FIV-Dr. LAURA DRACEA ( 6)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Anda , am facut beta acum 10 zile si era 197,9 , am fost azi la dr Albu la Medlife si mi-a spus ca nu vede nimic la eco transvaginal si valoarea beta ar trebui sa fie in jur de 500 ca sa fie sarcina. Crede-ma ca nu stiu ce sa mai zic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

ANCUTZA NU INTRERUPE TRATAMENTUL. Valoarea beta arata ca e SARCINA. REPETA ECO LA GYNERA. NU RENUNTA.
Cate saptamani ai? Beta a crescut asa ca sarcina exista.( ai grija de ea).


26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Si eu zic ca, atata timp cat beta e marisor e posibil ca sarcina sa fie.Nu renunta la tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

ANCUTZA m-am uitat acum pe analizele mele de beta hcg. Fii atenta. ET facut pe 27 octombrie, primul beta facut pe 5 noiembrie a fost 67,60. Al doilea beta facut pe 9 noiembrie a fost de 200. Valori de referinta: sarcina 1,3-2 sapt: intre 16 si 156mU/ml, sarcina 2-3 sapt: intre 101 si 4870 mU/ml. Primul eco facut pe 23 noiembrie la Gynera arata sac embrionar de 10 mm si embrion 3,4 mm.
Am prietena care avea test de sarcina cu 2 liniute si la primul eco nu s-a vazut nimic. La eco repetat dupa 1 sapt, s-a vazut puiutul. Avea sangerari si le are si acum, in sapt 15.
NU RENUNTA.Suna la Gynera. Ai nr de tel pt urgente?



26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

FETELOR dragi va multumesc mult ca sunteti alaturi de mine.Sincer nici nu stiu in cate sapt sunt , daca sunt.La Gynera nu raspunde nimeni la nicio urgenta.Am eco la ei luni, pana luni voi pastra tratamentul pt ca nu am alta solutie, si sa incerc sa ma linistesc.Si chiar daca sun la clinica imi va spune ce mi s-a spus si pana acum: "daca vrea Dumnezeu se va prinde, daca nu, nu.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

ANCUTZA . Incearca sa te comporti ca o . Nu te mai stresa. Nu fa efort si nu te mai gandi la lucruri negative. Trebuie sa fie bine.




26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Buna dimineata!
ANCUTZA cand mergi la GYNERA? Te asteptam cu vesti.
Va doresc o saptamana frumoasa.



26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

Neata fetele!va doresc o saptamana ff buna.Maine la 14 am programare la gynera sper sa fie totul ok si sa incep inhibarea.bine ca am scapat de suspiciunea de hidrosalpinx.va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

ANCUTZA bafta multa astazi sa dea DOMNUL sa fie totul OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Vanesa adica daca eu am 69.28 in Z7 de la ET nu-i neaparat sa fie 2, nu? Ca vad ca si tu ai avut valoarea mare. Azi la 17 iau rezultatul de la 48 de ore.

fericita!!

Mergi la inceput