Se vede sarcina la ecograf la 4 - 5 saptamani?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ama22

vesti bune! :)

azi dimineata am refacut bhcg-ul si s-a dublat in ultimele 48 de ore. mi-a crescut de la 248 marti dimineata la 488 joi dimineata. pana saptamana viitoare cand ajung din nou la eco o sa depaseasca 1000 si o sa vad si eu ceva mai clar.

ca sa raspund si eu: pe eco facuta ieri apare o mica pata neagra. Doctorul a fost rezervat pentru ca a zis ca este prea mica pentru 5 saptamani si mi-a zis ca posibil a fost o sarcina dar s-a orpit din evolutie. Totusi dupa analiza de sange, lucrurile par sa avanseze nu sa regreseze.

Ma deranjeaza usurinta cu care dau astfel de verdicte, fara sa se gandeasca la stresul care ni-l provoaca. Putea foarte bine sa zica doar ca este o sarcina mica si sa vedem pana saptamana viitoare cum evolueaza. El mi-a trantit cu multa seninatate ca deja s-a oprit din evolutie. Cred ca am sa caut alt doctor!

Va multumesc inca o data pentru sustinere :)

Uraaa!
Ti-am spus eu ca semnele alea sunt de bun augur! La prima sarcina le-am avut si eu, la a doua pierduta... nu. Medicii sunt deja atat de obsinuiti cu chestia asta, incat nici nu li se pare ceva iesit din comun, iar pentru tine pare ca se termina lumea! Si mie mi-a spus atat de sec verdictul, incat, daca nu as fi stiut/simtit deja ca nu este in ordine, probabil as fi facut o cadere nervoasa. Oricum, multi nu pun "diagnosticul" de sarcina (nu dau scrisoare medicala in sensul asta) decat dupa saptamana 10, tocmai fiindca se intampla foarte des lucruri neplacute. Daca nu simti ca esti pe aceeasi lungime de unda cu el, mai cauta. Iti urez sa ai un bebe sanatos si sa te bucuri de sarcina, chiar daca vor mai fi si momente neplacute, dar asta este tot farmecul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Eu cred ca sarcina este prea mica pentru a se vedea foarte bine la eco, iar daca eco nu este prea performant cu atat mai mult sansele sunt mai mici sa se vada ceva clar.
Da ca BHCG s-a dublat inseamna ca este sarcina iar in 1-2 saptamani se va vedea destul de bine si la eco.

Felicitari!



www.goarticles.com/cgi-bin/showa.cgi?C=2757228" target="_blank">reconquistar ex

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Sarcina ta e bine-merci la tine in burtica. Mergi la eco saptamana viitoare si se va vedea exact si cat are sarcina. Poate ai avut o ovulatie tarzie. Felicitari inca o data. Sarcina usoara!


27+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela31 spune:

Asa cum au spus si celelalte fete ai avut o ovulatie tarzie asa ca stai linistita.
La mine la baiat la 5 saptamani se vedea sacul gestational iar acum la fata la 5 saptamani s-a vazut doar o pata asa ca la 6 saptamani ( la sfarsitul saptamanii ) s-a vazut sacul gestational.
Fiecare sarcina se dezvolta diferit asa ca bucura-te de puiul tau care va veni pe lume.
Doamne Ajuta !

Stefan Nicolae ( baiat de gradinita) +38s2z Andreea Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florycyk25 spune:

aceeasi problem O m ai eu....dupa calculele mele asa avea 3 sapt.dupa ultimul cm am 5 sapt. 7 teste pozitive si la eco nu se vede nimic.cu seninatate imi zice sa revin sapt viit cu alt test pt ca nu sunt gravida.putea foarte bine sa-mi spuna ca este inca prea devreme sa se vada,dar nu poate sa.mi spuna mie dupa 7 teste ca nu sunt gravida...doctorii astia....rabdare draga mea si eu sunt la fel....mai ast 2 sapt si din nou la eco:(:(:(:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui florycyk25

aceeasi problem O m ai eu....dupa calculele mele asa avea 3 sapt.dupa ultimul cm am 5 sapt. 7 teste pozitive si la eco nu se vede nimic.cu seninatate imi zice sa revin sapt viit cu alt test pt ca nu sunt gravida.putea foarte bine sa-mi spuna ca este inca prea devreme sa se vada,dar nu poate sa.mi spuna mie dupa 7 teste ca nu sunt gravida...doctorii astia....rabdare draga mea si eu sunt la fel....mai ast 2 sapt si din nou la eco:(:(:(:(

Buna! Nu dispera ca si eu am patit la fel, mi s-a zis ca ar fi oprita din evolutie, desi acum am 17 sapt si totul e perfect. Poate a fost greseala noastra ca am mers prea devreme, dar cine ne poate condamna pentru ca vrem sa stim ca e totul in regula!? Daca nu esti multumita de medicul actual, parerea mea este sa ceri o a doua opinie. Capul sus, ca o sa fie bine!

17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Poti face betahcg si repeto la 2 zile si vei putea sta linistita.
Am trecut si eu prin asa ceva la prima sarcina,am fost la eco la 5 sapt si mi-a zis ca n-am cum sa fiu insarcinata.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florycyk25 spune:

buna din nou.astazi am facut 4 sapt si aproape ca nu mai am rabdare pana saptamana viitoare cand ma duc la eco. mi-a zis cineva sa fac transvaginala ca se vede sigur dak e sarcina. problema mea este ca eu si-acum am dureri de burtica si mai nou ma inteapa fundul in locul unde mi-au facut asistentele pricepute de la noi ,2 injectii. ma cam sperie durerile astea... In rest nu mai am pofta de mancare ca inainte si incep sa apara greturile,din partea mea n-as manca nimic,dar trebuie...
sa fie durerile astea de lano extrauterina?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florycyk25 spune:

sincer mi-e frica...am fumat mult inainte de sarcina...am vazut ca si asta e o cauza ....offff

Mergi la inceput