LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *190*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hai ca m-ati terminat cu spasmul ala, am citit si nu mai sunt buna de nimic, nici nu pot sa ma gandesc prin ce a trecut anamariame si mai ales andrisimo, la care se tot repeta! Si Ilincutza lui Pisigri. Of, acum imi amintesc ca si Sophiphi a avut ceva de genul asta cand avea vreo 5 luni parca, v-am povestit atunci pe larg, dar eu crezusem ca s-a inecat plangand!! A fost un singur episod dar si acum mi se face pielea de gaina cand imi amintesc, desi cred ca a durat vreo 5 secunde...
Am admirat dimensiuni grozave de copilasi, toti la categoria 9+...Sophiphi e la 9-, cred ca nici la un an nu va avea chiar 9. Anaan, 30 de cm a crescut Andrei, wow, e ceva!!
Tufete, io m-am dilit: am vazut o masina cu nr. MBS si mi-am zis in gand instantaneu: mamaliga cu branza si smantana!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
11luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Anamariame, Adrisimo nush ce-o fi in sufletul vostru, dar speram sa nu se mai intample.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Of, am uitat:
LA MULTI ANI pentru ieri lui Victor Christian (mai hai pe la noi, Simona.Mami!) si pletosului Arald (ank, ati pregatit basculanta cand i-ati luat motzul?)
si pentru azi dop-modelului Ioana de m_monique si tizei fiicei mele, Sophia Olgai.Tarziu!


mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
11luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mah, pe cand vroiam sa-mi iau si eu avant sa-i dau carne lui Phiphi, m-au dezumflat si maica-mea si husbandul:"da' de ce sa nu asteptam pana la un an?" Astia-s mai precauti ca mine
Tufete, io am impresia ca nu-i e bine inchis buricutzul lui Sophiphi, aseara dupa baie am vazut sange "pe margini" ca sa zic asa, m-am panicat rau!! Apoi am citit una alta de hernia ombilicala, desi simptomul cu umflatura nu-l are! Se poate oare hernie de-aia fara umflatura?! Hm, doar i-au vazut buricul 3 doctori si n-au zis nimic...Mai e careva care n-are buricul "etansh"?!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
11luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Helau.



Ieri am luat papa de pranz in parc: ce-am reusit sa salvez din puiul cu legume la cuptor, ca l-am ars, si un supliment de cartofi cu branza, care ar fi trebuit sa fie masa de seara, dar de... La cartof l-am tinut in tricicleta, dar cand i-am dat drumul... s-au mai infiintat 2 baietei la friptura. Stateau cu gurile deschise ca puii de randunica... Si eu bagam cand colo, cand dincolo mancare Bunicile lor mi se plangeau ca nu mananca baietii aia acasa... nici caftiti.



Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)





Monica,ar trebui sa te lansezi in afaceri: "Oferim mancare in parc, servirea inclusa!"

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Paste fericit alaturi de cei dragi!

Monica mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tufete, io m-am dilit: am vazut o masina cu nr. MBS si mi-am zis in gand instantaneu: mamaliga cu branza si smantana!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
11luni
Manole forever


...asta arata ca esti complet setata pe "motherhood"

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ia priviti-l pe al meu fiu la vanatoare de furnici:http://picasaweb.google.com/105307725673140099193/RapsodiiDePrimavara2010#5455890082508672770

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

anaan ai trimis ploaia la noi

dragastoasa de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ioooi, imi pare rau. Aici s-a facut soare

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput