*LMA!*Puiuti de Randunici 2008!! (390)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:



La Multi Ani Mariuca carliontz blond!!! Sa cresti mare si frumoasa, sa ai o viata implinita!
Felicitari Elara pentru printesica!



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Sunt super obosita: trezirea pe la 7, gatit, parc, hranit prunci care acum dorm..Ma bag si eu la orizontala..

Bubulinoo, minunate pozele!!!Maine vrei sa vii cu amandoi copiii, nu? ma gandeam la niste variante de inghesuit la noi in masina...Caruciorul tau cand se strange e destul de micut, nu?

Tuchi, te asteptam cand ai timp si chef!

Mimo, e criza, nu se mai da nimic pt 3 mesaje consecutive! Sic!

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Salutare, fete!
90% nu mai venim maine, am primit o invitatie greu de refuzat...
Tuchi, garda usoara!

Citat:
citat din mesajul lui mihatp

-ici randunici

doctoreselor, daca sunteti interesate, cica in Bucuresti, azi, este un targ de job-uri pentru medici, cu cateva mii de posturi in Europa, in special Anglia. detalii cred ca puteti gasi pe Realitatea TV, eu acolo am vazut stirea.


Multam Miha, doresc din suflet succes altora...N-as mai indemna pe nimeni, dar pe nimeni sa practice medicina in tara asta; eu insa din pacate, cum mai scriam odata, sunt deja prea batrana si bolnava ca sa iau din nou viata in piept in alta tara, cu copil mic de crescut, etc. Cu ajutorul lui Dumnezeu si, obligatoriu, si al sotului, sper sa avem o viata in care cat de cat sa ne descurcam multumitor aici, inchizand ochii -cat s-o mai putea- la multe, prea multe lucruri negative
Am aflat explicatia pt care m-au uimit atat de tare preturile de vacanta turceasca: se pare ca de anul trecut au crescut enorm preturile. Am studiat de am ametit si, e limpede, Antalya nu ne putem permite; ramane Kusadasi, la care se poate ajunge si cu masina (si atunci e realmente convenabil), numai ca in continuare imi mentin rezerva ca Iulia ar suporta prea bine un drum de 1100 km...Poate doar cum a procedat Mimo anul trecut, ea si Dudu cu avionul, ceilalti cu masina...Eh, din fericire mai e destul timp dar na, m-am prins nitel in visat si planuit concedii

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Eu de ieri bolesc,febra cu frisoane,varsaturi,nu am mancat nimic de alataieri,ma doare capul crunt...daca nu as fi avut un copil de o luna as fi zis ca sunt gravida!
Copii mai mari sunt la bunici,aseara si David a facut febra mare..
Dar vine primvara,in sfrasit


mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:





LA MULTI ANI ,MARIA!!!
SA CRESTI MARE,SANATOASA SI NOROCOASA!!!
MAMI ELARA SA TE BUCURI DE PUIUTZA TA PANA LA ADANCIIII BATRANETI



si eu zic la fel ...cefrumos e afara,ce frumos cand sunt copii veseli,se joaca,alearga..andru a stat cu ta'su prin gradina,ca sa curete pomii,s-a jucat prin toata gradina,a cules pom adica iarba,a greblat,a sapat,a jucat fotbal,s-a dat in leagan..suuuperrr..bine ai venit primavara !!!! si cine zicea ca scap de bucatarie? acum am pus sa fac un ghiveci de legume mazare si carne d egasca,am facut o prajitura cu foi si crema de cioco..cat a stat andru afara am bagat si aspiratorul si am spalat vreo 3 masini deasta face omu'cand e cald afara..dar am stat si la soare printre picaturi cand nu mai vroia zvarluga sa stea cu ta'su ...

raluca f frumoase pozele


catalina sa ai garda usoara

simo si sanatate

edit:bubu am vazut ca ai pus poze dar le las pentru la noapte sa le pot savura linistita

cand se trezeste andru mergem la tara iar maine avem zi libera de colindat si plimbat..nu servesc mancare,curatenie ...niMIKA

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Hello everybody!

Doamne ce bine e in weekend!

Luny imi pare tare rau ca nu au mers chiar bine lucrurile cu soacra, dar e un prim pas de la care speram ca trendul ce va urma, va fi ascendent. Cred ca ideea bubulinei este foarte buna: mentioneaza clar ce crezi tu ca trebuie sa faca si cum.

Bubulino sosul ala de salsa de pe bucataras e inebunitor. Iar quesadilla cu pui ... n-am cuvinte
De curand mi-am cumparat un nou storcator. La coada la probarea aparatului ma conversez cu o doamna care-si cumparase o masina de paine. Si din vorba-n vorba, ce site crezi ca i-am recomandat pt retete de paine? ... Yep, ai ghicit: bucataras.

Si conform bancului ala care zice ca punctul G la femei se afla la sfarsitul cuvantului SHOPPING, ma decar matusica nebunica. Weekendul asta am mai tras o shoppinguiala care s-a soldat cu o rochita gen gogosar si un costumas demential pt nepotik mic si o pereche de cercei cu buburuza pt nepotik mare. Cand am vazut in vitrina cerceii am ramas masca. Sunt exact ca bucuruzele lui So-i, numai ca buburuza e atarnata de tortite, deci nu-s cercei cu surub, ci niste tortite subtiri de aur care au atarnata buburuza aia rosie.


Citat:
citat din mesajul lui ramo_cata
...
...mda nici nu v-am mai zis..am adus-o miercuri de la spital..urmeaza un tratament si regim(pe care din cate vad eu nu prea il respecta in sensul ca mananca dietetic dar haotic ..sau poate sunt eu prea exagerata..nu stiu) o luna de zile si daca tot nu se simte bine se opereaza din nou...i-au iesit toate analizele bune,mai putin glicemia...cand a ajuns la spital au fost pe punctul de a-i face insulina dar nu i-au facut ca si-a revenit cu medicamente si perfuzii...daca m-ai statea acasa putea sa faca blocaj renal si o patea..cand nu e cap vai de picioare..in fine..sper sa fie bine...sper sa scapam o data de aceststres din partea mea mai bine sa se opereze pentru ca e cel mai sigur...ea e mai dezordonata si sunt sigura ca dupa ceva timp iar uita de regim ,iar o sa ia n -medicamente si revenim la ce a fost...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI

http://community.webshots.com/user/ramonika8128


Ramo deci a avut Tuchi dreptate. Vezi ca ea atunci scrisese o postare intreaga cu sfaturi, care avand in vedere ce ai scris tu ieri, ar trebui revazuta.
Ce iti pot spune, din experienta de familie, este ca apar modificari unde nici nu te astepti de la un diabet nedepistat, la care valorile glicemiei sunt inca ok, doar pe TTGO vazandu-se ceva. Daca soacra ta a avut valori ale glicemiei ca sa o aduca foarte aproape de inceperea tratamentului cu insulina, inseamna ca are aceasta problema de mult. Si se leaga si cu pierderea in greutate de care ne ziceai. Se leaga cu multe. Vezi ca scrisese Tuchi acolo mai multe.

Mimo cum mai stam cu fardurile minerale? Le-am mai probat?

Gecko LMA cu intarziere pt Cel mai frumos, cu ocazia Sf. Patrick.

Clodute LMA lui Patrick, cu intarziere.

dudu cum mai e pe la Cluj? Tot asa rece?

Simo multa sanatate si recuperare rapida!

Tuchi garda usoara!

Dau send ca ma tarai cu mesajul de o ora. Revin mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

mami winnie ce frumos sunteti toti niste frumosi....f frumoase pozele,se vede ca vlad a fost super fericit,cine nu ar fi... inca o data si ma bucur tare mult pentru voi

gudinde stiu ce zici,i-am zis si soacrei mele de acest lucru dar ea o tine una si buna ca nu-i de la diabet ci de la operatie(ea le stie pe toate )...o rugam sa mearga la cumnata mea la Barcelona dar nu vrea,am insistat si insistam dar degeaba..zice sa asteptam sa vedem cum se simte dupa noul tratament si apoi decide ce face..sa faca cum vrea,fiecare e stapan pe viata si sanatatea luieu nu ma mai agit ,daca ea vrea sa stea sa boleasca in pat de dimineata pana a 2a zi dimineata nu are decat...am familia mea,am un copil pentru care vreau s atraiesc,la inceput ma stresam,ma agitam,ma enervam...si degeaba..acum gata ..vreau sa ma bucur de fiecare zi,sa ma bucur de copil,de sot..nu pot sa-mi dedic viata soacra'mi



RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ca a venit primavara!
eu azi am muncit, am ajuns la 4 acasa, am hranit copilul, m-am mai invartit p-aici,am facut o baie luuunga, si acum si eu p-aici nitel
va pup ca va ganditi la mine
maine dimi ne vedem in IOR, la terenul de baschet, da?
mimo am murit de ras cu mesajele tale de aseara! te astept sa-mi spui cum e cu mancatul in 5 minute si dormitul toata noapte, ca de nuuuuuuu asemenea info nu le poti tine numa pt tine!!!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

LA MULTI ANI, MARIA DE ELARA!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hellou!
Am bagat si eu 3 ore de somn la amiaza , eu cu Stef si tati cu Vlad, ce bine a fost! Dimineata ne-am plimbat si noi pe Vacaresti, chiar ca e frumos afara! piticii au desenat cu creta, s-au jucat cu mingea si s-au plimbat cu trotineta, am stat pe o alee mai retrasa, a fost super!
Apoi ne-am comandat pranzul la Pizza Hut

Gudinde, ma bucur mult ca ti-a placut, e preferata noastra! mancam cu o pofta, iamiii

Simo, sanatate multa!

Naty, am vazut ca ziceati de Antalya. Preturile sunt duble fata de Bulgaria...peste 1400-1600 euroi de familie...noi ne-am rezervat la Duni in Bulgaria...

Ma bucur ca v-au placut pozele , ma chinui sa incarc si filmele...dar dureaza o gramada...

Maine nu pot veni in parc..este ziua soacrei luni, dar mergem maine dimineata la ea


Mergi la inceput