Bravo Andira!Iepurasi de mar-apr 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata!

felicitari Ioanafota si Papausicata!
Maria Alexandra si David Nicholas sa aveti vieti fericite, de poveste!!!

-------------------------------

Erina mamica Dariei (18.09.2007) si a lui David (9.03.2010)


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Neata !!!

Am dormit tare agitata. Am visat toata noaptea si m-am trezeit uda toata de traspiratie din ora in ora.
Pana la urma aseara am luat un no spa la 12 ca nu ma lasau deloc contractiile si nu aveam chef de nascut moarta de oboseala.
Acum pierd din dop, sunt sigura... e mult, zici ca sunt racita si am suflat nasul. Are u culoare cafenie. Se pare ca o sa nasc, eu inca nu realizez.

Nafi - cel mai bine cred ca te poate lamuri o mamica sau graviduta de acolo. Ele stiu protocolul.
Pe mine nici nu m-a mai chemat la control, cica nasc sigur pana in Paste.
Am luat deja cerceii. Asa vreau sa-i pun din maternitate. Eu daca nu fac lucrurile " la timp" le aman la nesfarsit.

Happyjoy - ma bucur ca ati reusit !!!! Traiasca tzatzii.
Ai punea macar sa te razi in jurul operatie .
Eu nu am avut absolut niciodata par acolo, exceptand momentele cand imi faceam diverite coafuri. Ma gandesc cu groaza cum o sa fie...

Irina- am vazut Rareselul. Frumusel -frumusel.

Niki - incearca cu odihna si stimulare, eu nu cred ca laptele poate sa dispara asa peste noapte..... sa vina lapticul inapoi.



Denisa, 38 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Nibi_niki, poti intreaba in farmacie de stimulent care sa contina extract de galega. galactogilul contine planta asta si chiar functioneaza.
Deasemeni mai e recomandat sa bei 3-4 l de lichid pe zi si sa te alimentezi bine (aici am si eu probleme mai ales cu ceaiurile).

Oanaka, sanatate sa capi de stafilococ.

Am vazut poze cu printese si printi minunati, in rest am citit pe diagonala.

Noi suntem bine foarte ocupata intre daria si David. Am noroc ca ma ajuta si tati cu Daria.
Davis are numai doua treziri pe noapte. Continua sa oboseasca repede la sin-cred ca din cauza mamelonului de silicon plus canalele meme infundate. Completare ii dau in biberon tot lapte de la mine. Asta consuma mult timp si efort. Abia asteptam sa implinim o luna sa vad cum evolueaza.

Daria il iubeste mult pe bebelus dar trebuie sa fiu foarte atenta cind e pe linga el pentru ca il poate lovi din prea mult "avint". Ii da jucarii si vad ca i-ar placea ca bebelusul sa poata interactiona mai mult cu ea.

Va las o poza cu ei:
http://i51.photobucket.com/albums/f400/elena74/IMGP9225-1.jpg







-------------------------------

Erina mamica Dariei (18.09.2007) si a lui David (9.03.2010)


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Mamici, v-a fost recomandata ecografia de sold la micuti?In actele de la clinica recomanda la 4-6 saptamini. Noi suntem acum la PN asa ca trebuie sa ma interesez unde se face aici..
Cristinicuta in actele tale scrie? Nu cred sa aiba David probleme...ma gindesc ca e recomandata strict ca screening.

-------------------------------


-------------------------------

Erina mamica Dariei (18.09.2007) si a lui David (9.03.2010)


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

M-a desumflat sotul: zice e apiduralele mele sunt doar kitul de instalare, adica fara anestezic !!!!
Asa sunt ????? Eu am vazut ca seringile au in ele ml de ceva .
Lamuriti-ma ca sunt in ceata rau . Eu vreau anestezicuuuuul.

Am una Braun si una BD Perisafe Plus.


Denisa, 38 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

wow denisa tu chiar o sa nasti! asa cu maroniu mai suna a dop! :)

nafi si aici la ivan in ultimele saptamani mi.au recomandat sa.mi iau tensiunea in fiecare zi!

erina ce frumosi sunt copii! si cu ce drag il tine daria pe david
am auzit ca ecografia e recomandata acolo ca rutina, nu cred ca e nimic rau

roxana 39+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!

Intru si eu nitel, dar n-am nici un chef. Am dormit prost din cauza gandurilor care imi treceau prin minte inclusiv in timpul somnului. Sotul n-a avut ce face aseara si m-a anuntat ca va pleca in China prin mai-iunie, in turneu. Asta mi-a innecat toata flota ca si asa ma simt extrem de sensibila si obosita.

Iar acum, dimineata, m-am enervat pe un imbecil care incaseaza lumina. Mi-a batut in usa si n-a asteptat sa-i deschid, asa ca a coborat scarile la etajul urmator, iar cand l-am chemat sa-i platesc mi-a zis sa vin dupa el. Am simtit sa-mi ia capul foc, mai ales ca nici n-a ramas la etajul respectiv, a continuat sa coboare.

E asa frumos afara, dar nu-mi pot mobiliza barbatul sa iasa cu noi la plimbare si singura cu fata pe jos mi-e greu, ca n-ajung prea departe si as fi mers intr-un parc, undeva. Ma batea gandul sa vizitam si noi Romexpo cu targul de jucari si ornamente de Paste.



Cristina +34 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Neata fetelor! Sau de fapt buna ziua

Cred ca grasuta mea ia proportii ca o simt atat de greoaie si-mi apasa pe toate cele... Chiar ma voi cantari azi sa vad daca se simte si acolo vreo schimbare.

Am fost aseara la nasi, nu-i mai vazusem de mult si m-am bucurat mult. O sa pun niste pozici cu lucrusoare de la nasa, Honey, am mai primit niste rochite frumoase
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/LucrusoareDePrintesa#5453236016157771522

Azi ma duc prin oras, am de cumparat vreo 3 cadouri dintre care unul pt o fetita de 1an si unul pt nasica de 6 ani in semn de multumire ca mi-a pus la pachet sarafanul ei preferat (cel cu piele intoarsa bej) care nu o mai incape - asa de draga mi-e si m-am emotionat cand am auzit...


38+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/IlincaInBurtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

niki nu ma pricep foarte bine, dar vladi spunea cat a alaptat pe vladimir, si se mulgea nu scotea nimic, nu.i curgeau sanii si totusi bebe manca bine merci, cred ca ar trebui s.o pui mult mai des decat la 2 ore pt stimulare

denisa imi pare rau, habar n.am , n.am vazut in viata mea o trusa de epidurala, dar daca ai merge cu ea si ai intreba medicul?

bumbita foarte frumoasa si ultimele lucruri puse in album :)

roxana 39+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Nu exista nimic(pastile,ceai) pentru stimularea lactatiei.Tocmai am vb si cu pediatra si mi-s spus ca se mai intampla de la stres...pai ce stres frate ca sunt bine mersi...nu ma stresez cu nimic.Asa ca :pus bebe des la sani,masaj si multe lichide.Si mi-a m-a spus ca s-ar putea sa revina in 2-3 zile...sa vedem..Fetelor mersi de raspunsuri

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/

Mergi la inceput