Ce marca de biberoane folositi?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:



din cauza finantelor noi folosim biberoane "primii pasi" , noi ne intelegem bine cu ele, si cred ca si ep viitor tot pe gata asta o sa mergem, mai ales k acum la 3 luni trebuie sa facem o completare in vesela bebelushului!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph



Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

buna fetelor,

am nevoie de parerile voastre referitoare la biberoane...bebele meu e pe drum dar eu vreau sa am totul pregatit de pe acum asa ca am ajuns si la capitoulul biberoane si am luat doua de la Tommee Tippee anticolici. voi ce parere aveti despre ele. sa raman pe gama asta sau imi recomandati altceva? stiu ca si cele de la avent sunt bune da nu prea imi place culoarea lor...zici ca sunt nespalate.

thx,


Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +19


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bellasamoyed

buna fetelor,

am nevoie de parerile voastre referitoare la biberoane...bebele meu e pe drum dar eu vreau sa am totul pregatit de pe acum asa ca am ajuns si la capitoulul biberoane si am luat doua de la Tommee Tippee anticolici. voi ce parere aveti despre ele. sa raman pe gama asta sau imi recomandati altceva? stiu ca si cele de la avent sunt bune da nu prea imi place culoarea lor...zici ca sunt nespalate.

thx,


Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +19


samburelul meu


celede la Tomee teoretic sunt bune. Noi folosim Dr. Brown's si asta iti recomsnd si tie. Treaba asta cu "anti-colici' eu nu o cred. Biberoenele Dr. B au un sistem f bun de ventilatie . fetita mea a avut mari probleme cu aerul inghitit deoarece este haplea si aveam crize de plans in timpul mesei. de cand cu aceste biberoane am scapat de aceasta problema.
tetinele sunt cele clasice ( sunt din silicon si sunt ffff moi)

te pup si nastere usoara

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

la prima fetita am folosit cu succes biberoanele Dr. Brown's Mie mi s-au parut f bune si este adevarat ca nu se inghite aer cu ele. Si acum eram pregatita deja cu aceste biberoane dar din fericire le-am folosit de 2-3 ori

--------------------------------------------
Marina & ANA SOFIA (05.08.08) & CLARA TATIANA (23.05.11)

--------------------------------------------
Copil crescut din suc de morcovi--------------------------------------------Mami Marina's blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bellasamoyed

buna fetelor,

am nevoie de parerile voastre referitoare la biberoane...bebele meu e pe drum dar eu vreau sa am totul pregatit de pe acum asa ca am ajuns si la capitoulul biberoane si am luat doua de la Tommee Tippee anticolici. voi ce parere aveti despre ele. sa raman pe gama asta sau imi recomandati altceva? stiu ca si cele de la avent sunt bune da nu prea imi place culoarea lor...zici ca sunt nespalate.

thx,


Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +19


samburelul meu


Noi folosim bibele tommee si sunt f f multumita de ele mai ales ca alaptez si micuta le-a acceptat din prima si nu face diferenta san-biberon,lucru pt care sunt laudate.Eu le-am luat pe cele simple,nu alea cu valva in interior,dar nici asa nu prea a avut colici.Pt colici am folosit Infacolul produs in Anglia si a fost ok.La sticlele Tommee imi place ca au gatul f larg si se spala usor,plus ca sunt tare simpatice.Eu ti le recomand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

multumesc pt rasp fetelor.

acum inca o intrebare bibele de la dr. brown de unde le procurati ca eu nu am vazut pe nicaieri

iulia si mi-e mi-a placut mult la bibele tommee ca au gatul larg si forma care pare usor de fol. acum chiar nu stiu daca sa raman pe gama asta sau nu. tipa de la care le-am luat mi-a facut ditamai instructajul cu referire la ele. cu tetina care imita sfarcul etc.
momentan am luat doar 2 anticoloici da trb sa ma hot daca raman pe gama asta ca trb sa iau si sterilizator plus alte bibe simple.

apropo toate prietenele mele m-au inebunit sa iau avent...de ele ce parere aveti?

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +22


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bellasamoyed

multumesc pt rasp fetelor.

acum inca o intrebare bibele de la dr. brown de unde le procurati ca eu nu am vazut pe nicaieri

iulia si mi-e mi-a placut mult la bibele tommee ca au gatul larg si forma care pare usor de fol. acum chiar nu stiu daca sa raman pe gama asta sau nu. tipa de la care le-am luat mi-a facut ditamai instructajul cu referire la ele. cu tetina care imita sfarcul etc.
momentan am luat doar 2 anticoloici da trb sa ma hot daca raman pe gama asta ca trb sa iau si sterilizator plus alte bibe simple.

apropo toate prietenele mele m-au inebunit sa iau avent...de ele ce parere aveti?

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +22


samburelul meu


cele dr brown's am vazut ca se vand si in farmaciile Dona. dar le poti comanda si online chiar de pe siteul dr brown's
Cele de la avent le-am avut si eu. nu sunt rele dar nici deosebite. mi s-au parut banale... Dar totul depinde de copil, ce tetine o sa accepte...
insa iti recomand sa nu te grabesti nici cu sterilizatorul nici cu biberoanele. poate nu vei avea nevoie. daca o sa poti alapta, pt a steriliza niste suzete nu merita sa cumperi sterilizator, sau o sa cumperi pe parcurs cand incepeti diversificarea si o sa vezi tu care sunt nevoile....Acum poti doar sa te informezi si atunci cand vei avea nevoie sa stii de unde le iei si pe care
--------------------------------------------
Marina & ANA SOFIA (05.08.08) & CLARA TATIANA (23.05.11)

--------------------------------------------
Copil crescut din suc de morcovi--------------------------------------------Mami Marina's blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

Si eu iti recomand sa nu te grabesti cu sterilizatorul pt ca,daca ai laptic nu vei avea nevoie.Pt o suzeta sau un biberon nu merita sa ti ocuat spatiul cu sterilizatorul.Eu n-am luat si la inceput sterilizam in cratita,iar acum folosesc steamer-ul,care face exact ce face un sterilizator,dar il pot folosi mai incolo si pt fierberea legumelor la bebe.

Daca deja ai luat 2 bibe ,eu zic sa nu mai iei si sa vezi daca bebe le va accepta si apoi sa iei acceasi gama,sau alta,in functie de dorinta celui mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

fetelor multumesc pt sfaturi...si eu gandesc la fel ca mai cumpar dupa ce vine pustiul si vad ce nevoi are....darrrr fiind la primul bebe ma abtin maxim pana intru in mag...dupa sa terminat ma ia o euforie de numa numa. as cumpara orice numai sa cumpar ceva pt pui
am zis ca restul de bibe o sa le cumpar de la baby expo in sept.
sunt maniaca cu shoppingul pt bebe

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +22


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.carol spune:

Si noi folosim dr.Brown tot din cauza problemelor de colici si reflux gastroesofagian, sunt tare multumita si acum la 11 luni, tot cu ele mergem inainte.M-am chinuit pana le-am gasit, am incercat si avent anticolici si chicco, dar nici unul nu a dat rezulate.Ale mele sunt din sticla .
Laura mami de Sofia 11 luni si Denisa 5 ani si 8 luni

Mergi la inceput