MONTIGNAC (136) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pe mine ieri cantarul ma trata cu stagnare la 51,5, adica ce am dat jos in Saptamana Mare s-a pus la loc de Pasti. Noroc ca nu tre' sa ma muncesc la tabel

Saptamana asta inca mai traiesc din papicile Monti pe care le-am facut de sarbatori, am un oloi cu ciorba care o sa ma tzinaaaaa...

Puisorule, uitai sa-ti raspund, vinetele cu nuci sunt DEMENTIALE, daca vrei ma scobesc in computer dupa reteta, ca-i tot de pe culinar.

Vad ca biciul e la Mel, e pe maini bune

S-aveti spor

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

meniu azi:
MD(8):muschi taranesc cu dijon+un sfert de lipie (biciuiti pacatosu)
G(11):ceai verde+mar verde+ patratica cioco cu lapte si cu niste treburi in ea (biciuiti again)+o felie de cozonac(si iar biciuiti)
P(13):vreo 50g friptura de porc la cuptor+ cam tot 50g ciuperci fierte in lapte
P2(17): ciorba de afumatura un castron+ cioco neagra 2 patratele
C: o felie de paine (cred ca e conforma-tarate, naut si integrala alba)+ o felie de brinza+3 fire de ceapa

daca mai spun ceva o sa..numai prostii am mancat azi

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

incep sa cred ca psihologic vb is indragostita de kg mele...azi aveam 73..si simt io ashea nevoia sa pun inapoi

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Asaaaa, deci cantarul e amanat o saptamana...ma bucur tare ca poate nu o sa fiu codasa...

Brindushik...ce sa zic....rusineeeeeeeee!!!

Mie mi-e foame...adica la 2 ore trebuie sa bag ceva ca imi chioraie efectiv matzele.
acum am fabricat o salata de ridiche alba,telemea,muguri pin,ulei si otet balsamic.Nu va ganditi la cine stie ce cantitati...cred ca 150 g toate.

Macar cu sportul ma consolez azi.

Daca m-as misca in ritmul meu obisnuit as putea sa mananc mai mult, dar na...acum vreau prea multe deodata,nu?

Eu va astept cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ntzzz... Brindusik

si eu merit unul, ca fiu-meu a cersit niste kurtos in parc si doar nu era sa-l las sa manance singur un colac intreg, nu?

partea buna e ca am cam terminat prajiturile din casa si am numai papa sanatoasa si conforma.

Voi cum va descurcati cu copiii in parc? Ca al meu cum vede ca cineva baga ceva papa in gura... e cu balele la brau, arata cu degetul si face "aaaa"...

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Vreti sa va spun ce am mancat azi la pranz? un cremschnit si un ecler cu vanilie, mmmmmmmmmmmmm, ma ling si acum pe degete . nu stiu ce mi-a venit, dar nu scoateti biciul ca ma cumintesc, uite chiar acum ma sui pe leg magic

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

neata montigirls!
well...cat ma bucur ca nu-s singura care mananca prostii

dar de acu gata...cat e gluma e panarama da sa lasam prostiile si trecem la mancare sanatosa monti..io in afara de cioco asta cu lapte(care e bestiala cu miez de seminte de floarea soarelui,susan si agrise prin ea),nu prea fac prostii culinare...dar de acu gata

va urez spor si "succesuri" sa nu-mi urmati exemplul

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Neata!

Azi sper sa mananc mai bine ca ieri...adica m-am organizat nitel.Imi intru in ritm, incetul cu incetul.
Va ziceam ieri de febra...hmmm...o resimt peste tot .
Daca nu reusesc azi sa fac circuitul de ieri cu greutatile macar fac 3-5 km pe banda si pe urma niste wii fitness pe board.

Dar eu sper sa nu.

ninha , revino-ti!!

Mon, toti copii sunt la fel...deci nu-ti fie rusine!!

brindusik, lasa ciocolata si treci la treaba.

De celelelate noroc ca nu stiu mai nimic ca le luam la rand si pe ele.



...sunt curioasa daca azi o sa-mi mai fie asa foame...cica nu am mancat destule proteine si de aia...mi-a soptit o prietena...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

pliz.. dati cate un vot...am inscris o prietena si nu i-am spus...ii spun numai daca o sa castige acoperisu

www.ruukkiacoperis.ro/renovation/contest/view/1df4226eb5e7786422611df98fc6d4276e2535e535e/

senchiu


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

HRISTOS A INVIAT

ma intorc la monti cu coada intre picioaresa nu ma intrebati de cantar ca nu recunosc nimic,n-am vazut nimic,nu stiu nimic....neg absolut orice pana luni dimineata ..ce va zic e ca am fost o marein ce priveste prajiturile ...cu mancarea am fost monti suta la suta..la nenorocirile alea doar legata cred ca-s rezista..ieri am crezut ca in sfarsit am intat in ritm si m-am tinut tare pana aseara cand scoate sotul platoul cu egipteni..si aici deja m-am pierdut si-am mancat cu o pofta de nedescris..dupa ce s-au trezit din lesin papilele gustative imi venea sa ..azi iar am fost cumintica am mancat vreo trei mere ceai muuuuult apa multa iar la amiaza mancare de urzici cu oua fierte[de alea rosii de'or mai fi bune]iar deseara o salata de morcovi cu telina...acum ma pregatesc sufleteste de...MONNVAS,MELANY..gata ...puteti incepe..

Mergi la inceput