Lentile de contact

Lentile de contact | Autor: marinaa

Link direct la acest mesaj



Fiica mea care o sa implineasca la vara 16 ani ,isi doreste ca de ziua ei, sa incercam lentilele de contact.Are miopie cu -2,25 si -2.Imi puteti recomanda un medic bun,o clinica,un pret,o parere.

Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Sper sa nu vina prea tarziu raspunsul meu. Eu port lentile de contact de peste 10 ani, dioptriile sunt cam tot pe la 2 si la mine.

Sunt fff happy ca am avut curajul sa incerc si ca am trecut peste cele 2 saptamani de relativ disconfort de la inceput.

Eu merg la oftalmologie la Clinica Diagnosis, lentilele pe care le port sunt Bausch&Lomb de folosinta continua (adica poti dormi cu ele) dar eu le dau jos seara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Copilul meu poarta lentile de contact , acuma are 13 ani , poarta de un an de zile si nu mai concepe sa iasa din casa fara ele ... mentionez ca are -4.5 si -5 , noi am apelat la lentile de contact in disperare , astfel am reusit deodcamdata sa mantinem la aceste valori miopia care crestea intr-un ritm alert ... deocamdata e f bine
copilul meu nu voia lentile la inceput pentru ca zicea ca-i mai frumos cu ochelari (ma rog avea si 12 ani ) dar cred ca era un motiv doar pentru ca i-a fost greu la inceput sa si le puna, dar dupa ce s-a obisnuit acuma si le pune in cateva secunde
multa bafta

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput