FIV cu ovocite donate

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Ooooo, de-abia acum m-am vazut pe lista. Multumesc celei care a updatat lista si ma simt din nou in competitie, deci I am back in business! Cate nu poate omul sa duca.......!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

KITTA,eu am fost pe lista de asteptare de la Bratislava(nu Praga) dar am renuntat pt. ca m-am reorientat pt. Sofia.De fapt aici vroiam sa ajung.La Sofia in 3 luni am aflat si ca sunt insarcinata,insa din pacate din cauza ca aici in fundul tarii nu am gasit un ginecolog competent am pierdut gemenii unul la 5 si celalt la 8 sapt.Mi-a oprit fraxiparinul la o singerare si io ca proasta am ascultat.

Oricum,mai am 3 congelati si daca nu ajung la chiruetaj pt. ca desi au trecut 2 sapt de la avort inca mai singerez,pina in sarbatori ii tranfer,dar nu inainte de histeroscopie,anal imunologice etc...tot tacimul pe care il voi face acolo la clinica.

Ce pot sa spun,ca desi Sofia e in Bulgaria,am fost f multumita de dr. de acolo,cel putin seful cinicii a avut grija personal de mine,insa eu din dorinta de a nu-l deranja am luat legatura cu el cind deja era prea tirziu.Si,m-a costat 6000eur cu tot cu drumuri cazare etc.

Avantaj sau dezavantaj,fiecare o ia cum vrea e ca te cheama numai acolo la minitorizari si la decapeptyl,nu au fost de acord in ruptul capului sa fac nici un eco in Rom.S-a intimplat sa ma duc la Sofi,un drum de 3 zile la mine si numai pt un eco de endometru.Pt voi din Buc e mult mai simplu in 4 ore ai ajuns acolo cu masina si drumul e super ok si liber.

M-am cam lungit,dar daca mai vreti informatii ...cu placere.

Laura,mai traiesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

poop dulce toate fetele! O saptamana frumoasa!

monaramona ce faci? cum esti? a fost ok punctia?

kitta esti de mult pe lista!!! tu nu ai iesit niciodata din competitie... acum asteptam roadele muncii tale... adica vrem sa iesi invingatoare!
eu am citit si despre clinicile de praga de bine... poti sa mai cauti pareri aici: http://www.fertilityfriends.co.uk/forum/
nu stiu cat de lunga e lista de asteptare... le poti trimite un mail ca sa vezi... la ce clinica din praga ai vrea sa mergi?
pai nu bagi un fsh sa vezi cat e?

misa fata greu incercata! stii cat de rau imi pare ca nu a fost sa fie??? offfff...
las ca iei tu fulgii de nea acasa si va fi bine!



Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Misa , puisorii congelati vor fi mai norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonete

Misa , puisorii congelati vor fi mai norocosi!



Mersi Simonete.Nici nu ma gindesc altfel,mai ales ca inainte de FET am sa ma caut si in urechi

Laura ploiesteanca!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stan.valeria spune:

Misa, eu ce sa-ti mai spun, tu stii ca sunt alaturi de tine!

Cu siguranta vei reusi data viitoare! Poate ne vedem la Sofia in sepetembrie....

Pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui stan.valeria

Misa, eu ce sa-ti mai spun, tu stii ca sunt alaturi de tine!

Cu siguranta vei reusi data viitoare! Poate ne vedem la Sofia in sepetembrie....

Pupici!!


Hop si tu?
Ne vedem cum sa nu?
Mai vb noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

Fetelor sa va dau ultimile noutati .am 44 de ovocite. Dar am hiperst. Acum nu ma simt prea bine. Mai vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

wow....
monaramona esti cea mai super-extra-mega outoare din cate am auzit!!!! poop dulce si multa sanatate... ai grija de tine! multa bafta!

misa vezi cate sustinatoare ai??? poop dulce!

valeria

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

monaramona de curiozitate... ce doze ai avut la stimulare???

de azi intr-o luna incep si eu stimularea... daca voi reusi sa transfer 2 embrioni, voi fi super-campioana... stiu ca sunt sanse putine da' speranta moare ultima, nu?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput