FIV cu ovocite donate

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

mira noi em facut actele acolo la clinica ..la sibiu nu treb sa cauti notar se ocupa comisia de asta ..treci printr-un ex psihologic dupa care iti da unele foi cu tot ceea ce contine fivul si riscurile ..si dupa ce le citesti semnezi si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira. spune:

In iarna la clinica privata era nevoie de notar, dar acum se face la spital..
ms frumos de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

cu mare drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

Buna.Dupa un Fiv nereusit la Budapesta ma gandeam la ovocite donate.Nu am donatoare, sunt inca la faza de documentare. Am fsh mare(18 inainte de FIV) si evident amh mic( 0,79) si am obtinut 4 ovocite si 2 embrioni care din pacate nu s-au prins. Ma puteti ajuta cu informatii gen:donatoare, clinica, preturi pentru Fiv la noi in tara cu ovocite donate sau daca ar fi mai bine sa merg in alta tara si unde? Ce sanse sunt? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Buna lidia. Noi aproape ca am fost colegute la fiv-ul din martie... din pacate nu ne-am cunoscut deoarece tu ai plecat cu o zi inainte sa vin eu la budapesta...

nu stiam ca vrei sa incerci cu ovocite donate... tu ai o valoare frumoasa a amh-ului... cunosc personal 2 persoane care au ramas natural cu un amh un pic mai mic decat al tau... si pe forum sunt multe persoane care au reusit la fiv cu ovocite proprii cu amh mai mic decat tine...
ti-a recomandat cineva sa faci fiv cu ovocite donate?
eu ti-as sugera sa mai incerci cu ovocitele tale...

chiar si eu, cu un amh de 0.26, mai fac un fiv cu ovocitele mele in septembrie, inainte de cel cu ovocite donate din decembrie...



Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

si acum sa va spun si despre planurile mele...

am platit deja avansul de 1000 euro la clinica din brno pentru fivul cu ovocite donate din decembrie...

pana atunci voi mai incerca un fic cu ovocitele mele, tot cu stimulare, la kovacs, in budapesta... voi avea rezultatul pe la inceputul lunii octombrie si atunci il voi anunta si pe dr. Stepan Machac (dr. meu de la brno) ce am facut... si imi va trimite schema pentru sincronizare...

daca ma ajuta Dumnezeu si voi reusi in septembrie, cei de brno imi vor returna banutii... ceea ce e un lucru bun...

voi??? ceva noutati?

monaramona, ai inceput?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

raspuns pt pogonici

eu, cu FSH 11,3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

eu voi repeta hormonalele lun asta..si oi vedea ce si cum


anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

Da fetelor am inceput de mult maine am punctia si se pare ca voi face o hiperst de toata frumusetea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor, de FIV cu donate la PRaga a auzit (citit) cineva? Eu inca ma documentez ca mai am timp pana la anul, dar nu prea stiu unde sa ma hotarasc in cazu in care lista de asteptare e mare, m-as programa din timp, dat nici sa ma programez la toate clinicile nu as vrea, ca ma stiu cum sunt, trebuie sa fiu hotarata de la inceput. Dar, oricum vad ca incep miscari de trupe si aici.
P.S. Ieir am trecut pe langa Synevo Unirea si imi curgeau balele dupa niste analize hormonale sa mai vad si eu un FSH, caci AMH-ul oricum nu mai are cum sa se amelioreze....

Mergi la inceput