LMA - Albinute & bondari de mar-apr '07 (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Nu stiu de ce nu a mai mers "povestea"
L-am incarcat din nou www.youtube.com/watch?v=oiiIqZvOwL4" target="_blank">aici

Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

laura_oana..............eu am vazut cand am urmarit pozele,dar tu deja scrisesei ca ai fost in criza de timp si chiar daca ti-as fi zis de ea ,oricum faptul era consumat.da' sa sti ca am zambit si eu pe sub mustati cand am citit

arissa.....................mey,am incercat si eu sa fac ceva animalute din fondant,dar nu-mi iese.....frumosi mai sunt pisoii!!!

Lumi_Nag................deci voi ma inebuniti acum cu torturile.faza e ca nu pot sa mananc nimic dulce ca apoi imi vine rau,asa ca evit sa bag ceva dulce in mine,dar de poftit .... poftesc.
cu sarcina...............poi sa-ti spun cum a fost......cand am avut testul pozitiv,aveam cam 3 poate chiar 4 luni bune de cand nu mai scrisesem pe forum.mai bagam eu cate un ochi din an in paste,dar citeam 2,3 mesaje,ma apuca somnul (caci intram seara tarziu),plecam la somn si imi ziceam ca scriu eu alta data.......si alta data azi,alta data maine...uite asa a trecut timpul ..........si in plus cum am mai scris imi era rusine de voi cu servici.....2 sau 3 copii,unele si cu scoala pe langa toate astea si tot gaseau timp sa scrie pe forum......pe cand eu cu un plod,servici doar la sf de saptamana nu reuseam sa tin pasul cu voi.
nici la gravidute de iunie nu m-am inscris din teama ca nu o sa pot tine pasul.

gabi78......................lasa ca nu-i nimic daca mai vine barza o data!tocmai bine nu-ti iesi din mana
si-am ascultat si povestea cu sirena care ,,impinise 7 luni,,....nota 10 ptr.narator


madybulancea...............mey, sa sti ca si eu am avut stari de astea cand il duc la gradi,eu ii spun ca plecsi il rog sa-mi dea un pup de plecare si el imi zice ca il asteapta amicii.cateodata sunt mandra ca imi zic ca uite nu e asa mamos,nu plange din orice,dar cateodata parca nu-mi convine cand ma da la spate

gaia.nevia................bine ca ai scris de patrunjel,ca mie imi plac mancarurile cu multa verdeata si mai imi pun si in farfurie supliment.am sa evit patrunjelul.
...............chiar ca esti de belea cu razorul!!!!
eu a trebuit sa-mi pun patine si sa ies in arena ca darius a vrut cu patinele.eu care in viata mea nu am pus patine si nici role in picioare,ma tineam de bara si aveam grija de mine si de burta ca fie-miu deja gasise un cadru si dus a fost.in secunda 2 deja era pe banca rasufland usurata.

Rebiana27.....................hai ca incet,incet ai sa termini tu carticica.

Kitty..............mey,n-a fost cu intentie secreteala,i-am ,,ixplicat,, si lui Lumi_Nag ce si cum s-a intamplat .in plus nu mi se parea corect sa intru dupa luni de zile de cand nu mai dadusem nici un semn si sa zic......,,hey,fetele...inca o gravida la orizont,,




vin cu editare..............nu stiu de ce mesajul meu s-a inregistrat la cap.trecut.........asa ca l-am copiat si aici.....







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Hai sa mai scriem doua randuri. Vorba vine doua.
Greata e aproape gata. Mai am din cand in cand cate un acces, de obicei determinat de chestii exterioare, dar ma gandesc ca astea mi-ar provoca greata si in mod normal, fara nici o sarcina.
Acum insa, ca nu mai am starea permanenta de rau, imi fac ganduri rele, ca asa sunt eu: de ce nu imi mai e rau? daca s-a intamplat ceva cu bebe? No, de-astea de-ale mele. Cu Dragos mi-a trecut starea de rau pe la 13 saptamani, chiar 14, iar acum de-abia sunt intr-a 11a.
In schiiiimb... am o stare de nervozitate ca sa nu prind pe cineva in calea mea, ca-l vantur. Si ghiciti cine sufera cel mai tare de pe urma asta. :((
Atat de mult am strigat la Dragos in ultimul timp ca mi-e si rusine sa spun. Pur si simplu nu ma pot controla. Sunt mereu obosita, dar obosita la limita, desi nu pot spune ca este ceva in viata mea care ma solicita foarte mult. In afara de sarcina, evident. Nu o datat am izbucnit in plans de fata cu el, pentru ca nu m-am mai putut stapani. Si puiul mamii bun a venit la mine si m-a pupat, si m-a mangaiat si mi-a zis "sa fii bine, mami". Si eu il certasem... No, deci ma simt groaznic din cauza asta.
Am trecut printr-o perioada asa de grea, cu fluctuatiile astea de hormoni, cu adunat de acte si semnat contracte pentru un credit, cu sotul operat in spital. Si cu perspectiva de a ramane singura trei luni, pentru ca dupa ce se reface (el) trebuie sa plece la Timisoara pentru un curs idiot. TREI LUNI. Noroc ca nu e perioada de sesiune, ca as mai fi facut si alte victime colaterale. Macar sa nu sufar singura (asta a fost o incercare de gluma, dar nu-mi prea iese).
Altele: greata de acum e tare diferita de greata de atunci. Cu Dragos, am slabit dupa primul trimestru 2 kg. Acum... nu vreau sa zic cat m-am ingrasat, pentru ca e o greata care trece daca mananc mereu cate ceva. Deci la cate kile am, daca ma prezint la camera de garda ma interneaza sa nasc acum.
Dar si o veste buna, buna, buna... prietena mea buna (ca de expresia "cea mai" ma cam feresc) e gravida si ea, cam deodata cu mine, dupa multi ani de tratamente si diagnostice nefaorabile. Prin FIV. Cu gemeni...
Despre Dragos:
Am fost la tunderie. Cu atata seriozitate spune el chestia asta, si mi se pare atat de hazliu, ca a trebuit sa va spun si voua. Adica a fost la tuns, ati inteles, da?

Si un episod din Aliens: in burtica lui Dragos exista o broscuta pe care o cheama Georgescu. Georgescu si atat. Uneori, lui Georgescu ii e sete si trebuie sa bea suc, alteori cere biscuiti sau ciocolata. Nu Dragos, nuuu... pe el l-ar durea burtica. Dar daca ii trebuie lui Georgescu...

Si un alt episod din Karate Kid: taica-so face antrenamente de karate cu Dragos. Trecand peste faptul ca piciul e realmente talentat (trebuie sa il laud acum, dupa cat l-am certat :() antrenorul ii dadea indicatii: "Tine mainile asa, stai in GARDA!" Si dupa o vreme, il aud pe Dragos: "Hai, tati, ataca, eu stau in CURTE!" Gard, curte, tot acolo o fi...

Am ramas in urma cu felicitari tardive pentru Carmen, pentru sarcina. Si in mod cu totul special, pentru Diana, toata admiratia mea sincera. Asta e ceva ce n-as putea face niciodata. Jos palaria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza.....Ddana am ras pe burta de domnul Georgescu!!!Nu imi vine sa cred cate de departe le merge mintea unor copii de 3 ani!!!

Cand l-am luat ieri de la gradi era tare fericit ca am venit,l-am luat in brate si acolo a ramas!

Haideti la o cafea caldaaaa


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Cezara


Va invit in seara asta la www.orapamantului.ro/" target="_blank">ora pamantului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Cezara!!!

Ddana felicitari si nastere usoara,pupici lui Dragos si salutari dlui Georgescu si atat.
Auzi dar daca a fost la tunderie la tunderat sau la tundirat?!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

LA MULTI ANI THEA!!!!

vaaaaii...DDANA....domnul Georgescu!!!!! bai,ce le poate capu' bre.....

MADY...pupam sa fiti bine...mai, sincer as vrea sa se acomodeze si Antonia ata de repede cand va incepe gradi. Insa am eu dubiile mele. Te inteleg si cu lacrimile si dam o imbratisare calda-calda. Lasa ca tot puiul tau este, si sa vezi ce fain are sa fie cand o sa vina si o sa-ti recite poezii si chestii invatate la gradi...

ROZI, super veverita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Menuet, Kitty
Ddana mi-ar placea sa-ti zic, bazandu-ma pe experienta celei de-a doua sarcini, ca trec curand greturile insa nu ma pronunt.. la mine au tinut toata sarcina (parol! ultima data am "dat la boboci" inainte sa mi se fisureze membranele). Sper ca la tine sa nu dureze atat si sa nu ai accesele pe care le-am avut eu! Sarcina frumoasa de acum inainte! (nervi am avut si inca mai am.. spre deosebire de sarcina cu Luca...)
Domnu' Georgescu e super tare!!! Pupaturi la Dragosel pentru gaselnita!!!
Mady vazusi ca l-a doborat dorul pe Razvi?
La multi ani Thea si Cezara!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

La multi ani, de Florii, tuturor Floricelelor (si lui Fifi da..., zize Teo)

Sa fiti sanatosi, voiosi si norocosi!



Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Arthur

La multi ani, floricelelor!!

Am ras cu domnu Georgescu...pofticiosu si cu Mica sirena care a implinit 7 luni ("atata tiu eu").

Mady te inteleg. Daca il lasi la gradi si plange...ti se rupe inima. Daca se desprinde prea usor - te intristezi - parca nu mai e puiul tau mic.
Cand am plecat la Sovata - era prima data ca plecam de langa Giulia si imi era inima stransa ca o sa ma caute, cum il cauta pe taica-su cand e plecat, plangand si intreband de el tot timpul. Ei, nu a fost asa. Vineri seara intrebam: ce face, plange? ma cauta? Nuuuuu, nici macar nu a intrebat de tine. Dimineata se pregateau sa vina la mine si m-a sunat capca si mi-a spus: uite, a pomenit fiica-ta de tine. (eu fericita ) Cand colo, s-a pus pe olita si a intrebat "unde e mama? sa ma stearga!" Fiecare e bun la ceva, nu?

Aseara la Ora Pamantului am iesit afara cu rolele , Roxi a spus ca a simtit un fel de cutremur , dar i-am spus ca n-am fost eu, ca n-am cazut. Capcaunul era stresat ca o sa pic in bot si ma tot certa. Cred ca a ramas cu o trauma de cand am avut glezna praf si a trebuit sa ma care in spate pe scari.

Fug la piscina cu Raul. Va doresc o duminica placuta!

Mergi la inceput