"Mamici si burtici din brasov" (4)

"Mamici si burtici din brasov" (4) | Autor: mamicibrasov

Link direct la acest mesaj

Mamici si burtici din Brasov
Bine ati venit !
"Primavara este pentru suflet un suras al infinitului"
Victor Hugo



Capitole : 1 2 3



Burtici

Enik83, DN 16.06.1983, UM 04.11.2009, DPN 15.08.2010, fericita posesoare de (dr. Podasca ? sau la dr. Tudorache Ioana)

tigruta, DN 05.02.1987, UM 11.09.2009, DPN 18.06.2010, fericita posesoare de Luca, (clinica Eva, dr. Bisoc Dorel)

r_ocsy, DN 11.07.1981 , UM 19.08.2009, DPN 26.05.2010, fericita posesoare de Ana Sofia (dr. Dumitrache Anca, clinica Eva)

biajitaru, DN 23.09.1980, UM 15.09.09, DPN 15.06.10, fericita posesoare de (dr. Mircea Preda)

Alina_feier, DN 10.03.1982, UM 29.12.2009, DPN 04.10.201, (dr. Mircea Preda)

Alim, DN 18.02.1979, UM 8.02.2010, DPN 15.11.2010, (dr. Podasca)

anca_vlad, fericita posesoare de Elena-Maria si mami de Vladut (05.11.2003, dr. Vulcan)

G.Nico.S, DN 5.12.1982, UM 12.02.2010 , DPN 21.11.2010 fericita posesoare de gemeni ( dr. Antonya Livia, Clinica Eva )

Mamici


Nicoleta, DN 1978, mami de Stefan ( 2003, dr. Ionel) si de Matei (2008, dr. Podasca)

blackgirl0, DN 28.05.1979, mami de Dragos-Cristian , (31.01.2009, greutate 3120 grame, lungime 48 cm, APGAR 10, dr. Podasca clinica Eva)

danybv, mami de Andrei (21.03.2006, dr Tudorache Ionela) si Maria (11.01.2008, dr. Mircea Preda)

child, DN 2.03.1974, mami de Albert-Krisztian, (2.03.2010, greutate 2500g, 47 cm si apgar 10.
cezariana cu dr. Gabriela Lupu si dr. Flaviu Gliga)

Simonna, 1 nastere (dr. Codruta Ciobanu)

Simo27, DN 16 nov 1979, mami de David (3.07. 2002, greutate 4100 g, lungime 53 cm, apgar 9, dr. Vulcan), Sam (1.03.200, greutate 4300 g, lungime 56 cm, apgar 10, dr. Anastasiu, clinica Eva), Siluan (8.02.2010, greutate 3820 g, lungime 52 cm, apgar 10, dr. Anastasiu, clinica Eva)

mmiihhaa, mami de fetita (2008 clinica Eva cu dr.Dimassi)

camelia86, DN 21.11.1986, mami de David Cristian, (14.12.2009 greutate 3300 gr, lungime 52 de cm, apgar 10 (maternitate Zarnesti, dr. Solonari)

adresa email comun : mamicibrasov@gmail.com

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamicibrasov spune:

Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi !

Sa avem un nou capitol cu buna dispozitie si evenimente placute !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Sa ne auzim cu bine in noul capitol !


R_ocsy 32 + Ana Sofia
AMR 7 saptamani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Hristos a inviat!

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Hristos a inviat!

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!


Adevarat ca a inviat !

R_ocsy 32 + Ana Sofia
AMR 7 saptamani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

HRISTOS A INVIAT!

"Hristos a Inviat din morti
Cu moartea pe moarte calcand,
Si celor din morminte
Viata darunidu-le!"


Sa aveti Sarbatori cu pace si liniste,sanatate,bucurii si fericire!


http://www.youtube.com/watch?v=NY-RLryio_8

mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia86 spune:

Hristos a inviat!!!
va pupacesc pe toate si va urez un Paste fericit alaturi de familie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Neata-Paste fericit alaturi de cei dragi cu multa sanatate!


ati scris si zilele acestea nu v-ati incurcat-eu nu prea am avut timp sa bazaii pe aici dar promit ca voi recupera!


Am si eu o intrebare?

pana saptamana trecuta am luat utrogestan 4-6 pe zi intravaginal dimineata si la pranz si seara pe cale orala!


la recomandarea medicului am renuntat si pe langa vitamine OGESTAN mi-a spus sa iau Magne B6 si ma simt mult mai bine iar contractiile de care ma plangeam au cam incetat mai apare cate una asa cam la 5-6 zile/putin dureroase (asa s-a intamplat azi noapte) apar in special noaptea pe la 4 dimineata!

Voi ce stiti, pt ce se prescrie magne b6 - nu am apucat sa o intreb pe dr, eram la telefon!


Multumesc mult!


Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Anca, uite ce scrie la prospect:

"Magneziul este un element mineral prezent in mod obisnuit in toate celulele corpului uman. El este indispensabil vietii celulelor. El regleaza in special influxul nervos si contractia musculara. Magneziul este furnizat organismului de alimentatie. Un deficit de magneziu poate sa apara atunci cand alimentatia este dezechilibrata, de exemplu in cazul unor regimuri alimentare foarte restrictive, sau in anumite situatii, cum ar fi: efort sportiv intens, sarcina, crestere, stres, tratamentul cu anumite medicamente diuretice. Deficitul de magneziu are drept consecinta o crestere a excitabilitatii celulelor nervoase si musculare, ceea ce conduce la manifestari neplacute, cum sunt: crampe musculare, nervozitate, dificultati de adormire, stari de oboseala tranzitorii."

Traducerea ar fi ca magneziul are o actiune contrara calciului si anume inhiba contractiile! Uite www.healthy.ro/articol/Dieta-alimentatie/4594/Cand-magneziul-devine-necesar.html" target="_blank">aici un articol. Multa sanatate si ai grija de tine si de bebita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

multumesc mult de raspuns!

stiu ca se da pt contractii-dar eu ieri ama vut toata ziua contractii si am facut pipi de cel putin 40 de ori!

nu am infectie urinara1

Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !
Abia m-am trezit astazi pe vremea asta , fratele meu si cumnata inca , dar ii las in pace , ce sa faca pe ploaie ? Cred ca nu o sa mai aiba parte de plimbare zilele astea !!!
Voi ce mai faceti ?

Anca : tare te-ai suparat pe magne b6 ; chiar de tot nu o sa scapi de contractii dar cel putin episoadele nu vor fi asa de numeroase si mai putin dureroase ; oricum e bine sa il iei ! Nospa nu ti-a zis sa iei cand ai contractii ?

R_ocsy 32 + Ana Sofia
AMR 7 saptamani !

Mergi la inceput