FIV cu ovocite donate

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

mami vreau, ,f utile informatiile
Sa speram ca nu vei mai avea nevoie de fiv-ul din decembrie



bytzi asa sa ma ajute Dumnezeu... dar trebuie sa fiu pregatita pentru ca timpul trece si eu bat pasul pe loc...

ma bucur ca sunt utile aceste informatii... sunt mult mai multe clinici care au pret acceptabil dar din pacate nu am contactat eu mai multe... oricum o sa incerc pe cat posibil sa aduc cat mai multe informatii... si ar fi super daca si alte persoane care s-au interesat deja ne-ar spune ce raspunsuri au primit!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

mami,felicitari pt. idee si multrumim pt. informatii.

Si eu sunt pe una din liste pt fiv cu donatoare la Bratislava,m-am aruncat acolo desi e cam cu 2000 mai scump insa nu stiu ce voi face pina la final ca desi la inceput au fost f promti si rapizi in formulare si programarea la Viena,acum le-am scris un mail in urma cu vreo luna ,sa vad si eu cum stau pt ca au trecut 9 luni de asteptare si nu am mai primit nici un raspuns.Vad ca la Praga ti-au programat deja si data et...f tare.

Am si eu un amh de 0.18,insa la 45 de ani deja nu mai conteaza.

In paralel m-am reorientat si acum astept sa vad cum va fi,dar un raspuns voi avea dupa 30 apr. si poate atunci va dau informatii certe daca se merita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

UPSSS!Era sa uit!Doamna bytzi,cum stai?Gata pasca?


Hristos a Inviat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui misa_21

mami,felicitari pt. idee si multrumim pt. informatii.

Si eu sunt pe una din liste pt fiv cu donatoare la Bratislava,m-am aruncat acolo desi e cam cu 2000 mai scump insa nu stiu ce voi face pina la final ca desi la inceput au fost f promti si rapizi in formulare si programarea la Viena,acum le-am scris un mail in urma cu vreo luna ,sa vad si eu cum stau pt ca au trecut 9 luni de asteptare si nu am mai primit nici un raspuns.Vad ca la Praga ti-au programat deja si data et...f tare.

Am si eu un amh de 0.18,insa la 45 de ani deja nu mai conteaza.

In paralel m-am reorientat si acum astept sa vad cum va fi,dar un raspuns voi avea dupa 30 apr. si poate atunci va dau informatii certe daca se merita.






misa imi pare rau ca ai avut atat de asteptat in bratislava... zici ca e mai scump la ei? eu chiar credeam ca e mai ieftin...
asteptam informatiile cand le vei avea...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui misa_21

UPSSS!Era sa uit!Doamna bytzi,cum stai?Gata pasca?


Hristos a Inviat!




Bei,deja intrebarea asta e off topicdar hai sa-ti raspund,mai am un pic,la intrebarea cealalta raspunsul e :inca mai astept!
pup, deja mi se facu dor de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

mami_vreau este foarte bine ca ai si un plan de rezerva pe care sa-ti canalizezi toata atentia(la mine a fost spre adoptie) sa poti depasi momentul cat mai repede sincer i-mi pare foarte rau dar, lasa ca va fi soare si pe strada ta..

bytzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

eu fac fiv si in acelasi timp donez si pretul la sibiu este ca un fiv normal dar trebn platit 2 embrionari si 2 transferuri..fiecare cu embrionii ei..se plateste doar tratamentul si recoltarea de ovule , iar preturile de la sibiu le stiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

denisa multumesc!

monaramona stiu ca tu donezi, felicitari din inima pentru acest lucru! insa trebuie sa recunoastem ca nu gasesti persoane ca tine la orice pas... de-asta am spus ca nu se prea poate face in romania... in plus, chiar daca gasesti donator, procedura nu poate ramane sub sfera anonimatului, nu-i asa?

si felicitari inca o data! persoana careia ii donezi e o fericita!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Laura, multumesc ca ai deschis acest subiect!
Informatiile sunt complete si f. utile pt fetele care din pacate nu au sanse de reusita cu ovocitele proprii. Poti sa ma treci si pe mine pe listuta, te rog?
Am 42 ani, 3 IA la Bucuresti si un FIV nereusit la Budapesta cu dr.Kovacs. Incep FIV2 la sfarsitul lui aprilie tot cu dr.K, dar FSH= 16.8 si varsta inaintata...sanse f.mici de reusita. Dr.K mi-a recomandat dupa primul FIV, datorita raspunsului slab la stimulare, FIV cu donatoare de ovocite. Am zis sa mai incerc o data cu outele mele dar stiu ca sansele de reusita sunt <10%! Nu sunt pesimista, dar sunt realista...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

adria te-am trecut pe listuta!

suntem deja 4 care sa ne impartasim temerile dar si bucuriile , nu?

so... mai trimite cineva mail la brno? poate ma tin cu careva de mana in decembrie!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput