FIV cu ovocite donate

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

faceti fetelor tot ce se poate dar sa veniti numai cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Multumesc pt informatii! Noi ne gandeam sa mergem cu masina pana la Brno, cu escala de o noapte la Budapesta. Esti sigura ca inchiriatul masinii costa asa putin? Ar fi avantajos atunci drumul cu avionul.
Cred ca e bine sa te apuci de acupunctura cu trei luni inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui adria42

Multumesc pt informatii! Noi ne gandeam sa mergem cu masina pana la Brno, cu escala de o noapte la Budapesta. Esti sigura ca inchiriatul masinii costa asa putin? Ar fi avantajos atunci drumul cu avionul.
Cred ca e bine sa te apuci de acupunctura cu trei luni inainte.


pai m-am interesat deja de masina... si atat costa pentru o saptamana daca faci plata online inainte... eu sigur merg pe varianta avion+masina inchiriata deoarece e iarna si am face foarte mult pe drum... ar insemna sa pierdem 2 zile dus si 2 zile intors (cu escala la budapesta, cum ai zis si tu)... in varianta aleasa de noi nu mai e nevoie sa imi iau foarte multe zile de concediu...

pai cred ca prin august merg si eu la acupunctura...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

bytzi sa stii ca m-ai pus pe ganduri cu fiv-ul ala pe ciclu natural... astept sa fac salpingectomia, vad ce imi spune dr dupa operatie si apoi ii fac o vizita lui codreanu sa vad daca se baga sa imi un fiv pe natural pana in decembrie...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna!
Laura,sa stii ca si eu daca m-as fi gindit pt Giulesti ,ar fi tot dr Codreanu,eu stiam ca da consultatii miercurea la Gynera,stiu ca atunci cind am mers eu la dr Damian la Gynera era si ea.
Daca nu, se poate face programare si la Giulesti ,sus, la cab de infertilitate.Eu am o prietena care era pacienta lui dr Dracea si a ramas la dr Codreanu pt Giulesti,a zis ca e ok ,ea cind are nevoie ii lasa mesaj pe tel si apoi o suna dr.De la ea stiu ca un fiv pe natural e 300e , la punctie nu i-a gasit ovo si nu a costat-o nimik(ea facea in ultimul timp cu donatoare,dar dr Codreanu i-a vazut un fol frumos la o eco si a chemat-o sa il punctioneze,tare dragutza,dar din pacate nu avea ovo).
Eu zic ca nu strica sa suni un pic si la Sb sa intrebi ce preturi au pt fiv pe CM natural(nr il avem pe prima pagina la subiect),asistenta e o dragutzasau poate il nimeresti pe dr meu ca de multe ori raspunde el si te lamureste mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Mami Eu sunt in asteptare...

Bytzi
Monaramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

adria si eu sunt in asteptare..pana in iulie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Mami, m-au programat pe 7 aprilie 2011.
Am sa ma mai milogesc de ei poate gasesc un loc in decembrie...offf!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

offf... spune-le si tu de mine, spune-le ca era bine sa mergem impreauna, ca ne costa drumul mai putin (ca inchiriem masina) sau ca inchiriem un apartament impreuna si era mai convenabil... sau orice altceva iti trece prin cap sa ii convingi... iti trimit numele meu prin mp ca sa poti face referire la mine (daca vrei, bineinteles)...
te pup si iti urez bafta!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Buna. Lamuriti-ma si pe mine pe scurt va rog cum ar fi mai bine cu ciclu sincronizat sau nesincronizat? asta insemanca ca la nesincronizat se merge pe congelare, si atunci daca nu rezista sau ma rog......Eu as vrea daca tot e cu donate sa merg pe blasto ca sa fie sanse mai mari. Nu dati cu pietre in mine, ca o sa imi fac temele dar de-abia m-am apucat de capitolul acesta ca bantui pe la toate. Puteti sa ma treceti si pe mine pe listuta, dupa 9 FIV-uri, anul acesta sunt in procedura de adoptie, dar nu prea sunt sanse asa ca intre timp bag si eu asteptari pe liste pe unde s-o putea si poate la inceputul anului incep cu donatele.......mental eu zic ca m-am pregatit si pentru adoptie, dar parca intre adoptie si ovo donate, macar jumate e al nostru mai ales ca brbate-meu nu are probleme si sper sa mai aiba gigei pana pe la fo 60 de ani, sa facem si noi un printisor Io, i-am zis ca nu ma las pana la 60 de ani, dar nu ma crede.....Deci, le scriu la clinicile din Cehia, Slovacia ca mie mi-a placut acolo, si poate iese si o blondina

Mergi la inceput