Ce marca de biberoane folositi?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Noi folosim Chicco si suntem foarte multumiti -au o gama variata pentru toate gusturile -silicon sau cauciuc natural si de asemenea cu flux variabil adaptat in functie de varsta bebelusului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Biberoanele nu trebuiesc schimbate dupa 3 luni de folosire? Asa citisem intr-un articol, dar vad ca mamicile le folosesc peste 6 luni. Eu ma pregatesc sa devin mamica si adun cat mai multe informatii.
Mi-am luat deocamdata cateva Avent, sa vedem daca ii vor placea (am cateva prietene ale caror copii le-au refuzat). Si am mai auzit din mai multe locuri de combinatia: bibe Nuk cu tetina Baby Nova.

32+ cu si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta voi fi mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

noi folosim de la CCHICO..si suntem ff multumite de ele si sterilizatorul la fel

o mamica fericita de IOANA NECTARIA


http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanyy2009 spune:

Buna,
Eu folosesc biberoanele Nuk cu tetina ortodontica....multumita de ele

Vanesa, mamica fericita de Dimitris 28.09.2010
Doamne Ajuta sa fim sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta_M spune:

Noi folosim Avent si sunt foarte multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bmb spune:

Noi tot Avent folosim si pana acum nu avem ce sa le reprosam, poate doar ca nu au incluse si discurile de sigilare care ar face mai usoara amestecarea laptelui cu apa si transportul bibe cu lapte preparat(stiu ca se pot cumpara separat, dar parca acum 7 ani la fata cea mare biberoanele aveau incluse aceste discuri), dar ne descurcam pentru ca ne-am invatat si asa. Bebe bea bine din ele, inca cu tetina de nou nascut cu un singur orificiu, cu cea cu 2 orificii ne mai inecam, de vine prea mult lapte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Noi folosim biberoane Dr. Brown's cu tetina pentru prematuri. Ne-a fost recomandat de doctorul pediatru pentru ca nu reusea bebe sa manance cu biberoanele / tetinele obisnuite si suntem multumiti.


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna,

Cand eram insarcinata am citit despre bibe, si am luat prima oara avent, nuk si apoi doua dr. Browns. Dupa ce s-au nascut Puficele am vazut live diferenta: la dr Browns aproape nu fac groh-nu inghit aer pentru ca au sistemu ala anticolici. De ex am pompa Avent si dupa ce ma mulg le dau cu bibe Avent; nu va zic ca dau pe afara, fac super groh..Daca il transfer in Browns nu dau pe afara si nici gaze nu mai au.

Sunt geniale! Am avut noroc si am mai primit inca vreo 5 de la un bebe care e mare acum. Recomand deci cu mare caldura marca asta, desi sunt mai scumpe MERITA!

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catahari2010 spune:

am folosit biberoane de la DM - sunt bpa free,de calitate si la un pret bun. Din pacate altele cum ar fi Nuk, Nuby sunt scumpe si proaste si culmea sunt fabricate cu bpa, ori sunt facute special sa le arunci dupa 2-3 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matiz spune:

eu folosesc PRENATAL.Sunt multumita de ele.am ramas fidela marcii de pe vremea cand era baietelul mic,pt ca sunt foarte bune si rezistente pe deasupra.si eu le si folossc la greu.

Iza mamica de Mati (21.09.2004) si de Anastasia
(29.10.2010)

Mergi la inceput