonne spune:

mirela2
Am fost la dr. si analizele sunt fff proaste:
AMH - 0.1 ; Inhibina B - <7
FSH-25.51
Estradiol-5.32.
Concluzia a fost ca trebuie sa gasesc o donatoare ca altfel nu am cum. Am facut 10 inseminari si 2 FIV-uri nereusite.
Am citi ca tu esti dispusa sa dai din ovocitele tale. Daca esti dispusa sa dai din ele, ma intereseaza si pe mine. Numai ca nu stiu cum se procedeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

fetelor va spun eu cum am procedat am facut o programare in care am vb la tel cu dr si i-am explicat cam ce vreau ..adica sa fac fiv si in acelasi timp sa donez ..voi vb cu dr si ii spuneti ca aveti o donatoare si daca puteti merge acolo cu ea sa va faca o programare..
mergeti cand va programeaza impreuna cu ea si eventual cu sotul ei (daca are) ..nu stiu cum e in alte parti dar la sibiu se asteapta comisia (dupa ce sae strang un anumit nr de perechi se intruneste comisia care are grija ca totul sa fie legal(referitor la acte) apoi in functie de analizele efectuate va spune dr ce mai treb facut..daca le ai pe toate si tu si ea se face sincronizarea ..apoi tratamentul celei care doneaza si asa mai departe ca la fiv..
sper ca nu v-am plictisit..
daca mai doriti informatii va stau la dispozitie cu placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

monaramona cum sa ne plictisesti??? o gramada de persoane au nevoie de aceste informatii! multumim!

mirela2 tu ai inceput deja protocolul, nu? e mai greu sa donezi daca ai inceput deja deoarece nu mai are medicul cum sa sincronizeze ciclul celei care primeste cu al tau...
yvone singura sansa ar fi ca daca mirela iti doneaza la fiv-ul acesta al ei, tu sa ingheti embrionii si iti faca medicul trasferul atunci cand va fi oraganismul tau pregatit!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvonne spune:

mami vreau
Da, astept acum sa vad ce imi spune mirela2, ca asa cu dr. mea am vorbit si mi-a spus ca daca am o donatoare pot veni cu ea sa facem toate formalitatile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvonne spune:

mami vreau
Da, astept acum sa vad ce imi spune mirela2, ca asa cu dr. mea am vorbit si mi-a spus ca daca am o donatoare pot veni cu ea sa facem toate formalitatile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

mami vreau: probabil dr. a luat in considerare si rezultatele de la FIV-urile din trecut... Oricum, o sa repet FSH-ul, ca mi se pare a fi un rezultat eronat. Pentru moment va voi citi din umbra, caci am avut accident de masina si am mana dreapta in ghips. E greu doar cu stanga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

dupa cum vezi mirela sunt multe care vor sa colaboreze cu tine dar ne-ai camlasat in umbra..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

nu v am lasat in umbra....am fost plecata din Bucuresti.
eu sunt deja pe protocol, maine ma duc la masuratori si cred ca sambata seara voi face pregnylul....
prostia mea ca nu am anuntat mai devreme......al meu sot si a dat acordul prea tarziu
nu stiu cate se mai pot face acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

mariaa tu mai ai ceva vesti..ca dr a spus ca comisia se intruneste pe 14 si pe 18 mai ..tie ce ti-a zis?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaa28 spune:

Nu am putut sa intru ieri pe forum dar acelasi lucru mi-a spus si mie dr ieri 14 - 18 mai . Ma va suna sa-mi spuna exact data cand trebuie sa merg.

Mergi la inceput