*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008 (392)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Mimo, ia de aici o tarie ca taie prafu' , ia colea un scaunel langa noi si mai fa o pauza si mai zi-ne ceva ca eu am ramas neraspunsa.
Ralu, Doamne ce povestesti tu . Pai si tu n-ai zis nimic, ia trimite-o tu frumusel la instruire la soacra-mea . "scorpia"
Nico, lasa mami ca nu te rapune pe tine un drum de Romania. Te descurci tu acolo singurica aproape cu doi copii si te sperii de cativa km?
Bitza, pai pe fata o marita Sovi repede la ce scumpa e. Din pacate nici la mine nu seiveste nici o speranta la orizont cu sala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Kya, sunt absolut de acord cu Olga..De ce trebuie sa o vezi? Mai ales ca sotul tau e plecat atata timp, poti sa te dai ocupata si sa nu i-o duci nici pe Sanzi...

Si sa va spun ca Matei are o viroza digestiva, cu scaun moale aseara, doua reprize de varsaturi si un 38. De dimineata a mai avut un scaun moale, dar a mancat si a fost in forma..

Bubu, cum e Vlad?
Simo, cum e Micu?

Si....


Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Kya pe scurt: soacra ta ma enerveaza rau, mai rau ca soacra lui Luny ca macar de ea n-am auzit ca ar barfi-o in fata copilului. Nu stiu ce fel de profesoara a fost, dar cu bunul simt e deficitara rau. Are noroc ca Sanzi e mica, dar mai tarziu sunt sigura ca o sa-i dea niste replici de toata frumusetea. Pai daca zicea cineva asa de mine in fata Antoniei pai, sa te tii, ca asta mica a mea are o gura, ca babele la sant.

Nicoleta drum bun sa sa ajungeti cu bine in Romania! Sper ca puii sau reparat si va veti bucura cu totii de vacanta.
Eu nu prea bolesc, dar sa stii ca schimbarile de vreme ma termina, si parca se accentueaza toate cu timpul, ma babesc.

Multa sanatate puiutilor bolnaviori :Micu-Siluan, Vlad si sper ca Matei de Vali e bine, ca parca presimtea ea ceva ieri.
Ioana multa sanatate si sotului tau, recuperare usoara.
[
b]Luny ma bucur ca te-ai linistit cu vestile de la dr si mai ales ca ai gasit pe cineva pe sufletul tau, asta e cel mai important.

Maria-Dudurutza sa stii ca parca mi-a mai trecut capul, a fost buna cafeaua aia!

Mimo ma bucur ca ai invins si te asteptam pe la noi cand termini cu

tot stolul, ca mereu uit sa nominalizez pe cineva si apoi imi pare rau

PS Cuscra[/b] nu mai rade de fata, sa-l fi vazut pe Luki ce grasan era pe la 6-7 luni si acum ai vazut cum arata. Ea oricum e o frumoasa asa rotunjoara si cred ca e tare scumpa cum se rostogoleste mamica singurica acasa cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:


IMPLINIM 2 ANI IN CURAND!!!!!!
MATEI VA INVITA LA O PETRECERE NEMAIPOMENITA
DUMINICA, 11 APRILIE, PE LA ORELE 10.00,
LA MINUNATA GRADINITA BAMBI!
MASA SI DANSUL LE OFERIM NOI,
DISTRACTIA O FACETI VOI!

PS:asteptam confirmari! Neaparat de la Tinzi, Vadutz si Mufa




Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna! sunt pe-aci, supraveghez copilu' mare, ca cel mic a adormit in scoica, nemancat uitandu-se la desene
Am fost cu Vlad dimineata la tratament, i-au iesit si analizele, hlg este buna, insa are imunitatea varza , i-au iesit toate alea mici, mi-a spus ca are imunitate de bebelus Febra a mai facut dimineata, tot 38, acum nu mai are. Antibiotic in vena face pana luni...
Revin...cu vesti mai bune si cu o stare mai buna...sper...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu05

Buna! sunt pe-aci, supraveghez copilu' mare, ca cel mic a adormit in scoica, nemancat uitandu-se la desene
Am fost cu Vlad dimineata la tratament, i-au iesit si analizele, hlg este buna, insa are imunitatea varza , i-au iesit toate alea mici, mi-a spus ca are imunitate de bebelus Febra a mai facut dimineata, tot 38, acum nu mai are. Antibiotic in vena face pana luni...
Revin...cu vesti mai bune si cu o stare mai buna...sper...



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras



Haide ca o sa treaca!

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Bubu, eu ii dau lui Sabin pentru imunitate si pofta de mancare ceva foarte bun: Naturamixreclama - reclama mascata de la Aboca cu laptisor de matca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

incredibil, ce reclama mascata???!!! e un produs pentru copii. Nu ma lasa deloc sa-l scriu: e Naturamix pentru copii (in italiana)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ralu, mi-a recomandat niste pastile, dar nu se gasesc la noi, doar Italia, Spania etc...incerc sa fac rost de ele...pana una alta, picaturi de coacaz negru de la plafar.

Vali, da, sigur trece, dar m-am deprimat tare
Am notat invitatia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Salutare!!

As vrea sa va zic si eu ceva bun si frumos,fiecareia in parte,dar nu am mintile cu mine si nici energia necesara,ples ca-s trista pentru ca bunelul de la tara a facut un mic AVC si este in ATI la sp.de neurologie! Nu-i grav,dar s-a ales cu o mica pareza pe partea stanga..Sper sa fie bine

Sanatate bolnaviorilor, pupici si-o imbratisare pentru Ralu-sa treaca repede lunile si sa va revedeti sanatosi,iar de soacra..as face precum zicea Olga

Ma retrag..Va !!



lui Mihai si cu !!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!

Mergi la inceput