Ce marca de biberoane folositi?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Avent

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Si noi folosim Avent Airflex si mai nou, Babylove.







Cami, mami de bebe Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Noi dupa ce-am trecut prin gama "Primii pasi" si "Avent" pe care mi le-a ejectat cu scarba...am descoperit biberonul de sticla de la "nip". Este o marca germana nou aparuta pe piata noastra.
Avem tetina de latex si este perfecta. Acum ca deja am sarit de 6 luni o folosim cu succes pe cea cu taietura in cruce.
Inca il alaptez pe baiat si nu a fost pericol ca ar lasa sanul.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana2010 spune:

Noi folosim un set de la tommee tippee, avent si Primii Pasi...ultimul este cel mai preferat de catre David pentru ce e cel mai micut si poate sa-l tina bine, in plus are si 2 torti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eva mea nu accepta decat Avent pentru forma speciala a tetinei.La cele de la Primii pasi care vad ca sunt in top doar daca am schimbat tetina cu tetina speciala pentru ceai atat..in rest le refuza nu cu scarba dar cu urlete si racnete.
Aventul e super.Am folosit biberoanele astea de cand am nascut si poate sa le tina si singura.

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki31 spune:

Avent si Nuk insa de cand am aflat ca aventul foloseste BPA in componenta sticlutelor(desi au un pret destul de piperat si cica in america ar fi fost interzise),folosesc Nuk pentru ca am vazut ca ei auinceput sa produca si sticlute fara BPA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

La Andrei am folosit Avent dar la urmatorul bebe voi folosi Medela, din motive de Bisphenol-A.


Mamica fluturasului Andrei si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinaalex spune:

Si eu m-am hotarat la tommee tippee cu tetina anticolici, insa nu stiu daca sa iau direct de 260 ml sau sa incep cu 150 ml avand in vedere ca as vrea sa-l alaptez pe bb preponderent la san.
Poate ma ajuta mamicile cu experienta
Multumesc

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deialaza spune:

noi folosim nuk si primii pasi
desi primii pasi sunt faine, nu sunt BPA free

cele de la nuk - am si de sticla si de plastic, sunt cu gura larga... sunt foarte faina si nu il lasa pe bebe sa petreaca prea mult timp la supt... defapt, chiar asta e si sloganul lor - avoid prolonged feeding...
sunt foarte faine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

e vorba de antireclama...faza cu Bpa free a aparut cand anumite marci nu erau folosite..nu erau cumparate...si uite asa lumea se sperie...sa fim seriosi....a disparut si scandalul cu dioxina din danonino si altele.suntem victimele altor concernuri care profita de dragostea parintilor pentru copii.

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput