Hai CastelanaC!Bv Roxana!Iep mar-apr 2010 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

CoriMami eu mananc fructe la greu acum. am inceput sa mananc cate unul si asteptam pana a doua zi sa vad reactia fetei. mananc mere, banane, kiwi. pediatra mea a zis stop doar pt portocale sau mandarine preferatele mele.
oanaiacovita la noi cat timp e treaza maria ii povestim ce facem noi toata ziua cat doarme ea, ii spunem cat de mult am asteptat sa apara in viata noastra, ii facem multe multe complimente, si ne priveste cu niste ochi mari parca ar intelege. ieri tati a avut parte de primul zambet al fetitei noastre in timp ce vorbea cu ea. la mine inca se incapataneaza sa imi zambeasca. mai zambeste dar necontrolat. cu tati a fost ceva natural. o leganam in brate doar cand da semne de somnic si adoarme relativ repede. noaptea doarme tun dupa ce papa, ziua e mai greu ca sta mult treaza. acusi trec 3-4 lunite si scapi de colicii astia nenorociti si vei simti ca ai alt copil

Oana mami fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

ANDIRA bine ai ajuns acasa.Asteptam poze cu bebe Iris.
HAI BRIZA MARII


MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Citat:
citat din mesajul lui briza_marii

Am fost si noi la control azi...si diseara vine bebeEric!! Desi al ultimul control, acum 2 sapt, dr a zis ca incercam natural ca totul e OK, azi nu prea a mai fost asa. Eu am uterul retrovers si acum s-a stramabat si colul, plus ca bebe nu prea mai are lichid deloc, desi apa nu mi s-a rupt..In fine, diseara la ora 8 intram la cutit.

Fetele cu cezariana, voi ce ati avut voie sa papati a doua zi? Intreb ca sa stiu sa ii spun mamei ce sa imi aduca maine dimineata.
Cine a facut rahi, cat timp nu e bien sa iti misti capul dupa operatie?

37+ Eric Mihai



Briza bafta deseara, nastere usoara, refacere rapida, laptic mult si fara dureri prea mari

Eu am miscat capul tot timpul dupa operatie, nu mi-a spus nimeni sa nu-l misc, decat a doua zi. Si n-am avut absolut nici o durere de cap .
Cat despre mancare, nimicuta . da eu nici n-am avut pofta. Am avut asa o stare ca nu-mi ardea de mancare. stare buna, nu ceva de rau.
Hai curaj ca trece repede si te asteptam cu Eric in brate

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

oanaiacovita tot pt captarea atentiei la noi merge faza cu caruselul muzical timp de 20 min maxim. sta cu ochii atintiti in juacriile ce se invart. face baloane de scuipat si da din picioare dupa care se plcitiseste si incepe sa planga. se linisteste repede dupa o partida de pupaturi pe fata, pe maini, picioare, pe unde apucam

Oana mami fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

gabyhila acea poza e prima imagine a fetitei mele dupa ce am nascut-o. va fi vesnic in mintea mea. doamne cate emotii m-au trecut cand am privit-o pt prima data....

Oana mami fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:



HAI Briza - NASTERE USOARA SI FARA DURERI DE CAP!

Castelana - mersi ptr incurajari Si eu cam de o saptamana ma simt intr-adevar mai bine! desigur ca ma bucur la maxim de burtica...pe urma imi va lipsi stiu bine...Bineinteles ca si nerabdarea de a-l tine pe bebe in brate e uriasa! Abia astept!
Ziceai de drob la prieteni si alte bunataturi......sa le savurezi si ptr mine te rog!

39+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_apr_2010 spune:

I-au si eu o pauza sa stau la barfa cu voi .
Azi cica ne termina bucataria. Sa speram ca asa e !!!
Asa ca m-am apucat de dezghetat frigider si spalat. mutat ce este in el la vecini pana diseara. Sper ca diseaa sa-l putem muta in bucatarie.
O sa avem in bucatarie : 4 scaune ,masa, frigider , aragaz si cuptor cu microunde ( care acum e langa patutul bebelunei)
Mobila nimic, ca nu am apucat sa facem comanda. Ghiuveta nu avem ca trebuie montata pe blat si cum nu avem blat....
Dar eu ma bucur nespus si asa

Andra - groaznic. Zau ca i-as lua la bataie. Cata nesimtire mai ales cat e vb de un omulet de cateva kg care nu intelege ce i se intampla

Briza - wow ce surpriza!!!
Nastere usoara si refacere si mai usoara. Mult laptic pt bebe Eric si sanatate pt amandoi.

Andira - welcome home. Ce au zic pisicile mari de pisica mica-mica???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Eu eram mai sus . Iar am uitat sa schimb userul

Denisa, 39 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Hai Briza!!!!

Eu nu am avut voie sa mananc nimic 6 ore, apoi mi-a zis sa incep cu lichide si dupa ce fac cateva partzuri pot sa mananc orice. Asa ca am baut apa la greu si primul lucru pe care l-am mancat a fost o tarta cu fructe pe care mi-o adusese o prietena. In rest nu am mancat mai nimic in spital, nu aveam pofta de mancare. Am mancat a doua zi o inghetata.

Andira -- bine ati revenit acasa -- abia astept sa aud cum a decurs nasterea ta fulger si ce zic fetele de noua lor surioara.

Dayanara -- n-ai mai scris de cateva ore, NASTI????

Ina -- iarta-ma, am uitat sa iti urez si eu La Multi Ani!!! Acum, dupa ce am mancat felia de tort, mi-am aimntit

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Imi amintesc ca de Craciun eram toate in priza cu gatitul, meniuri etc . Acum nimic ???
Eu daca nu nasc azi maine ma duc sa iau carbuni de gratar si ceva carnita. Oua avem.
Azi am luat doua lumanarele pt biserica si gata.
Nu prea am chef de musafiri, dar si sa plec mie cam frica.. As iesi la un picnic ceva...
Fimea nu vine daca nu strica un plan ceva

Nu stiu ce sa fac : as suna-o pe dr s-o intreb cand ne mai vedem . Ea era sigura-sigura ca nasc pana maxim azi asa ca nu m-a mai programat la control.
Stiu ca maine nu e . Maine cred ca stau cu picioarele pe pereti sa stea bebeluna in casuta. Dar la cum e ea berbeaca cu personalitate iese si daca stau in cap toata ziua.

Denisa, 39 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput