Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

am plecat la plimbare si cand ma intorc capitol nou

am dus perna inapoi..noroc ca a primit-o si am recuperat banii acum unde gasesc eu perna care sa nu fosneasca?

cu colicii pot sa spun ca am avut noroc ii avea intre orele 17-21 in rest noaptea manca si dormea...sper sa fie si acum la fel ..."pasarea malai viseaza"
azi m-am intalnit cu o cunostinta...si cand a vazut ca suntcam socata ma intrebat daca stiu la ce m-am inhamat cu al doilea...ce nu ne ajungea un copil? cred ca era invidioasa ea nu are nici unu


Bamboletta 16+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)


Asa zic si eu, ca era geloasa, stii cate femei am intalnit care nu aveau copii si spuneau ca nu le trebuie ca mai apoi sa aflu ca de fapt nu puteau face copii. Cata nesimtire sa vezi ca femeia e insarcinata si sa spui ca ce-ti ma trebuie, la cat m-am chinuit pentru copii astia daca-mi zice una asa cred ca-i dau doua palme de se invarte ca titirezu.
Ma scuzati da hormonii mei o iau razna cnd aud tampenii de genu asta, daca vezi ca-s insarcinata e clar ca l-am vrut

Acum ca m-am racorit sa-ti spun despre perna din ce-am citit celel mai bune sunt cele umplute cu bumbac.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si




nici nu merita sa le bag in seama astfel de persoane...la inceput ma enervam...dar acum nu le mai bag in seama...putin imi pasa ce cred altii

perna ta cum e? si sotul mi-a spus sa caut umpluta cu altceva..sa fie fara bile...si cred ca are dreptate




Bamboletta 16+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui matusa77

Alina 2005 stai linitita Bruny a mea are 15 kg si a sarit si ea pe burtica mea din dragoste prea multa - m-a durut putin burta dar nu de speriat iar bebe nu a patit nimic

saptamana 22 Ducu


Pftiu ce bine! Deja ma gandeam la ce e mai rau. Si pitica a tinut sa ma linisteasca acum, isi face gimnastica de seara.




Alina, 24+ cu Aida Alexandra
Fetita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Offf Bamboletta, cand am ramas prima data insarcinata toata lumea vocifera ca e prea devreme, ca ce-mi trebuie, nici acum nu inteleg de ce atatea pareri, EU il cresc alaturi de sotul meu, nu il dau altora sa le stea pe cap

Acum toate fetele care au nascut prin cezariana din jurul meu ma intreaba de ce vreau natural, ma simt uneori aproape ca din lumea a 3-a cand intru in discutii cu ele, eu tot vorbesc cu bb, tot vreau sa alaptez, toate se uita ciudat la mine (cele care nici nu au alaptat of course).
Nu as judeca anumite alegeri ale unor oameni ajunsi la o varsta la care este cat se poate de clar ca pot decide pentru ei insisi, dar, viata te pune in fata multor oameni dispusi sa-si dea cu parerea gratuit.
Ma scuzati ca am batut atatea campii

Alina 21+ cu
gargarita


Pana mai acum eram mandra de romance, mame eroine, acum de cand cu "modernizarea asta excesiva" nimeni nu vrea sa mai nasca natural, sa mai alpteze, sa-si strice silueta. Eu zic mai bine sa facem petitie si sa ni-i aduca barza, facem cerere si peste 9 luni ne trezim cu bebelu la usa.....daca stau bine sa ma gadesc .....ar fi bine sa ni-l aduca mai maricel, asa pe la 1 an sa nu stam sa ne mai chinuim cu nopti pierdute si colici

Ma scuzati pentru sarcasm si aciditate dar pe langa faptul ca respir, mananc si 'evacuez" asta este singura perioada din viata mea cand in sfarsit fac ceva important si deosebit, n-as da perioada asta pentru nimic in lume

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

am plecat la plimbare si cand ma intorc capitol nou

am dus perna inapoi..noroc ca a primit-o si am recuperat banii acum unde gasesc eu perna care sa nu fosneasca?

cu colicii pot sa spun ca am avut noroc ii avea intre orele 17-21 in rest noaptea manca si dormea...sper sa fie si acum la fel ..."pasarea malai viseaza"
azi m-am intalnit cu o cunostinta...si cand a vazut ca suntcam socata ma intrebat daca stiu la ce m-am inhamat cu al doilea...ce nu ne ajungea un copil? cred ca era invidioasa ea nu are nici unu


Bamboletta 16+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)


Asa zic si eu, ca era geloasa, stii cate femei am intalnit care nu aveau copii si spuneau ca nu le trebuie ca mai apoi sa aflu ca de fapt nu puteau face copii. Cata nesimtire sa vezi ca femeia e insarcinata si sa spui ca ce-ti ma trebuie, la cat m-am chinuit pentru copii astia daca-mi zice una asa cred ca-i dau doua palme de se invarte ca titirezu.
Ma scuzati da hormonii mei o iau razna cnd aud tampenii de genu asta, daca vezi ca-s insarcinata e clar ca l-am vrut

Acum ca m-am racorit sa-ti spun despre perna din ce-am citit celel mai bune sunt cele umplute cu bumbac.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si




nici nu merita sa le bag in seama astfel de persoane...la inceput ma enervam...dar acum nu le mai bag in seama...putin imi pasa ce cred altii

perna ta cum e? si sotul mi-a spus sa caut umpluta cu altceva..sa fie fara bile...si cred ca are dreptate




Bamboletta 16+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)


Vezi ca am pus o poza cu ea, sa-ti faci o idee.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Pana mai acum eram mandra de romance, mame eroine, acum de cand cu "modernizarea asta excesiva" nimeni nu vrea sa mai nasca natural, sa mai alpteze, sa-si strice silueta. Eu zic mai bine sa facem petitie si sa ni-i aduca barza, facem cerere si peste 9 luni ne trezim cu bebelu la usa.....daca stau bine sa ma gadesc .....ar fi bine sa ni-l aduca mai maricel, asa pe la 1 an sa nu stam sa ne mai chinuim cu nopti pierdute si colici

Ma scuzati pentru sarcasm si aciditate dar pe langa faptul ca respir, mananc si 'evacuez" asta este singura perioada din viata mea cand in sfarsit fac ceva important si deosebit, n-as da perioada asta pentru nimic in lume

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si




Nu te scuza pt ca ai mare dreptate!
Eu am facut o petitie deja, vreau copil SANATOS!

Alina 21+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Bravo, Dragaico! Mii de aplauze pentru tine!!!



Alina, 24+ cu Aida Alexandra
Fetita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Am revenit, am fost la ecografie (la Medcenter Iasi e 100 lei eco morfo). Totul e bine, normal, iar culoarea caruciorului a ramas cea de la 16 saptamani, adica , asa ca ma conformez si voi trece la semnatura

bamboletta cred ca nu ai vazut intrebarea mea, de aceea voi incerca din nou
Ai idee unde se fac cursuri de puericultura in Iasi si daca/ cat costa?

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Si ca sa continuu, ieri am fost in spitalul orasenesc sa imi iau CM si sotul m-a asteptat pe hol cat am stat eu in cabinet. Era la ora 8 30 ditamai coada si aglomeratia de femei care asteptau la chiuretaj. Mi-a povestit sotul apoi ca vorbeau intre ele cate in luna si in stele, de fata cu el. "am venit sa il dau afara. apropo, tu ai animale? ca vad ca ai mainile fine, eu am si porci, si cai si vaci si gaini" Si apoi s-a descaltat de ghete, a zis ca ea nu poate sta decat in papuci. Si altele vai de ele, se chinuiesc o viata intreaga sa aiba un copil Astea chiar sunt de luat frumos de mana si de dus la gineco pentru montat sterilet, ca se pare ca pastilele uita sa le ia si caciulita e incomoda.



Alina, 24+ cu Aida Alexandra
Fetita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Am revenit, am fost la ecografie (la Medcenter Iasi e 100 lei eco morfo). Totul e bine, normal, iar culoarea caruciorului a ramas cea de la 16 saptamani, adica , asa ca ma conformez si voi trece la semnatura

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">21+ cu


Felicitari pentru vestile bune!

Alina 21+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Mihaela, felicitari pentru fetita! Sa stea la caldurica pana la termen si sa fie sanatoasa!



Alina, 24+ cu Aida Alexandra
Fetita mea

Mergi la inceput