FIV cu ovocite donate

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

bytzi Multumesc pentru urari. Stii, eu nu am fost niciodata o credincioasa impatimita....dar am gasit acest refugiu tocmai ca sa nu o iau razna. Pe mine m-a ajutat si mi-a dat curaj sa imi revin si sa mai pot spera. Cand spui ca nu iti facea bine sa mai intri pe forum, eu te inteleg perfect. Dar totodata e bine sa te poti descarca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

draga naida,

bafta multa!

asteptam sa ne tii la curent cum s-au purtat la clinica, daca sint profi, cum ii cheama pe dr si orice detalii ti se par importante!

si mai ales, sa ai beta mare!!!!

cu drag
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Ohoooo! Naida!Nu te-am uitat,intreab-o pe Bytzi?NNu ai sughitat nici o data?M abucur ca esti pe ultima suta.Ai sa reusesti ai sa vezi,esti tinara.Am reusit eu o buni si tu?Abia astept sa te vad cu beta mare

Bytzi,.Bagind nasul pe aici,poate,poate faci ca noi!

Mami vei fi,sa dea DD sa nu mai vezi Cehia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

Ma bucur ca nu m-ati uitat,fetelor! Nici eu pe voi!

Saptamana asta e cam ultima inainte de plecare. Duminica dimineata plec..trecem mai intai prin Austria, si apoi mergem la Zlin.Parca mi-e frica....parca nu mai trece timpul asta odata...oricum, de la estrogeni ma simt cam rau. ma doare burtica foarte tare si m-am umflat. In plus, am si luat ceva in greutate... Si partea proasta e ca abia am o saptamana..mai am inca vreo 2 in afara de asta.

Dar stiti...am si eu o intrebare...de vreo 2 luni nu am mai avut nicio sangerare..nici dupa Diphereline, nici dupa estrogeni. Oare e normal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

adria, bytzi, misa dulce...

naida ma bucur foarte mult ca te-a ajutat acest subiect si ca postarile noastre ti-au fost utile... cand am deschis acest subiect eram sigura ca nu vor fi foarte multe multe persoane care sa poata vorbi deschis despre asta... insa ma bucur ca ne-am adunat aici o mana de fete curajoase care putem discuta si sfatui una pe celalata...

ce sa-ti zic??? iti urez multa, multa bafta... as vrea sa te trec si pe tine in listuta de pe prima pagina, daca imi permiti, bineinteles... nu de alta da' vreau sa te avansez pe urma la gravidute...

si acum sa te luam la intrebari, ca nu te putem lasa prea mult linistita
- cand ai facut dipherelinul? ai zis ca prin iulie dar as vrea sa stiu pe ce data...
- de cat a fost dipherelinul? de 3.75, nu?
- mergi cu masina?
- la ce hotel vei sta si cat te costa cazarea?

din cate stiu, este normal sa nu iti mai vina ciclul acum... cam asta face dipherelinul... ai incercat sa le trimiti si lor un mail sa ii intrebi?



Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

In primul rand, am dormit nelinistita pentru ca abia asta noapte mi-am amintit ca nu ti-am multumuit si tie, Gabi_B pentru gandurile frumoase si pentru urari. eu tare mi-as dori ca toate fetitzele care scriem aici, pe forum sa ne intalnim in cel mai scurt timp la Odisee....si sa facem o gradinita virtuala unde sa ne "ducem" coplilasii

Mami_vreau, sa incerc sa iti raspund la intrebari pe rand.

- injectia cu Diphereline 3.75mg am facut-o pe data de 22 iulie. Mi-au zis cei de la clinica sa o fac cel tarziu in ziua a 4a de CM, dar eu cum nu am ciclu, nu s-a pus problema. Mi s-a umflat putin locul injectiei(asta nu era neaparat un lucru rau, pentru ca eu si asa am funduletul mic) dar s-a dezumflat repede, pentru ca am facut miscare. Am avut niste dureri groaznice de cap si o stare de irascibilitate, dar in doua saptamani au trecut.
- pastilele de estradiol le iau cate 3 pe zi si am inceput pe data de 10 august. Dupa cum va ziceam, acum parca am inghitit un maaare balon care s-a pozitionat in burtica, dar banuiesc ca si asta e normal, avand in vedere ca uterul creste in dimensiuni, endometrul la fel, banuiesc ca si ovarele....
- la zlin mergem cu masina, da. Plecam duminica dimineata pe la 3, dar trecem si prin Austria,ca avem ceva treaba acolo, iar marti dimineata ne indreptam spre zlin, pentru ca miercuri avem prima consultatie live.
- de fapt,abia am reusit sa rezerv o camera la un hotel intr-un orasel la 40km de zlin, in Prerov. Ideea e ca exact weekendul viitor e un mare raliu in Zlin, si camerele au fost rezervate cam cu doua luni inainte.Eu sunt multumita ca am gasit si asa. Hotelul se cheama Na Jizni, si e 46 euro pe noapte. adica, pt 9 nopti(24.08-02.09) platim 414 euro...si asta numai cazarea. din mailul pe care l-am primit de la ei erau mentionate niste hoteluri si o pensiune unde cica ai si o bucatarioara unde sa iti poti gati.Dar e full acum.
M-au sunat ieri cei de la clinica sa imi spuna ca s-a eliberat camera matrimoniala, dar costa 60 euro/noapte, si am zis ca e prea scump.

Ma astept sa fie o cheltuiala mare dar sper sa fie cu folos. In plus, eu ma bucur ca ma duc si la raliu. Noi suntem nebuni dupa masini si curse dintr-astea.

Imi place ca cei de clinica sunt destul de atenti si interesati de noi. am inteles ca au multi clienti si din State. Banuiesc ca trebuie sa fie ceva de capul lor....

oricum, cam incep sa am emotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia69 spune:

salut sint noua pe forum,eu am facut 7 fiv cu ovociti miei si 2 ovo la praga toate negative. caut info pentru a face una nuova ovo in romania con ovociti donati de sora mea...pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Naida, multa, multa bafta! Sa decurga totul bine si sa te vad in septembrie la gravidute! Asteptam cu nerabdare amanunte!

Bytzi. NU mai am curaj sa incerc FIV cu ovocitele proprii. Acum fac acupunctura, FSHul a fost 13 luna aceasta si sper sa fie si mai bun dupa ce termin. Ma dereglasem dupa ultimul FIV, nu imi mai venea cm pt ca facusem un chist pe ovarul drept(probabil de la clostybegit).Am reusit sa scap de el si o sa mai incercam natural anul acesta. Eu am ajuns la concluzia ca in cazul meu, fiind poor responder, FIV cu stimulare nu este potrivit, eventual as putea incerca un FIV pe ciclu natural.
Sunt programata la Brno pt FIV cu ovocite donate dar de abia in aprilie 2011...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

naida multumesc pentru informatii... te rog sa ne tii la curent in continuare cu fiecare miscare... cu tot ce vei face de cand ajungi la zlin, cu tot tratamentul de sustinere post-transfer si absolut orice ti se va parea tie bine de stiut... Multumesc!
Bafta multa!

lucia69 mult succes! cu ce te putem ajuta? cu clinici care fac cu ovocite donate? sunt multe clinici care fac cu ovocite donate in romania (de fapt marea majoritate) doar daca ai tu donatoare... exact cum e cazul tau... asa ca se poate rezolva... eu as opta pentru sibiu in cazul tau!
poop si asteptam intrebari, daca te putem ajuta!

adria ia sa vezi ce repede trece timpul... o sa vina aprilie numai decat... si daca te mai ocupi si de alte probleme intre timp gen acupunctura, fiv pe ciclu natural, o sa zboare timpul...
sau o iei pe calea zlinului care te programeaza muuult mai repede... mai ales ca o ai pe naida deschizatoare de drumuri...


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput