Gemanutzelor - LA MULTI ANI!!!... (42)

Gemanutzelor - LA MULTI ANI!!!... (42) | Autor: ralnied1

Link direct la acest mesaj

~~~~~~ ANIVERSARILE NOASTRE ~~~~~~

22 mai - SunSmile

23 mai - Alynutza

24 mai - Tzuni
24 mai - Raluca
24 mai - Doina

25 mai - Liliana (Liliac1)

28 mai - Delia (Blackgirl)

29 mai 1988 - Adina

30 mai - sotul lui Olim

1 iunie - Aida

2 iunie - anamariame
2 iunie - Luna

3 iunie - Lora
3 iunie - Bia (Mercedes)

4 iunie - cami_antonia

12 iunie - Mercedes

17 iunie - Olim

18 iunie - DianaR

19 iunie - ioana_du



Daca doriti sa recititi...
(1),(2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),(23),(24),(25),(26),(27),(28),(29),(30),(31),(32),(33),(34),(35),(36),(37),(38),(39),(40),(41)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinabita

Buna fetelor! eu am trebaluti de zor cu al meu sot prin curte, eu si prin casa.M-a mancat...sa va zic ce am facut: acum doua zile voiam sa spal mochetele de pe hol...nu e holul mare.M-am uita la mochete...erau vechi, antice ...daca le mai spalam...Mi-a venit o idee...Fratele meu mijlociu, e acasa(lucra in Bucuresti la constructii) l-am sunat pe la ora 18...si l-am chemat la mine.I-am zis: ce ai zice daca mi-ai pune pe hol parchet, grsie unde se intra caci le aveam cumparate de doi ani si nu ne-am permis mana de lucru. Si a doua zi s-a apucat de treaba.Acum mai are sa imi puna si lambriu caci si pe ala il aveam.Maine termina si am scapat si de hol de mochetute...in camere am potecute din alea micute ovale, mai mult dureaza pana le ud decat cat le spal.Si uite asa m-a apucat zapaceala acum ...Maine seara vin si copii acasa.Am facut curat mai e sa termine maine pe hol.Saptamana trecuta am zugravit in bucatarie nu eu , tot fratelo...eu decat am facut curatenie dupa.Maine vopsesc oua,iar pe seara fac niste foi de prajitura, sa vad ce...Ar mai fi destule prin curte de facut, dar mai facem si dupa, caci in mare am rezolvat.V-am zapacit cat am scris...
Black, eu i-am crescut toti trei cu femeie platita(bona)si ce greu ne-a fost
Lora, dai un cappucino? ca as bea la ora asta....
Liliach tu ce mai zici?
Ral, ce rezultat astepti? caci am citit decat 5 pagini in spate?
Va pup!!!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!




--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Doina, ce harnicuta esti.
Iar ma simt complexata

Cred ca eu nu mai fac mare lucru. Adica... nu cred ca mai fac ceva...

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Wow, Doina, mai ca te-as chema si pe la mine, sa ma scoti din amorteala asta! Sa pui si parchet si gresie? Si ati mai si zugravit? Ziua de ieri la noi s-a soldat cu o mare durere de cap (barbat'miu) iar eu cu Dragos (programul nostru obisnuit bem laptele, dam cina, ne gadilam, ne jucam de-a "cu-cu, bau!", "unde-i Dragos?" cica il ascund dupa un prosop, "hai sa te prind", "cine ajunge primul la jucarii/usa/tati?") La sot si-a dat demisia si sefa directa si asta al meu asteapta intr-o tensiune de nedescris urmatoarea miscare a bosilor mari: ori il avanseaza (speranta noastra), ori pleaca si el (i s-a pus pata deja) Ce-o fi o fi, eu deja am gandurile centrate pe mine, il sustin in orice decizie vrea sa ia, insa motive de cearta si scandal nu o sa caut. Este matur, este responsabil, mai mult ca sigur stie el ce face.

Este si urat afara, vad ca geamurile desi spalate au urme deja! Noroc ca mama a dat deja comanda la ceva cozonac si prajituri (sunt o lenesa ), pasca am primit deja de la nasul (sta in congelator). Ma intreba sotul azi: vopsim oua sau le cumparam gata vopsite? Macar astea sa le facem noi!

Ralu, uite ca pana la urma te-a lovit inspiratia! De-aia nu am deschis eu capitol nou, caci nu pun titluri asa de frumoase ca tine!

Lora, mai dormi? La tine nu au trecut inca semnele de trimestrul I? Cand mai ai intalnire cu bblina?

Liliac, ce face bb Raducu? L-ai diversificat deja? Cum mai sunteti cu somnul toti 3?

Azi:

Vei gasi rapid solutie la orice problema de azi, mintea ta fiind permanent conectata la lumea inconjuratoare. Tine-ti impulsurile distructive departe de tine, caci e greu sa te intalnesti cu aceeasi sansa de doua ori. Inconjoara-te cu prieteni, cu rude sau persoane care iti sunt dragi. Cel mai probabil ca astazi sa simti nevoia de rasfat, iar in rutina zilnica te vei lasa coplesit de un usor sentiment de confuzie. Cauta sa-ti faci planuri comune pentru week-end, intr-un loc in care sa faci acele activitati care iti plac atat tie cat si prietenilor sau prietenelor tale. Mai poti sa te ocupi cu succes astazi de gasirea unor idei pentru schimbarea look-ului sau a stilului personal.

si

Spiritul acestor sarbatori se resimte printr-o generozitate crescuta in cazul tau, pentru ca te simti mult mai bine atunci cand poti fi de ajutor altora. Ca e vorba de un gest de marinimie aratat unor saraci sau doar de un sprijin in avantajul unui prieten, esti foarte multumit de ceea ce ai facut pentru celalalt. Nu mai contezi tu astazi, ci persoana pe care o intalnesti, care va beneficia de suport concret in treburile personale. Nu te intrebi nicio clipa daca si el ar face la fel pentru tine, ci ajutorul tau e sincer si neconditionat, din spirit... crestinesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Dorm, da... Ce, vrea careva sa ma trezeasca? Atata-i trebuie!
Ia uitati ce-am facut noi ieri, am vopsit oua ecologic, cu coji de ceapa:
http://good-times.webshots.com/photo/2907952500099413604TYopsz
O zi buna!
Revin

Lora, mami de Iustina si 18+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, am admirat si o Iustina frumoasa care poza alaturi de oua , si ouale (le-ati vopsit voi in foi de ceapa, dar au o culoare asa de puternica, noua ne ies mai caramizii) si desenul Iustinei cu oua! Dar voi sunteti pregatiti deja pentru Iepuras, nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Daaa, suntem pregatiti, ca doar plecam de acasa! Am pregatit si cadoul de la iepuras, e "pus bine", sa nu-l vada Iustina... - pantofiori, papucei pt. gradi si un tricou, alaturi de ceva dulciuri.

Lora, mami de Iustina si 18+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Buna dimineata!
Nu stiu daca mai am timp sa intru zilele astea,asa ca va urez sa aveti parte de cele mai minunate sarbatori in compania celor dragi,iar Invierea Domnului sa va umple sufletele de bucurie!



Paste mielul fericit,
Oul sade istovit,
Cozonacu-i rumenit,
Iar iubitul iepuroi
Sa va aduca euroi!




Pozici Razvanel
AdinadeRazvan(14.08.2009)

"Copilul nu datoreaza parintelui viata,ci cresterea."(N.Iorga)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

Wow, Doina, mai ca te-as chema si pe la mine, sa ma scoti din amorteala asta!

Ba intai vine la mine. Ca eu-s mai mica decat tine

Citat:
...ori il avanseaza (speranta noastra), ori pleaca si el (i s-a pus pata deja)

poate aduce Iepurasul avansarea. Sau un job mai bun

Citat:
Ma intreba sotul azi: vopsim oua sau le cumparam gata vopsite? Macar astea sa le facem noi!

Eu... nici atat
Azi mi-a trimis soacra-mea un cozonac pt Paste, si jumate sa-l mananc azi.
Bunica-mea a facut un cuptor plin.
Maica-mea face maine.
Ce sa ma zbat eu degeaba?

Citat:
Ralu, uite ca pana la urma te-a lovit inspiratia! De-aia nu am deschis eu capitol nou, caci nu pun titluri asa de frumoase ca tine!

Du-te, draga, de-aici, ca asta e lipsa de inspiratie. Am pus la plesneala ceva, ca sa pot deschide capitolul
Ma rog, eu pe Iepuras tot il astept Adica, pe undeva, e real titlul.



--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Adina, multumim. Sarbatori linistite si voua!

Lora, drum bun si ne mai auzim.
(ma uit si la poze imediat...)


--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Doinito, ce de-a treburi pe capul tau. Esti o vrednica. Io nici acum n-am terminat curatenia..dar le las si eu asa. Mi se pare ca-i suficient de curat. Si-asa a plouat azi de-a rupt si mi s-au jegarit frumusete de geamuri

Black poate totusi sotul primeste o avansare. Cat despre diversificare...am inceput finut cu diverse gusturi...dar totul e yack. Asa ca o tinem cu . Mi-e si teama sa avansez. I-am dat mar ras...yack, legume...tot yack, cereale cu si fara lapte...bleax, am luat si-un borcanel BIO...dezastru. Deci mi-e frica. Daca o sa am un sclifosit ca sor'sa ma duc incotro vad cu ochii. Saptamana asta m-a capiat de cap. Miorlaie continuu. Nu mai stiu ce sa-i fac Nici in brate, nici culcat, nici rasucit, nici in picioare..nimic nu-i convine. Acum sta cu tat-su...dar cred ca cedeaza si el rapid.
Probabil ca o sa-i iasa dintozii dar...m-a capiat!!! Nu mai pot. Noaptea a inceput sa fie mai bine. Nu se mai trezeste decat o data iar dimineata ma trezesc cu niste bombe...ohohooooo, ca as hrani 3 copii deodata.


Ralu cum ma, mama ta abia a iesit din spital si cozonaceste???

Lora Au iesit ouale fenomenale Si eu cand faceam cu ceapa imi ieseau caramizii nicidecum atat de frumoase si intense. Bravo voua.

Am facut si noi azi oua rosii. Neecologic Am luat niste chestii din plastic care se lipesc pe ele si care s-au strans dupa ou la fiert, apoi in solutie rosie. Acum mai ramane sa le puna Andra abtibilduri ca fara ele nu se poate.

Pupici la toata lumea. Si...spor!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput