Info Institutul Parhon

Info Institutul Parhon | Autor: Alinutza1979

Link direct la acest mesaj

Saptamana viitoare vreau sa merg pentru o problema mai veche la Institutul Parhon - Bucuresti.

Deoarece am sunat acum cateva minute acolo sa cer ceva informatii, eventual o programare, mi s-a vorbit in graba si a spus ca nu e cu programare, pot venii in fiecare zi dimineata de la 7.30 cu trimitere de la medic familie, adeverinta salariat, copie CI.
Cine a mers la Parhon poate ma ajuta cu ceva detalii: ce fel de adeverinta de salariat trebuie, la ce medic endocrinolog sa merg (unul mai bun) si de regula cat se sta, avand in vedere ca "nu e cu programare" .

Nu tin sa merg neaparat la Parhon; daca cunoasteti un medic care lucreaza acolo si are cabinet particular va rog sa-mi recomandati!

multa sanatate tuturor!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

La 7,30 incep programarile pt ziua repectiva.
Iti trebuie trimitere de la medicul de familie si adeverinta de salariat ( stie persoana care se ocupa de salarii la voi ).
Un medic anume nu cunosc, eu am fost pt niste analize de curand.

Atentie: este coada mare. Eu am fost la policlinica la ora 6.15 si deja eram a doua persoana, pana la 7, 30 era plina sala de asteptare, dar sunt mai multi medici, mai multe cabinete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

Citat:
stie persoana care se ocupa de salarii la voi .


stie pe naiba! Trebuie sa trimit eu adeverinta si ea doar o stampileaza si o da la semnat! Poate gasesc model la ei pe site!

sorinsonia multumesc mult ptr raspuns, spune-mi te rog policlinica unde e??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

in sectorul 1, in apropierea televiziunii
Bd. Aviatorilor nr. 34

tel 021.317.20.41

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

buna

adeverinta de salariat arata cam asa:

Prin prezenta se certifica faptul ca dl/d-na...CNP...act identitate....eliberat de...la data..., domiciliat in..., are calitatea de salariat si i s-a retinut si virat lunar contributia pentru asigurari sociale de sanatate, potrivit legii 95/2006 privind reforma in domeniul sanatatii, cu modificarile si completarile ulterioare.
Persoana sus-mentionata figureaza in evidentele noastre cu urmatorii coasigurati (sot/sotie, parinti, aflati in intretinere):
1. Nume, prenume.....CNP....
2. Idem pct 1
3. Idem pct 1

Mentionam ca in ultimele 12 luni a beneficiat de X zile de concediu medical.

Unitatea vireaza:
- contributia pentru asigurari de sanatate datorata de angajator la...cod IBAN...
- contributia individuala de asigurari sociale, retinuta de la asigurati, la .....cod IBAN....

Prezenta adeverinta are o valabilitate de 3 luni de la data emiterii.

Sub sanctiunile aplicate faptei de fals in acte publice, declar ca datele din adeverinta sunt corecte si complete

Semneaza persoana care a intocmit documentul si reprezentantul legal al dep resurse umane/salarizare/al firmei. Nu uita de antetul firmei, cu numar de inregistrare si data emiterii adeverintei.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

va multmesc mult!

Mergi la inceput