Bucurii de sept - oct 2006 editia pascala (179)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Cris, mi-a spus pediatrul ca abia la sfarsitul anului sa-i facem testele de alergie. Cred totusi ca nu mai astept pana atunci, i le fac in Romania...

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata!

Vine cineva la ?

Eu am pus deja o , mai am una, apoi plecam de acasa... sa punem seminte in pamaaaant, ca de cand ne chinuim.

Lexi, imi pare rau ca Mariuca ta a inceput sa tuseasca din nou. Asa am patit eu cu Maria.
Singulair vad ca-i prieste, deocamdata, ii dau in continuare si Erdomed, Sinupret si Imunogrip.
Vineri mergem si noi la O.R.L.-ist.

A avut o chestie pe amigdala, stiti, va povesteam eu, dar nu stiu daca a fost candida sau puroi, pentru ca incet - incet, am reusit s-o elimin cu un betigas inmuiat in albastru de metilen.

Va urez sa aveti o zi reusita!


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,72.8,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Gety, ma bucur ca Maria ta se simte mai bine.
Noi am scapat de febra dar nu si de tuse si in plus de ieri ii curge si nasul, ca sa fie tacamul complet.
Restul fetelor, pe unde sunteti?

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Salutare,

Lexi, sper sa treaca odata tusea voastra. La noi a trecut dupa fiecare raceala, uneori mai greu, dar a trecut.

Noi am fost dimineata la analize. Bineinteles ca l-au intepat de 2 ori, mi-era mila de saracul copil, deja stia ce-l asteapta. E tot gaurit in manute. Speram sa fie ultimele gauri pentru multi ani de aici inainte. Sa vedem rezultatele.

In rest nimic nou, munca si acasa. M-as duce in concediu undeva, dar e greu financiar asa ca o sa ne plimbam pe langa casa. S-a deschis la Szeged, care e la 100 km de noi, un parc acvatic superb si abia astept sa mergem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Salutare si de la noi!

Din pacate Victor e cu febra, alaltaieri a facut febra 40 asa dintr-o data, dupa tratament cu Nurofen si Panadol temperatura ia scazut si acum are 37.5, suntem pe drumul cel bun.
Ieri mi s-a rupt o masea de "minte" si a trebuit sa merg la extractie - imi pare asa rau dupa masea, nu ma doare nimic sper sa o tina tot asa dar trebuie sa iau antibiotic 7 zile, (loc sensibil care se infecteaza usor si la extractie a atins si osul, pentru ca a gasit greu radacinile).

Am fost in padure cu Victor duminica sa culegem floricele - cand le-a vazut a spus- "wow mami sa-u nascut floicelele"

Adina - sper sa iasa bine analizele si sa fie ultimele - va tinem pumnii. Da-mi si mie informatii despre Szeged, am auzit si eu ca e foarte frumos acolo.

Sanatate bolnaviorilor!



Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Cris, multa sanatate lui Victor. Ce dragut a fost la faza cu floricelele.
Flavia, imi pare tare rau ca a suferit Bogdanel atata la analize. Sper insa ca vor iesi bine si ca nu va mai avea nevoie de-acum incolo sa le faca. Distractie placuta la Szeged.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Buna dimineata! Poftiti la o cafea!

Lexi multumesc. Ieri nu a mai facut deloc febra , dar a inceput sa tuseasca , nu tare dar..., am inceput sa-i dau Favitusin sa vedem poate scapam doar cu asta.

Fetelor azi e sarbatoare mare- voi in zilele de sarbatoare puneti haine la spalat?
Eu azi dimineata a fost musai sa bag o masina de haine pentru ca nu mai am pantaloni la copii- murdaresc cate 2 perechi pe zi fiecare.

Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Vin cam tarziu la cafea, dar numai asa am reusit.

Cris, uite www.napfenyfurdoaquapolis.com/ro/pagin-principal/" target="_blank">aici detalii despre strand.

In rest nimic nou, toate vechi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Crisnemes, eu sunt cu spalatu', dar am spalat acum 2 zile, nu azi!

Sa nu crezi ca nu s-au adunat si la mine vreo 2 rufe de spalat, dar le las pe maine. Azi ma abtin.

Multa sanatate lui Victor!

Si astia vor sa mergem la dr. dupa un anumit program, parca copiii se imbolnavesc programat. Chiar asta ii zicem si eu dr., ca acum are 37 grade si din senin pot ajunge peste 39.

Noi am stat zilele astea pe afara si Maria s-a ales cu un nasuc infundat. Am vrut sa cumpar niste uleiuri esentiale de la un magazin naturist, dar n-avea ce ne trebuia noua: eucalipt, arbore de ceai si oregano. Macar eucalipt daca gaseam.

Am fost azi cu Maria la dr. si ne-a dat unda verde pentru luni la gradinita.

Am gatit bors cu urzici. Sa vad daca-l mananca cineva...


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,72.8,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Flavia merci- e foarte interesant am mai cautat informatii. Mi se pare un pic scump sincera sa fiu, mai ales ca trebuie sa platesti bilet de 2 ori.Oricum distractia e mare si cred ca merita.

Gety- eu ma inscriu. Am inceput sa beau ceai de urzici, iar bors face soacra mea zilnic. . Ma bucur ca Maria poate merge de luni la gradi.

Tasia pentru maine- Tot ce-ti doresti sa se implineasca si multe bucurii alaturi de cei dragi tie.



Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput