In Banat la noi Acasa (20)

In Banat la noi Acasa (20) | Autor: claudia74

Link direct la acest mesaj

www.youtube.com/watch?v=A2_odMCXvN8" target="_blank">BANATULE COLT DE RAI

Banatencele:



- Angy1-Timisoara(Chisoda)

-Himmelsduft-Timisoara

-Claudia74-Timisoara(Pustinis):2 decembrie,mamica de :
Denisa : 17 iunie 1995
Andreas : 17 martie

- Gabirus-Timisoara:15 octombrie,mamica de :
Eva : 25 iulie 2000
Lucas : 7 august 2005

- L5845-Resita

- gonghy-Timisoara 3 aprilie,mamica de :
Maya :
- digutix-Timisoara:8 februarie 84,mamica de :
Timeea : 27 ianurie 2005
Timotei : 18 octombrie 2007

- Pisicuta-Timisoara:13 noiembrie 71,mamica de :
Vlad : 17 octombrie 2004
Radu : 15 octombrie 2005
- Mihi-Timisoara : 20 martie 74,mamica de :
Lorand : 7 aprilie 2001
Arpi : 7 octombrie 2003
Mihai : 13 mai 2008
Rebeca : 19 ianuarie 2010

- Giova-Timisoara:14 februarie
80,mamica de :
Marco: 6 ianurie 2006
Edi : 2 iulie 2009

- Mirona-Timisoara (Otelu Rosu):

- Cristina_OR-Otelu Rosu :mamica de :
Denis : 17 iunie 2004

- LauraBubu-Timisoara:15 februarie 77,mamica de :
Anamaria: 16 august 2006
Oana : 7 martie 2009

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62275&whichpage=1" target="_blank">Cap.1
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65559" target="_blank">Cap.2
www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=Reply&TOPIC_ID=68380" target="_blank">Cap.3
www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70776&FORUM_ID=51" target="_blank">Cap.4
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73074" target="_blank">Cap.5
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74662" target="_blank">Cap.6
Cap.7
Cap.8
Cap.9
Cap.10
Cap.11
Cap.12
Cap.13
Cap.14
Cap.15
Cap.16
Cap.17
Cap.18
Cap.19


LA CEREREA MAI MULTOR BANATENCE INIMOASE AM REDESCHIS SUBIECTUL, UREZ TUTUROR SEDERE PLACUTA SI LA CAT MAI MULTE POSTARI!

GOASTA NOASTRA DA SUFLET : monica-elizabet

Molaraiele noastre
Timisoara august 2009

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning, fete dragi!



Poftiti la o si-o adiere de poveste pe aripi primavaratice de vanticel si raze blande de soare...

Eu ... tot in butoiul cu melancolie ma scald, dar reusesc sa-mi tin capul deasupra! Ieri mi s-a confirmat o banuiala pe care o aveam si de care ma temeam: Raducu-i purtator sanatos (inca) de streptococ beta-hemolitic de tip A, ceea ce inseamna ca-i pasibil sa faca scarlatina, asa ca de azi ii am pe amandoi acasa, in carantina, iar dupa-amiaza mergem la doctor sa facem planul de bataie. Poate scapam doar cu o cura de antibiotic si 3 doze de retarpen ... Asa ca, dragul mamii, isi va sarbatori onomastica putin bolnavior .

No, Claudia, Doamne ajuta ca ai rezolvat, in sfarsit, cu transportul si ti-ai luat o piatra de pe inima! Sa le de Dumnezeu sanatate bunilor samariteni care te-au ajutat!

Ioana, m-am prins acuma pe unde stai ... asa ca stiu unde sa vin sa beau o cafea cand sunt prin zona. Am niste prieteni care stau pe Orsova, deci destul de aproape de tine!

Diana, bine-ai revenit in club! Cam greu cand esti cu santierul in casa, mai ales ca stii exact cand incepe (cu putin noroc), dar nu stii nicioadata cand se termina!

Mihi, voi ce mai faceti??? Cum sunt mushchetarii si printesa mica??? Dar tu te descurci singurica???

Laura, iesi si tu din barlog si mai zi-ne ceva!

Cristina, DRUM BUN si SPOR IN TOATE!

No, ma opresc aici, ca tre' sa ma apuc de lucru!
Va dulce pe toate!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Ziua Balantelor_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
Claudia spor la incarcat tirul.
Dorina noi am stat pe Orsova in chirie. Tot in parcul de acolo ne petrecem timpul, Marco are prietenii acolo. Te asterpt, cum sa nu, oricand.
Si noi mergem maine sa facem exudatul sa vedem daca mai avem streptococul asta pacatos. Sper sa scapati, sa nu faca s carlatina, doamne fereste! Ce onomastica? nu m-am prins...e prea devreme pt. mine.

azi e sarbatoare, asa ca nu facem nimic.
Imediat ii dau fructele puiuli si plec in Dacia.
si o zi frumoasa.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova
Ce onomastica? nu m-am prins...e prea devreme pt. mine.



Draga mea, nici nu aveai cum sa te prinzi, ca nu cred ca am spus pe forum ca Raducu meu este si Florinel, dupa tata-su, iar Vladut este si Gabriel, dupa mama-sa!

Imi place propunerea ta cu parcul! Te anunt cand apar pe acolo, ca sa ne intalnim, numai sa scapam de "bubele din cap"



Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Ziua Balantelor_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

HI girls,tirul a plecat spre Romania,eu cred ca am racit putin de dim a fost rece si am transpirat,dar nu-i bai :D acuma merg cu Andi pe afara.

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Cele bune sa se-adune,cele rele sa se spele' Proverb popular ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Doamne ajuta! Claule...ma bucur ca ai reusit cu transportul chiar acum inainte de Paste o sa le faci mare bucurie oamenilor pe tine si pentru toata lumea care te-a ajutat

fetelor pe toate

Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraBubu spune:

Ceau fetele
N-am mai scris de multisor ca tot pe-afara am fost cu fetele mele iar cand am fost in casa imi gaseam ceva de lucru. Acum trebuie sa profitam de vremea asta buna ca dupa aia vine iarasi ploaia si stam in casa de inebunim.
Clau, tare ma bucur c-ai reusit ceea ce de tare mult timpp te-ai zbatut sa faci. Dumnezeu a vrut ca asta sa se intample de Pasti.
Ioana, intotdeauna eu am avut impresia ca stai la casa
Pisicuto, sper ca reusiti sa scapati de scarlatina si sa aveti un Paste "sanatos"
Laurico, unde mai unbli ca numa pe husbandu tau il vad dupa fata la gradi
Mihi... singura cu 4 copii???
Cristina, sa-ti ajute dumnezeu acolo unde mergi, sa vi acasa cu mai mult decat te-astepti
Vape toate.

Laura, mami de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

uraaaa tirul a ajuns la Pustinis Doamne Ajuta!

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Cele bune sa se-adune,cele rele sa se spele' Proverb popular ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Claudia ma bucur nespus ca s-a rezolvat si au ajuns ajutoarele acum in prag de sarbatori.
Dorina am intels...mi-am cam stors creierii, dar nu ajungeam la un rezultat.
Laura de ce aveai impresia ca stau la casa? as vrea eu...asta e visul nostru, dar cam greu.

azi am fost cu copiii in Dacia si m-am intalnit cu Laura.
pe urma sotul la film cu marco...din nou...a prins microbul asta mic si se cere el...cand am vazut acolo atata lume, mai ca-mi venea sa intru si eu cu caruciorul.

Maine mergem la Carrefour in Arad sa mai facem cumparaturi de Iepuras si cam atat.
, ne auzim maine spre seara.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Neatza buna,Ioana sper ca i-ai dat in freza la Laurelu ca numai intra pe niciunde ,eu lucrez azi si la pranz si seara si maine la fel,aici s-a racit dupa 3 zile de primavara,a venit iarasi frigul de ieri a inceput ploaie si vant :( si eu am de facut cumparaturi sapt viitoare ptr ro,aici se ocupa iepurasul neamt de tot :))))
Diana am crema.
Mihi draga cum mai esti? cum e MIhaita,flacaii,Rebeca?
Gabelu absent nemotivat.
Cristina numai ai vreme sa intri pana pleci?
Va pe toate.

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Cele bune sa se-adune,cele rele sa se spele' Proverb popular ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

fete dragi!
Claudia m-am intalnit cu Laura bubu, nu gonghy.

noi am fost la Arad, la noul mall e si C&A si nu am plecat fara umbrela si sosete cu cars.
Nu m gasit jucarii in carrefour, nu e ca de Craciun, cand sunt si oferte si preturi bune...asa ca am venit cum am plecat.

am bagat o tarta tatin la cuptor, doamne cat imi place reteta asta.

, pe maine.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput