LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**181**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ILINCAboala grea asta cu mancatu' la calculator (tv.in cazul nostru) Si Petroiu tot asa mananca! La fel mi-a mancat si Iri cand era micut. Si chiar daca m-am gandit uneori ca poate nu-i bine, nu as renunta la metoda asta. Si Petroi la fel face, cu ochii la tv si casca cioculetul de nu apuc sa aduc lingurita la gura lui. Si ca sa fie tacamul complet....si mie imi place sa mananc la tv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Novus, pentru concediu inac nu ne-am organizat in nici un fel; eu inca sper pina-n ultimu' ceas; Sighisoara sper, insa, sa nu o ratam.



Pai cu concediul e cam problema pt ca iar e in stop sales hotelul dar poate mai refuza careva vreo camera dupa 31 martie si ar fi o varianta dar fara reducerea de early booking

Pt Sighisoara v-am trecut pe lista asa ca trebuie sa veniti

Cu transaminaze chiar nu stiu


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gata merg la !


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Va salut si eu la eas de seara! abia am reusit sa recuperez ca s-a trezit Gazulina si am uitat tot ce am vrut sa scriu, ideea de baza era ca am vazut muuulte poze cu ghiocei care mai de care mai frumosi, cu sarbatoriti si torturi delicioase, ii pup pe toti si o pt mamicile lor ca au facut asemenea minuni.

Am notat si eu site-urile cu jucarii, tare bine e sa-ti dea cineva asa mura in gura.

Noi suntem bine si crestem vazand cu ochii.

Novus vad ca mi-ai pus gand rau n-am cum sa scap de intalnire
Ilinca Gaza mea are 11,5
Bianca suoer ideea cu mulajul eu vroiam sa-i iau cand era mica mica si imi parea rau ca u m-am trezit la timp dar uite ca nu m-am gandit ca merge si ca amintire de la un an . Se vede ca am imbatranit nu prea mai merge tartacuta.

Fetele eu am o problema si poate ma ajuta mamicile cu experienta. Gaza mea a invatat sa mearga in piciorusele goale (cu sosetute sau mocasini). Acum i-am luat si ghetute si sandalute ca de, in parc nu putem merge ca in casa. I-am luat de la Ortopedia ca sa fie best of best si sa corespunda standardelor daaar nu-mi place deloc cum merge cu ele zici ca e motanul incaltat, abia trage picoarele dupa ea, se impleticeste zici ca are ietre de moara. Ghetutele sunt sigur bune (ca dimensiune poate o idee mai mari) deci nu asta e problema si mai avem o pereche de la Otter si cu ei e cam la fel. Ce e mai rau e ca nici ei nu-i place, nu numai mie si refuza sa mearga incaltata, face cativa pasi si se lasa jos, nici in patru labe nu poate merge cu ei si nici macar sa se intoarca din fundulet in patru labe ii e ff greu, ca urmare se enerveaza, plange si cere in brate. Mie imi e tare groaza de chestia asta ca daca insist nu o sa mai vrea sa mearga, (adica desculta era pregatita sa o ia la plimbare singura dar incaltata deabia face doi pasi tinuta de ambele manute) sau o sa gaseasca alta metoda de deplasare. In plus cand iesim afara ce ne facem? ca am testat un loc de joaca super si cu incatari de bebei(simple fara talpa tare si fara sa tina glezna doar de design si de caldura nu eram pregatiti de parc)si s-a simtit super dar cand am fost cu noii pantofiorii dupa primele 5 minute si 10 pasi nu o mai interesa nimic. Ma uit la bebeii vostri ce frumos merg ei incaltati si ma gandesc daca n-am gresit ca am lasat-o sa invete sa mearga desculta sau poate totusi sunt de vina incaltarile si eu sunt o afoana totala si i-am luat copilului cea ce nu e bun si mai rau il chinuie. Plss help!

Gata pup si sper sa reusesc sa intru maine sa va dau o cafea ca mi se termina si mie plantatia si trebuie sa fac cinste.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem zece lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI Antonia, Iulia, Maria Teodora!!!

Multe pentru mamici!

Gianina sa stii ca nu am uitat de tine, si s-ar putea maine sa trec. Nu promit, dar asa mi-am pus in plan

Ilinca ce bine ca mi-ai zis de pufuleti. Eu ma gandeam ca n-are ce rau sa-i faca niste malai cu apa si sare

Multi pupici pentru Stefan si Raru sa se faca bine

Am vazut poze cu Calin. Foarte frumoasa petrecerea si tortul. Cel mai frumos insa este personajul principal

Si Adelake este o scumpa. Face niste mutrite de-ti vine sa pupi monitorul.

Bogdana pentru gemenutii curajosi.

Am facut asta noapte comanda la puzzle cu masini si azi dimineata se si juca David cu el. Bineinteles ca nu reuseste sa bage nici o forma, dar mai asteptam si nu ne stresam. Bianca Vladimir face puzzle-ul?

Mai vroiam sa-i zic ceva lui Chato, dar nu-mi mai aduc aminte caci am citit dimineata postarile ei. Pana imi aduc aminte uite aici

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ma bucur ca ne strangem gasca mare pt Sighisoara Abia astept!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

las
eu sunt varzuca Bogdan a facut febra...prin urmare azi il doftoricesc... impreuna cu Isabella care nu suporta sa vada pe cineva care nu-i rade


Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Fetele e gata cafeaua; ce facem? nu ne mobililizam? Haideti ca tocmai am primit si niste gogosi

Pacat ce eu nu pot minca!


Gina lu' Ian (23 martie 2009)

89 de poze noi cu Ian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Neataaa!!! Dau o speciala pt fiecare dintre voi si ff gustoasa si aromata pt ca e facuta cu ajutorul vostru. Am terminat plantatia si toate roadele culese vi le daruiesc. Si va rog sa nu ma mai votati, cand o sa am timp o sa sterg link-ul din mail, gata mi-a ajuns.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem zece lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Bogdana spune-mi cum se numesc capsulele cu eucalipt acelea poate au aparut si in Ct...acum am nevoie de ele...am stat ca mine si- am tot asteptat ...ca fraiera


Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput