FIV cu ovocite donate

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

si eu sunt prezenta!

mona multa bafta! mai ai un pic si incepi... persoana careia ii donezi are emotii? faceti jumi-juma ovocitele? o sa faceti protocolul lung, nu? ca am vazut ca incepi cu dipherelinul...

eu saptamana viitoare voi plati avansul de 1000 euro... le-am trimis mail si le-am spus ca voi mai incerca un fiv cu ovocitele mele inainte de ala cu donate si as vrea sa stiu daca imi pot recupera banii... mi-au spus ca imi pot recupera banii oricand inainte sa purcedem la sincronizarea ciclului meu cu cel al donatoarei... deci asta va fi garantat dupa ce voi avea rezultatul la test asa ca imi pot recupera banutii!
o sa va mai aduc informatii in momentul in care voi primii treatment-plan-ul...
poop

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

io-ti doresc sa nu mai fie nevoie sa ne arati planul...cred ca te-ai putea lipsi si de avansul platit daca ai avea sambureleul in burtica!!!
iti tin pumnii

m-ai vazut ca-s mutanta trombofila???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

protocol lung?..nu stiu cum e acela..eu fac o injectie de dipfereline pe 9 apoi dupa 14 zile fac tratamentul de 10-12 injectii..asta inseamna lung? dar ala scurt cat e si ce contine?
nu stiu ce sa zic va zic mai mu;lt pe data de 5 sau 6 cand vb cu dr..pa pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

io-ti doresc sa nu mai fie nevoie sa ne arati planul...cred ca te-ai putea lipsi si de avansul platit daca ai avea sambureleul in burtica!!!
iti tin pumnii

m-ai vazut ca-s mutanta trombofila???




pai nu prea am cum sa nu platesc avansul ca am termen limita pana pe 10 iulie ( ca sa imi pastrez programarea din decembrie)... dar atata timp cat imi pot recupera banutii in caz ca raman gravi inainte, nu-i bai...

am vazut ca esti trombofila... ti-am scris si dincolo, nu-i problema... o rezolvi cu tratament... poate nici de tratament nu ai nevoie pana nu ramai gravi, vezi ce iti spune hematologul...




Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

protocol lung?..nu stiu cum e acela..eu fac o injectie de dipfereline pe 9 apoi dupa 14 zile fac tratamentul de 10-12 injectii..asta inseamna lung? dar ala scurt cat e si ce contine?
nu stiu ce sa zic va zic mai mu;lt pe data de 5 sau 6 cand vb cu dr..pa pa


dap... asta-i protocolul lung... la ala scurt nu incepeai cu diphereline... incepeai direct cu stimularea din ziua 2 de cm si cand ajungeau foliculii la vreo 14 mm incepeai sa faci cetrotide ca sa nu sparga...
la protocolul lung nu faci cetrotide ca nu se vor sparge foliculii cu ajutorul dipherelinului... ceva de genul asta, in limbaj comun...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

o intrebare la voi

...sunt disperata..imi vine sa plang dar sunt la munca si nu pot

credeti ca cu un FSH atat de mare in z 3 de 11,4???????????????
mai am vreo sansa




anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

capul sus si nu dispera eu zic ca nu e ff mare..voi ce parere aveti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira. spune:

>>> imi poti recomanda un Notar care face acea declaratie intre Donatoare si Primitoare ?? am tot intrebat notari si nu fac asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Pogonicistai calma ca io l-am avut si 30 dar era dereglat si-a revenit apoi la 11 ziceam eu ca e normal
Miradaca poti astepta pana luni o sa intreb un pritene al meu notar sau scrie-i lui Cristal1995 la FIV Ungaria ca si ea are o pritenea notarita. Maine plec din tara si nu mai pot sa te ajut cu notarul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira. spune:

>>> ms frumos pt ajutor ;)

Mergi la inceput