marturii

marturii | Autor: glont10

Link direct la acest mesaj

Nunta in septembrie....panica inca din martie .


Ma gandesc acum la marturii( febra rochiei de mireasa inca nu m-a luat ). As vrea ceva ce se poate pastra ca amintire, nu bombonelele alea invelite in tul. Eu le pap pe toate atunci la nunti si apoi uit de existenta lor. As vrea ceva diferit....am vazut pana acum: evantaie, paharele miniaturale de sampanie infasurate cu tul de care e atasat numele mirilor si data. Eu ma mai gandesc si la lumanarele tematice....

Ma ajutati cu ceva idei?
Si mai ales pe unde ati vazut ceva interesant?
In Europa merita sa incerc?


Am vazut marturii superbe pe net dar sincer, pe langa pret( am peste 300 invitati)nici nu prea am incredere...nu o data s-a intamplat in poze sa arate intr-un fel si in realitate altfel, sau sa vina comanda varza prin curier.

Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

buna,

nu vreau sa te descurajez, stiu cum este sa treci prin febra pregatirilor, cand te gandesti la toate detaliile posibile si imposibile si vrei sa ai nunta perfecta, dar...

inainte de toate ar trebui sa iei in calcul daca macar jumatate dintre invitati vor pastra aceste mici amintiri...ar fi si pacat, sa le pregatesti/cumperi cu drag (si cu bani destui) si majoritatea invitatilor sa le arunce dupa nunta (asta daca nu le uita la restaurant) sau sa ajunga pe fundul unor sertare/dulapuri...

eu, de exemplu, daca as primi un paharel miniatural de sampanie, pe cuvant ca nu as avea unde sa-l pun "la vedere", nu s-ar asorta cu celelalte obiecte decorative (putine, ce-i drept) din micuta mea biblioteca...o lumanare decorativa ar fi mai potrivita...repet, asta in cazul meu, tu stii mai bine cum sunt invitatii tai, daca vor aprecia sau nu marturiile alese si pregatite de tine...pana la urma, cred ca mai importante vor fi amintirile frumoase, pozele si inregistrarile de la nunta ta...

Casa de piatra !

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Sincera sa fiu, nu-ti stiu bugetul si cit vrei sa investesti in asta, dar orice obiect ai alege, jumatate dintre invitati tot la cos il vor pune. Cit de mult ar insemna sentimental pentru tine obeictul ales, pentru ceilalti tot un kitch ramine. Deci daca e musai sa ai marturii, cumpara niste bombonele de ciocolala in forme mai speciale (sint cicolaterii care fac asta), omul se bucura de aspect si pe urma maninca ceva bun :)
Daca ai nevoie de niste fotografi foarte buni, da-mi un PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

noi de exemplu am dat la fiecare familie cate o masca venetiana, are cam 8cm lungime si a fost 1 euro bucata.
ni s-a parut k e mai deosebit, decat bombonicile alea invelite.

Casa de piatra


http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre

In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!

Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie voi fi anul acesta

Mergi la inceput