Fulgusori Nov - Dec 2009 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Seara buna fulgulime de primavara!

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

buna noaptea...am intrat sa va pup...si sa va spun ca voi face parte din odiseea nov-dec 2010...

Yaaaaaaaaaay ce veste buna la inceput de primavara!
Felicitari draga noastra, vei fi in rugaciunile noastre sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Vad ca subiectul la ordinea zilei este marea bucuresteala din Hereastrau, vin imediat si comentez, ca vad ca fetili astea v-au lasat cu poze si fara nici o barfa , dar mai intii trebuie sa zic ca am le-si-nat de ris citind chestia asta:
Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Fetele..sunt de rasu plansu...
imaginati-va cum e sa va epilati inghinal si cu un picior sa impingeti carutu in care doarme printes'??!
asa mi-s io acu..ca a adormit matza si is pe jumate facuta inghinal..doar nu o sa raman asa..chit ca ma mobilizez si ft greu pt operatiunea asta dilicata

lauriciule esti mortala, mi-am imaginat tot soiul de ipostaze comice. Ma bucur sa aud ca operatiunea s-a incheiat cu succes
Mai trebuie si sa ma dau entelegenta:
Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Ce-i biscuitele-nasturelul asta? Ia pozati-l sa-l vad si eu ca ma roade curiozitatea... Intalneala placuta!

Tot asa, coquelicot ti-a aratat poza, eu vin cu legenda: se numeste Crucea secolului, e o lucrare a sculptorului Paul Neagu - unul dintre putinii artisti romani cu cota foarte buna in strainate. El este si autorul Monumentului Revolutiei din fata catedralei din Timisoara, pe care s-ar putea sa-l stii. E? Gata si momentul meu wiki
Si acum, sa torn totul:
Deci, a fost tare frumos, am fulgusorit aleile alea din Herastrau de nu mai trecea nimeni de comando-ul mamicilor cu 4 roti/fiecare si o "textila"/K. Adevarat e ce zice Monis, muuult mai frumosi sint ciorishorii (asta e o combinatie intre pui de cioara si fulgusor) nostri in realitate. Pe mine m-au cucerit si mamele lor, si am retinut de la fiecare, dincolo de frumusetea, spiritul si umorul lor cite un amanunt asa mai picant pe care sa vi-l zic:
Deci, cind l-am vazut pe Bubu cit de frumos sade el cu popoul in sus in carucior si cit e de cuminte, m-am rusinat de fi-mea cea nabadoiasa si m-am uitat in jos unde am vazut minune de ghetute lacuite pe piciorush fin de raluci
Ca veni vorba de picioare complexante, sa va mai zic de cracii lungi ai lui Monis tropaind ca o gazela pe linga caruciorul cu Santi cel cuminte si scump?!?
Madame K, bine zice ea ca-i place poza in care e in ipostaza tandra cu printzesu, are asa o fatuca curata si luminata de niste ochisori senini, zici ca-i sora lu' tzutzupidu, nu maica-sa
Mai zic? Mai zic!
Coquelicot e tare dulce si timida si serioasa, n-ai zice ca bintuie cu opaitul si capisonul dimineata pe la 6 pe aici . Plus ca am prins-o gingurindu-si secrete cu Mateiutul, care mi-a zimbit si mie intr-un mod cuceritor
De mama lui Vladut, pretenul nostru cel dintii, nu zic prea multe ca dupa aia se rusineaza si nu mai vine cu noi acilea in cartier (soptesc doar repede ca e foarte stilata si gratioasa)
Si au mai ramas ultimele venite, "senioara" Maya care ne-a umilit pe toti de la inaltimea maturitatii ei (deci avea carucior sport nenica, si era treaza, da? Se uita la noi) si, respectiv, posesoarea celor mai adorabili pistrui - Simina (stiu ca ea ii uraste, dar zau ca sint o minunatie :))

Gata cu birfele, acu daca am zis prea multe sau gresite, sper sa nu se supere fetele pe mine si sa ma mai ia si altadata la plimbare

Va pup si ma duc sa casc ochii pe la un TV, ii doresc multa sanatate lui Mihnea si putere mamicii Ionela, vreau sa vina repede vesti bune de la RamoC

Las si o prajiturica si o sampanie pt sarbatorita de miine Monis, + respectuosul buchet de flori si multi pupici

mami de Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

- maaaai poate deeep deeeeeeeeep down asa sunt, da' pe cuvant ca serioasa nu sunt si nici nu ma iau in serios. Serios!
Pai daca ti-a zambit aasa gales piticu' io zic ca a lasat loc de buna-ziua si ne mai vedem in curand.
Si multam de biscuitele informativ.Da' povestea cartofului infipt in tapusa de vis-a vis de Muzica, o stii?

Citat:

Coquelicot e tare dulce si timida si serioasa, n-ai zice ca bintuie cu opaitul si capisonul dimineata pe la 6 pe aici . Plus ca am prins-o gingurindu-si secrete cu Mateiutul, care mi-a zimbit si mie intr-un mod cuceritor


Vreau sa mai zic ca mi-am cam bronzat si eu flacaul pe obrajori.

Ma duc sa ma bag in galosi,DAAAR numai dupa 17 de minute ca sa fiu printre primele care ii ureaza MAMEI ZEN zile ZEN nenumarate (ca mi-e rusine sa zic fara numar) chiar si atunci cand dintii puiului santi-zen o sa iasa sfidand orice zazen.


mami de bebe MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

merg la somnescu...ca sunt rupta....insa, inainte de asta, va las ceva sa va exprimati in voie!

Eu mi-am exprimat urarea, asa ca...m-am disculpat ca uitai sa dau pup azi

Lili, nici ca ma gandeam la caracterizari mai bune decat cele pe care le-ai facut. Exact pe gustul si in asentimentul meu . Da' sa stii ca pe aia cu sor-sa lu' fi-miu, chiar n-o cred ....oricum, tu esti o scumpa

Lyly, sar'na pt commenturile de la semnatura ...chiar ca nu mai are loc, nu stiu in ce-o sa-l mai tin..

ps....pe voi nu va enerveaza reclama asta cu tide?

NB

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Vin si eu cu pareri la ceas de seara despre intalnirea de azi. Este adevarat tot ce s-a spus pe aici, fulgusorii sunt adorabili dar si mamicile lor (nu mai comentez pe fiecare in pare.)Ce vreau eu sa va spun este ca eu personal m-am simtit foare bine, parca le cunosteam pe fete de un secol, nimeni nu avea nici un stres. Repet m-am simtit super.
Acum am reusit si eu sa ma bag in pat, sper ca Vlad sa nu se trezeasca prea repede
Ne auzim maine
NB

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

merg la somnescu...ca sunt rupta....insa, inainte de asta, va las ceva sa va exprimati in voie!

Eu mi-am exprimat urarea, asa ca...m-am disculpat ca uitai sa dau pup azi

Lili, nici ca ma gandeam la caracterizari mai bune decat cele pe care le-ai facut. Exact pe gustul si in asentimentul meu . Da' sa stii ca pe aia cu sor-sa lu' fi-miu, chiar n-o cred ....oricum, tu esti o scumpa

Lyly, sar'na pt commenturile de la semnatura ...chiar ca nu mai are loc, nu stiu in ce-o sa-l mai tin..

ps....pe voi nu va enerveaza reclama asta cu tide?

NB

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali


Frumoasa initiativa

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Iti spun si aici
La multi ani draga noastra Monis, viata ta sa fie un vis frumos alaturi de cei dragi.
Te si iti oferim un buchet de virtuale
Multi pupici

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Iaca si eu la ceas de noapte!
Am vazut in goana calului pozele de la intalneala! Brava fetelor, imi placeti si la mai mare!
Pana la urma mama n-a mai venit ca a tras o colica biliara saracuta si am ramas eu cu cei 3 zmei pe cap acasa la soacra-mea (care-i plecata)... Am avut si peripetii: s-a luat curentul pe la 9 seara vreo juma de ora dar am facut teatru cu umbre pe pereti la lumina lanternei, telecomanda de la aerul conditionat nu mai avea baterii si in casa era un frig de numa, pana la urma am sustras 2 baterii din telecomanda de la televizor au sarit sigurantele de 2 ori... No eu tot cu telefonul la barbata-miu sa-mi dea indicatii pretioase dar pana la urma m-am descurcat.
Iar am iesit cu wrapul dupamasade se uitam toti la mine...
Am vazut si poze cu Maia invartacioasa si Ancutza cu Sabinuta, nu mai comentez ca-mi pica ochii in gura.

Lili, Coque multam de lamuriri, nu stiam eu ce-i cu biscuitele...

Ionela, pupici sa va faceti bine, sumetrolimul e exact biseptol. Despre faza cu cald la urechiuse nu-i face rau dar daca il enerveaza merge si fara.

Tina nu ma pricep la ceaiuri, asa ca nu te pot ajuta. N-as putea sa-ti spun care constipa si care accelereaza tranzitul... Il deranjeaza ca nu poate face kk? Face kk tare? Ca doar in cazul asta merita sa intervi, s-a mai scris aici ca bebelusii alaptati pot face kk si la 5-7 zile fara sa fie considerat anormal. Teodora mea a facut azi kk dupa 5 zile (si culmea ca mai era loc in pampers...).

Dankutza pai daca spune ca se poate pune in biberon sigur la cel cu lapte praf se refera!

Lalu las ca se regleaza lapticul pana la urma si scapati de tot de completare! Te pup!

Inainte de culcare spun si eu Mamicii Zen la multi ani fericiti sa ne traiasca si sa infloreasca sa-i fie Santi sanatos, frumos si norocos! Te pup Monis! La multi ani!




Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Frumoasa initiativa Krelia, felicitari! Parca vad ca o sa dea un pic apa lasoareci mamica lui Santi cat e ea de Zen cand o sa vada


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multi ani draga Mami Zen!!!

E prima ta aniversare alaturi de Santi ,va fi una deosebita sunt convinsa de asta.Te imbratisez cu mare ,mare drag.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

dragelor, am vrut sa mai intru si eu aseara, dar nu am mai apucat ca am tot stat sa pun masa la care sunteti toate invitate

Iar pentru cele care vor umbla dimineata cu capisoanele pe o spranceana , va las un intaritor

va multumesc mult de urari si va poftesc la alcooale virtuale sa bem si sa ne veselim

Diana - apa la soareci nu am dat (zen-ul nu lasa loc pentru asa ceva ), dar am ramas cu gura cascata tip Santiago la initiativa Kreliei. Multumesc draga mea! Multumesc dragelor

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput