Copii nostrii speciali!*13*-suntem invingatoare!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:


asaaaa,pai sambata dupa-masa am fost la inventar pana seara la 23.30;
cu ora asta mare tambalau ,ca il intreb pe al meu sot cum se da ceasul,ca eu mereu uit cum se da,inainte sau inapoi,si el zice"inapoi";eu "daaaa?"el:"daaa,sigur inapoi",si imi setez ceasul inapoi,il pun sa sune sa plec duminica dimineata la 6 trebuia sa deschid,si pe la "6" vine soacra si zice"da tu nu mai pleci la servici"? ;si eu "ba da ,la 6" ,la care ea zice "pai e deja 6" ;eu "unde dracu e 6 ,ca e abia 5 daca s-a dat ora inapoi"?;ma lasat cu ale mele,ma uit la tv,pe realitatea era 6,pe tvr 1 era 5,dupa care sa ma iau???
bineinteles ca m-am imbracat si am plecat intr-o viteza la servici,am muncit pe branci ca a fost cam aglomerat,la 2 am inchis si am venit am ciugulit un pic,m-am dusuit repede si am plecat la sf. florii la o prietena ,am chefuit si am ajuns pe la vreo 12 noaptea,bine ca azi am fost dupa-masa,ca altfel eram chiauna azi
si azi ma trezi pe la 11 ,amhranit cupilul ca si el tot atunci s-a trezit,m-am spalat pe cap si numa ce s-a facut 13.30 si a trebuit sa plec iar la scarbici ,unde munci iar pe branci,ca a venit si marfa,am asezat marfa,vanzare,curatenie,toate facute de mine si inca o fata,am fost 2 azi dupa-masa;
si ii promisesem lui andrei ca ii fac cirip-cirip(baie) ,asa ca musai pusei de l-am spalat,acum isi asteapta lapticul si la nani toti pe urma ca maine iar la trebi,tot dupa-masa
asa ca daca lipsesc de pe aici ,e din lipsa de timp,da nu ma dati disparuta ca mai trec eu pe aici ,nu va las asa


va pupic pe toate de la mic la mare
va doresc o seara placuta si maine o zi faina



POZE

Pentru copii-Donatie
Haideti sa ajutam la BAZAR


cu fluturasul Andrei (23.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanut-08 spune:

Salutare la toata lumea,

Am citit ce s-a mai postat numai ca nu am avut timp sa scriu in ultimele zile.Am inceput sa imi fac ordine prin gradina, prin curte, curatenie in casa si tot asa. Eu lucrez de acasa inca de cand avea Stefan o luna asa ca trebuie sa o fac si pe asta. Sunt platita ptr asta asa ca un ban in plus nu ne strica pe langa indemnizatie.
Katerynna - ce medicamente ia Raisa acum?? Stefanut ia Depakine si Rivotril dar ochisorii ii tremura non stop. cred ca dupa Paste mergem la Bucuresti sa facem acolo EEG de somn si sa vedem ce sa facem mai departe. Doctorul nostru spune sa nu ii mai bagam nimic si sa asteptam dar vreau si alta parere. Comunic prin mail cu o doctorita de la clinica AL. Obregia dar fara sa il vada nu ma poate ajuta prea mult.
Andru_mami - succes la servici si sper sa gasesti cate un pic de timp sa ne scrii sa mai stim de tine. O sa iti ducem lipsa pe aici.
Wnimra - multe salutari de la noi si lui Alex.
la toate celelalte mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna!Ce faceti voi?Pe unde umblati?Noi suntem tot la Sibiu, maine sau poimaine plecam acasa in functie de cand ne da rezultatul unor analize la sange. Raisei i-au iesit niste bubite ca o iritatie pe corp si nu se stie ce este....Asta e, o tragem si pe asta!
Paula ce ai facut cu copiii?I-ai dus la gradi?Sper ca nu te-ai imbolnavit si tu! Multa sanatate va doresc!
Stefanut Raisa ia fenobarbital, depakine si mai nou topamax (avusese keppra inainte) plus acetazolamida care este adjuvant. Acum ii tremura din ce in ce mai putin ochisorii si n-am ajuns la doza finala de topamax. Noi avem 2 variante:ori nu au fost crize(pt ca eeg in somn natural a iesit curat curat) si ea are un inceput de nistagmus care s-a accentuat de la keppra(care provoaca agitatie), ori au fost crize fff scurte care nu apar la eeg si atunci se opresc cu topamax....Voua cum v-au iesit eeg-urile pana acum? Cu ce dr de la Obregia comunici prin mail? Parerea mea este ca daca lui Stefanut ii tremura ochisorii incontinuu si sunt intr-adevar crize astea, atunci ar trebui oprite cumva fara sa astepti cum ti-a spus dr pt ca dc el a dat din umeri cand l-ai intrebat dc ii afecteaza creierasul atunci este un dr incompetent(scuza-ma ca spun) pt ca crizele in general afecteaza.Eu banuiesc, la fel cum banuiam si in cazul Raisei ca nu sunt totusi crize...Eu nu am mai auzit de crize care se fac incontinuu de dimineata pana seara.La Raisa ii tremurau ochisorii de 15-20 de ori pe zi dar nu incontinuu!Acum doar de 3-4 ori mai face!Noi la sfarsitul lui aprilie suntem programati pt potentiale vizuale si am mari mari emotii...
Doamne ajuta! Va pup pe toate, cu mic cu mare si piticii din dotare!

RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanut-08 spune:

Multumesc ptr raspuns Katerryna.Multa sanatate Raisei, sa ii treaca bubitele si sa va intoarceti cu bine acasa.
Si noi o sa facem potentialele vizuale dupa sasbatori. O sa mergem la Obregia.EEG-ul ia iesit bine ultima data dar a fost facut in veghe.O sa mai facem unul de somn la Bucuresti. La Suceava nu exista posibilitatea sa facem EEG de somn.
Ultima oara am fost la Bucuresti inainte de Craciun si atunci EEG-ul de veghe era normal iar in cel de somn au iesit ceva modificari. Cu doctorita de acolo comunicam mereu ptr ca este un om deosebit si simt eu nevoia sa ii scriu despre orice schimbare. Si ea se intereseaza mereu de Stefanut.
Schimbari in rau nu sunt la Stefanut, este vioi si vesel mai ales in ultimul timp. Progrese apar incet dar bine ca nu da inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Buna,
I-am dus ca nu mai aveam cu cine sa-i las si oricum dr. mi-a spus ca pot sa-i duc. Imi este un pic frica sa nu ia alte prostii dar sper sa nu fiu asa de ghinionista.
Ma incearca o raceala, nu-mi da pace de aseara. Ce sa fca, ma duc si decoltata ....la job si nu poti fi si frumoasa si invelita toata
Sper sa nu patesc ceva.
Hai ca fug, ma duc in parc cu porumbeii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo stilatelor

va urez in avans, pentruca nu stiu cand mai am timp de net, un Paste Fericit si multa iubire!
sanatate la copii si voua putere!

noi plecam cateva zile, o sa am laptopul cu mine, dar sa vad ce net pot sa prind.

pe toate fara exceptie

ALEX, operatie pe cord!

BAZAR UNIC!!!

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

buna

drum bun kari , si eu iti doresc un Paste Fericit, sa aveti parte de zile insorite, distractie si voie buna

stefanut si eu poop la voi , abea astept sa scape stefan de aceste crize , daca sunt cu adevarat crize, sper ca nu , ii urez la cat mai multe progrese si sa aveti parte de sarbatori linistite

katteryna pup pe printzesa Raisa...iti doresc drum bun spre casa si un Paste linistit in familie , sa te relaxezi ca poate ti-a ajuns si tie

paula stai linistita ca si-au luat portia de viroze pe sezon, poate o sa mai traga putin cu un nas ceva si scapa , ai grija de tine si baga pastilute de raceala, ca doar vineri plecati in concediu si tu tre'sa fii fresh, ai doftoricit toata casa acum sa te doftoriceasca ei pe tine....pupici si sarbatori fericite

vera mucitoare mica, esti bine? cum e in campul muncii? ce zice Andrei cand vede ca te intorci de la munca...cred ca papa tot fara figuri , nu mai are timp sa iti tabaceasca nervii.
Pupici si un Paste fericit

leditia,nikena,asteryaro,claudyyya,dodo,ioana2005,babette,babooo
crismac,evelinele,mihaela,nicoleta,Adriana ...va urez un Paste Fericit




Mami de Alex( 27.07.2005 )

"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

...si pt ca deja este 1 Aprilie vreau sa fac niste urari la doua distinse domnisoare


La multi ani,Isabella-Elena!

La multi ani,Evelina!


fetelor... dodo si evelinele...sa va traiasca printzesele

Le doresc ca viata sa le ofere numai bucurii, sa aiba parte de sanatate , fericire si zambetul lor straluceasca in fiecare zi




Mami de Alex( 27.07.2005 )

"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

La multi ani Issabela,sa cresti mare si sanatoasa,sa iti dea DD tot ce este mai bun pentru tine!




Dodo sa iti traioasca fetita,sa te bucuri de ea impreuna cu toti cei dragi tie,sa fiti iubiti si sa va dea d-zeu tot ce va doriti!




POZE

Pentru copii-Donatie
Haideti sa ajutam la BAZAR


cu fluturasul Andrei (23.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

La multi ani!

Mai fetelor azi a fost dezatru in Bucuresti, nu a circulat nici un mijloc de transport in comun si toti si-au scos masinile in trafic .

Am avut o zi de cosmar, acum am ajuns acasa plecata de la 6 dimineata.
Avea mama o treaba si m-a sunat disperata ca taximetristi vor sa o jefuiasaca la drumul mare si sa-si faca safteaoa pe seama vgrevei.
Asa ca am plecat sa o ajut, sa-mi vad de drumul meu si la intoarcere sa o ridic din drum

Mergi la inceput