Club"Hand-made"**2**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionitza spune:

luna, am inceput un subiect la femina intim despre gandirea pozitiva.
Vreau sa-ti zic ca te admir, si pe tine si munca ta!
Ce pot sa-ti spun acum (cam off-topic) vizualizeaza ceea ce-ti doresti (cu imagini, sentimente, cu tot) si ignora ceea ce e negru, gri..etc.
Iar daca te incinta cit de cit ideea ti-as trimite citeva link-uri sa citesti. (sunt in engelza). Vreau sa impartasesc cit mai mult si cit mai multor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Am reusit sa fac schita la scara 1:1 ale vitraliilor pentru biblioteca. La mine faza asta dureaza mult, imi este greu sa-mi fac ordine in cap si sa pun pe hartie varianta finala.
Voi lucra saptamana viitoare vitraliile fiindca acum ma sacaie o raceala si maine-poimaine am de gatit pentru aniversarea Alexandrei.

Si acum permiteti-mi sa ma laud, ca o cioara mandra de puii mei: fetele mele au terminat primele lor icoane pe sticla, adica mi-au luat-o inainte, a mea e inca in faza de tus negru. Recunosc ca le-am ajutat, putin pe Alexandra si mai mult pe Ioana. Am facut un fisier cu lucrarile lor (au lucrat si quilling) aici:
http://entertainment.webshots.com/album/577128685DGQLPL
(Alexandra a pictat icoana cu Maica Domnului si Ioana cea a Cuv. Parascheva)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anja77 spune:

Bine v-am regasit, dragelor!
Fie ca noua "locatie" de desfasurare sa fie plina de inspiratie pentru noi toate!
Superbe creatiile voastre! Fara exceptie !

Fetelor, se apropie Pastele. Si, in afara de curatenie si pasca, tre' sa mai cream si ceva...pentru suflet, nu? Si ce i-ar bucura mai mult pe ai nostri decat sa primeasca o felicitare facuta cu manutele noastre? Cateva exemple vesele si dulci gasiti si pe blog la sectiunea "DE PASTI". Sunt o multime de fapt, nu doar cateva. Sper ca macar cateva din ele sa va inspire ;).
Pupici si numai bine tuturor!

Blog de inspiratie maxima pentru scrapperi si curiosi - http://scrapbookemporio.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

vali, lucrarile fetelor tale m-au lasat cu gura cascata!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Mara, nu a fost prea greu pentru ca desenul (conturul cu negru) a fost copiat dupa o icoana autentica. Asa se procedeaza de obicei. Am scos la imprimanta alb-negru icoana de pe net, eu am creat reversul ei prin copiere pe spatele hartiei si apoi am pus sticla deasupra si fetele au copiat. Le-am ajutat la conturul fetei si aura, acolo mi s-a parut mie ca e important sa fie bine trasat. La colorare nu e greu deloc, trebuie doar grija sa nu dilueze mult culoarea si sa respecte cat de cat contururile, oricum multe defecte nu se mai vad apoi pe fata lucrarii, dupa ce se intoarce sticla. Asteapta sa-ti mai creasca un pic copiii si incearca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

oricum , tot mare lucru mi se pare la varsta lor!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Buna seara!
Cu ingaduinta dumneavoastra, am sa ma alatur si eu cercului de maini indemanatice.
Sper sa ma primiti si pe mine si sa ma sfatuiti la greu, sa ma indrumati si sa ma ajuati, caci sunt incepatoare in ale "handmade-uitului" (na, ca am scos o perla).
Imi place foarte mult tot ce faceti fiecare, am intrat si am vazut creatiile tuturor pe bloguri si sunt foarte impresionata de toata munca dumneavoastra. Felicitari!!!

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristale spune:

Magda bine ai venit in club. Am vazut lucrurile minunate pe care le faci. Ai indemanare si se pare ca si pasiune. Cu siguranta vor iesi si alte minunatii din mainile tale.

www.floar3d3colt.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Bun venit magdaR esti in listutza

va rog fetelor lasati-mi user-ul celor care nu-s pe prima pagina si le adaug


Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anja77 spune:

Dodo-Pui, si eu as vrea sa apar in lista, daca se poate. ID-ul meu e Anja77. Multumesc anticipat!

O zi buna tuturor, fetelor!
Si, daca nu ne auzim pana atunci, Paste Fericit!


http://scrapbookemporio.blogspot.com/ - Blog de inspiratie maxima pentru scrapperi si curiosi

Mergi la inceput